Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Mazga neagra ce cade din cer

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
In caz ca nu iti convin raspunsurile de pana acum si vrei ceva senzational: a erupt vulcanul de sub lacul Sf Ana.

#20
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 10.10.2005
Uita-te pe flightradar24 si vezi ce avione au trecut pe deasupra. O fi golit aia haznaua in timp ce treceau . Acum daca toate avioanele trec pe deasupra Romaniei, lo mai fi scapat pe vreunul.

Edited by trid_ovi, 07 April 2022 - 19:32.


#21
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021

 ech, on 07 aprilie 2022 - 19:17, said:

Cum sa fie resturi de vegetatie arsa, daca au consistenta păcurei?
Este ciudat dar asa este.
Am patit sa fie un incendiu de vegetatie langa oras si vedeai in aer la sute de metri, parea ca ninge cu chestiile alea.
Si pareau hartie dar nu erau hartie, te gandeai ce naiba este? Te gandeai ca a ars careva cabluri, plastic.

De la vegetatie este, mai sunt si gunoaie pe acolo si daca bate vantul le plimba peste tot.

#22
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 trid_ovi, on 07 aprilie 2022 - 19:30, said:

Uita-te pe flightradar24 si vezi ce avione au trecut pe deasupra. O fi golit aia haznaua in timp ce treceau . Acum daca toate avioanele trec pe deasupra Romaniei, lo mai fi scapat pe vreunul.

Haznaua din avion nu are culoare neagra.Este albastra.Si nu are cum sa fie asa ceva.Initial am crezut ca e bitum cand am vazut ca-mi apare brusc pe parbriz,dar era de consistenta prea groasa .

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Suntem pe paranormal. Deci poate s-a pârțâit Dumnezeu. D-aia nu are miros, Dumnezeu mananca ambrozie, este zeu.

Edited by MembruAnonim, 07 April 2022 - 20:17.


#24
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 -ARA-, on 07 aprilie 2022 - 20:05, said:

Este ciudat dar asa este.
Am patit sa fie un incendiu de vegetatie langa oras si vedeai in aer la sute de metri, parea ca ninge cu chestiile alea.
Si pareau hartie dar nu erau hartie, te gandeai ce naiba este? Te gandeai ca a ars careva cabluri, plastic.

De la vegetatie este, mai sunt si gunoaie pe acolo si daca bate vantul le plimba peste tot.

La noi nu se arde vegetatia si nici gunoaie.De la vegetatie arsa eventual apar ceva gen fulgi dar in nici un caz cu ce m-am trezit eu pe masina si haine .Gropile de gunoi de la noi sunt ecologice(bine...vorba vine ca le ingroapa la cativa metrii sub pamant in folie de plastic)

#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

 TruculMagic, on 07 aprilie 2022 - 19:03, said:

Costa mult sa mergi la un laborator ? Chiar m-ai facut curios. Posted Image

Cica ar fi fost, si substanta are in ea compusi din elemente chimice care nu apar in tabelul periodic. Posted Image

#26
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
https://www.reuters....ess-2022-04-03/

Atacurile rusești au distrus o rafinărie de petrol în regiunea centrală Poltava și au lovit "infrastructură critică", cel mai probabil facilități de petrol, în apropierea orașului Port Odesa.

#27
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 22.02.2014
Vegetatie arsa,

#28
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 23.09.2010
Funingine umeda.

#29
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004
https://weather.com/...higan-black-goo
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TGHZy5dJvdo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012

 hamal, on 08 aprilie 2022 - 08:18, said:

Funingine umeda.

uite că tocmai un „hamal” dădu răspunsul corect :P

piticule, cu ce ai șters mașina?

#31
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 23.09.2010

 gushpi, on 08 aprilie 2022 - 10:54, said:


uite că tocmai un „hamal” dădu răspunsul corect Posted Image


Hamal, hamal, dar cu carte...

#32
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
deh, dacă-i concurență mare!

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Deci s-a intamplat si in alte parti pe unde zboara avioane militare Posted Image  Stie careva norma de euro au avioanele militare care zboara desupra Romaniei?

#34
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,155
  • Înscris: 27.10.2007
CORECT!

 hamal, on 08 aprilie 2022 - 08:18, said:

Funingine umeda.

Initiator, Transilvania are o inima mare. ne poti spune zona mai precis?
Si eu cred ca majoritatea pozelor inidica resturi de vegetatie arsa, fulgii aceia de funigine care se ridică in aer in cursul unui incediu de vegetatie sau imediat după.
funiginea este destul de higroscopica, daca sta mai mult in aer se raceste si incepe sa absoarba apa, de aceea cand o atingi pare un pic unsuroasa .

Edited by strongsss, 08 April 2022 - 13:29.


#35
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 gushpi, on 08 aprilie 2022 - 10:54, said:

uite că tocmai un „hamal” dădu răspunsul corect Posted Image

piticule, cu ce ai șters mașina?

La spalatorie auto am sters-o cu hartie igienica ,dupa care am spalat masina ..Mi s-a parut destul de ciudat ca nu avea miros.Si lumea de acolo curioasa a tot luat-o pe degete ,a mirosit-o etc.Mi-ar venii greu sa cred ca este funingine deoarece era in bucati mari si groase,dense ,  semana foarte bine cu  vaselina grafitata,cine a lucrat cu ea o stie ....Vaselina cat si produsele derivate sau extrase din produse petroliere au un anumit miros specific,asta pur si simplu nu mirosea ,era inodora si de un negru intens...

Am postat acest topic pe paranormal deoarece eu nu am o idee clara si chiar nu imi dau seama   ce ar putea fi aceasta substanta desi sunt convins ca exista o explicatie complet logica/stintifica. Si la serviciu care este la o distanta de 30 km de locul unde mi-a fost improscata masina am constatat picaturi negre pe tinuta de serviciu.Petele de pe haine au iesit la spalat.

Edited by PiticVerde, 09 April 2022 - 12:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate