Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vecini care isi marcheaza locuri de parcare

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Ar trebui să faci o petiție la primărie să marcheze locurile respective și să le ofere celor care le plătesc. La S4 unde stăteam înainte era practică similară, apoi au început o campanie de marcare a locurilor și au dezvoltat o aplicație în care apar pe hartă toate din sector. Click pe loc, încarci documentele, mergi și semnezi contractul.

#38
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Exista stalpi speciali de parcare, unii se actioneaza manual, alti automat, oricum daca instalezi unii din aia, nu mai parcheaza nimeni pe locul tau.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u8bVdKRykH4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Primaria nu ii accepta pe locurile de langa trotuar. Doar pentru cele separate complet de strada, cel putin asa e la S4 unde primaria ofera acesti stalpi contra unui abonament lunar.

#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View Poststevetlangat, on 09 aprilie 2022 - 08:58, said:




Nuțule, tu ești mă?

Sa știi ca nici ironiile nu ajuta 
Nu in situația respectiva.

Încearcă cu poliția și o sa îmi dai dreptate după.
Dacă reclami faptul ca și-a marcat ăla locul, o sa vina și-o sa-i dea o amenda, probabil va dispărea plăcuta aia cu numărul de pe gard. Pe urma o va pune altul. Și altul. Și poliția o sa te ia la ochi de reclamangiu…și vor percuta din ce in ce mai greu.
Dacă îți vandalizează mașina, poți face reclamație dar nu se va deplasa nimeni, trebuie sa mergi tu la secție, sa depui plângere. Peste câțiva ani, vei primi un răspuns prin posta, ca au cercetat dar nu s-a găsit făptuitorul. Între timp, tu trebuie sa conviețuiești cu aia acolo. Și aia nu prea au respect pentru altceva, decât atitudine de alfa. Așa funcționează primitivii….deci trebuie sa te adaptezi.

#41
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019

View Postrichelieu, on 09 aprilie 2022 - 09:58, said:

Sa știi ca nici ironiile nu ajuta 
Nu in situația respectiva.

Pai ti se pare ca intrebam daca e ok sa fac stand-up cu vecinii? Sau daca sunt folositoare reclamatiile la locala?  


Atlfel pare ca ironia a functionat. Ai scos pana la urma o opinie argumentata. Dupa multe ironii.

View Postrichelieu, on 08 aprilie 2022 - 21:12, said:

De ce ții cont de ele?

View Postrichelieu, on 08 aprilie 2022 - 21:20, said:

Pai și care e problema?

View Postrichelieu, on 09 aprilie 2022 - 08:41, said:

Pai dacă nu știi oleaca de bătaie, baga coada între picioare și parchează la marginea sectorului.


Altfel las' ca stiu si eu ca nu e bine sa ii iau vrac, ci la bucata.

Edited by stevetlangat, 09 April 2022 - 10:06.


#42
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Pai alea nu erau ironii, erau adevarul in forma scurta. Eu sunt ardelean, folosesc cuvinte multe doar dacă văd ca nu se poate altfel :)

#43
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Bine. Ai grija la explicatii in forma condensata, livrate cu dreapta.

#44
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Nu am nevoie, nu am (mai) avut in ultimii 30 de ani :). Locuiesc intr-o zona mai civilizata a orașului.

#45
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 30.01.2006
La mine in fata blocului daca isi marcheaza cineva "teritoriul", nu pot decat sa-i multumesc. De obicei fix pe locurile alea parchez, m-am ales cu o zgarietura de la un mos taximetrist. Nu i-am zis nimic, si nici el nu a mai facut nimic, cred. Nu am depistat alta noua. Am vrut sa-i zic ceva, dar am vazut ca abia isi tine basinile si m-a lasat. Acum vad ca nu mai am de ceva timp onoarea sa gasesc un loc rezervat doar pentru mine.... S-au lasat de sportul asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate