Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vă mai duceți pe litoral de Paște și 1 Mai?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Cum vă veți petrece paștele și unu maiu? am auzit că e un festival de muzică hip trop hop tzop la sfârșitul lui aprilie în Costinești.

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
n-am fost niciodată deci nu mă duc

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,550
  • Înscris: 07.02.2003
Nope, n-am fost vreodata in afara sezonului serios si voi merge doar in iulie-august.

#4
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Era traditie personala sa merg la mare de 1 mai. Am fost din 2008 pana in 2016.
Gasca mare, distractie, concerte.
Apoi, poate si din cauza ca nu mai eram chiar asa tanar, au inceput sa traga in jos dezavantajele. Frig, totul foarte scump - cazare in special (ca la cort nu mai am curaj dupa ce am vazut ca ma trezeam cu dureri de spate oribile), aglomeratie care la un moment dat devine obositoare.

#5
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 07.03.2012
Eu nu mă duc pe litoralul românesc nici în altă perioadă. De vreo 4 ani. Pentru că țin la banii mei.

#6
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Ne ducem dar nu in patrie,am decis de vreo 3 ani sa vi-l cedez voua.Suntem prea multi si eu sunt generos.

#7
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,548
  • Înscris: 21.03.2020
Eu am cedat litoralul nostru de 10 ani cel putin... Nu-mi permit nici banii nici meltenismul autohton.

Pare a fi un concurs de care pe cine tepuieste ...

#8
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 21.04.2012

 GlCA_Contras, on 08 aprilie 2022 - 08:45, said:

Eu am cedat litoralul nostru de 10 ani cel putin... Nu-mi permit nici banii nici meltenismul autohton.

Pare a fi un concurs de care pe cine tepuieste ...


L-am cedat si pe cel bulgaresc, daca e vorba de statiuni in care ajung romani. Am fost intr-un an de Paste in Nessebar, a fost vreme proasta si au facut "oaspetii" iures...pe cat de apreciabile erau eforturile personalului hotelului de a face totul ca la carte, pe atat ne bateam noi romanii joc de munca oamenilor de acolo.

In sezon nu am mai fost din 2013, si nici nu planuiesc sa mai merg curand...adica vreodata.

Edited by Alka10, 08 April 2022 - 08:51.


#9
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
La ce preturi sunt cu banii aia fac un City Break in Dubai.

29.04.2022 - 04.05.2022

1500 Zbor
1000 Cazare
2500 bani de cheltuiala

Total 5000 RON nu Euro...

Daca plec la mare in Romania sigur cheltui mai mult si nici nu pot intra in apa pentru ca e frig, macar in Emirate pot face baie in mare...

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
La mare merg doar in miezul verii. Acum apa e prea rece. Si merg in Turcia, daca nu se poate, atunci Romania.

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Ultima data am fost la mare in 1989. O fost foaaaaarte fain. Am cumparat o cutiuta, daca culisai o parte iesea un sarpe si te atingea la deget. Am lasat-o pe masa si eram in cealalta camera cind l-am auzit pe taica-mio urlind, urmat de o troznitura.

#12
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 15.11.2005
unde? acolo unde nu poti sa pui un cearceaf? sau daca ai arata ca o colonie de rame? unde urla maneaua si pute a hamsii prajite? acolo langa plaje pe unde trece soseaua plina de bmw "dacapotate" cu pitipaoncele suite pe scaune? nu senor, ma duc unde e plaja nasoala cu pietricele si sunt vreo 100 de oameni... pe toata plaja, deh, aia e, atat ne permitem atata facem,
A, si nu de paste, asa in general...

Edited by Mondeo, 08 April 2022 - 10:49.


#13
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Si eu am spus pas de vreo 10 ani litoralului romanesc. Merg ca saracii in Turcia, Grecia, Bulgaria, Cipru, etc...

Edited by 2Unlimited, 08 April 2022 - 11:15.


#14
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003
Of, toata lumea zice ca pleaca in alta parte,ca nimeni nu mai vine aici dar totusi e plin de fiecare data. Plin. Full. Localnicii urasc asta, viata ne este data peste cap complet. Da, toata lumea uraste turistii, inclusiv hotelierii si privatii care au de inchiriat spatii. Iar toate ''atractiile '' de care ati amintit tot turistii le fac nu noi...aici doar se ofera ce se cere. Se cere boschetarism exact asta se ofera, asta-i situatiunea. Singura diferenta fata de strainatate e cantitatea, in Grecia, Bulgaria, Turcia, sunt mai putini...sau erau, odata cu ridicarea restrictiilor toata fauna se va duce acolo.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Aici e greseala capitala.Faptul ca tot entrpreneurul-erou este intr-atat de dobitoc incat afirma sus si tare ca el ofera ce se cere.
In primul rand ca un client nu cere. NU CERE. Si aici e vorba de majoritatea clientilor, Clientull nu face altceva decat sa aleaga din oferta prezentata de entrepreneurul-erou..

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,550
  • Înscris: 07.02.2003

 cristian_sen, on 08 aprilie 2022 - 13:14, said:

Of, toata lumea zice ca pleaca in alta parte,ca nimeni nu mai vine aici dar totusi e plin de fiecare data. Plin. Full.
E normal, pentru ca majoritatea romanilor nu sunt cu fitze si se bat pentru locuri pe litoralul nolstru. In luna mai nu o sa mai gasiti locuri pentru iulie si audst la hotelurile ca lumea pentru familii/copii, toate sunt early booking. Acuma inca se gasesc, am sunat eu sa intreb pentru la vara si mi-a zis ca au cam jumatate din grafice rezervate, mai astept ca nu stiu de ce finantare o sa dispun.

Edited by andreic, 08 April 2022 - 14:27.


#17
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Litoralul e ok , statiunile sunt infecte dintr-o multitudine de motive ! Ultima data cand am fost prin statiuni , a fost tot de 1 Mai dar prin 2005 .
Dupa prima noapte in care erau vreo 5 grade in camera de hotel bun , pe la 6 dimineata eram in Constanta...asteptam sa se deschida magazinele si sa cumpar o aeroterma Posted Image !
Eu am avut noroc , am ''prins''...altii nu au fost atat de norocosi , ca s-au terminat toate aerotermele si caloriferele electrice de pe stocPosted Image .
Dar ghinionul a venit cand toata gasca cu care eram , a aflat ca am aerotermaPosted Image ! Mai inghesuit ca in zilele alea , nu am dormit niciodata Posted Image !

Edited by Alltrack, 08 April 2022 - 14:48.


#18
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003

 adisz, on 08 aprilie 2022 - 14:04, said:

Aici e greseala capitala.Faptul ca tot entrpreneurul-erou este intr-atat de dobitoc incat afirma sus si tare ca el ofera ce se cere.
In primul rand ca un client nu cere. NU CERE. Si aici e vorba de majoritatea clientilor, Clientull nu face altceva decat sa aleaga din oferta prezentata de entrepreneurul-erou..

Ba da, clientul cere un anumit serviciu, daca nu-l gaseste se duce in alta parte. Si intodeauna va fi altcineva care ofera ce se cauta, in covarsitoarea majoritate va alege kitch-ul. Clientul face piata nu invers. Iar clientul vrea manele si ceafa de porc cu cartofi si bere '' 'eftina da' foartiii riecii". La pret mare ca sa se dea rotund (la propiu si la figurat ) cand se intoarce in vagauna de unde a iesit. Asta e situatia reala.
Am un partener de afaceri, a avut o terasa retro cu tematica italo-disco (ohi-ohi cine a fost spre Navodari), Nimic  glamuros sau costisitor, o terasa decenta cu preturi decente, muzica bunicica in surdina, etc, era chiar placut. Scartia treaba, veneau clienti cand se umpleau restul tersaselor de langa el. A dat-o in manelarie si machidoneala, in 2 zile i s-a dus vestea, a recuperat tot ce pieduse pana atunci. Astia-s clientii, e doar afaceri. Clientul nostru, stapanul nostru. Mai am exemple...nu zic ca afaceristii de acolo-s ingeri dar nici cu clientii nu-mi e rusine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate