Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Chromecast sau tv box

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
ca sa te cari cu ditamai mi box ala la hotel, mi se pare ciudat rau...asa imi iau laptopul si un hdd extern si castez ce vreau eu
Nu mergea hbogo, la ce mai conteaza explicatia ca nu m-am prins?
Iar ca chestie firestick se leaga la orice retea wifi, nu ca chromcast care are probleme de logare chiar la retelele de hotel
de multe ori pe vremuri trebuia sa am un router la mine sa ma leg la reteaua hotelului cu el sa fac o retea propietara si cu chromecastul ma legam la asta, dureri de cap...
pe firestick am instalat kodi si am acces prin webdav la serverul de acasa si vad ce vreau cand vreau, works like a charm
btw am 4 firestick si un mi de ala pentru ca stau in mai multe locuri si calatoresc mult

#20
cif2009

cif2009

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.08.2015

 Mondeo, on 07 aprilie 2022 - 10:51, said:

ca sa te cari cu ditamai mi box ala la hotel, mi se pare ciudat rau...asa imi iau laptopul si un hdd extern si castez ce vreau eu
Nu mergea hbogo, la ce mai conteaza explicatia ca nu m-am prins?
Iar ca chestie firestick se leaga la orice retea wifi, nu ca chromcast care are probleme de logare chiar la retelele de hotel
de multe ori pe vremuri trebuia sa am un router la mine sa ma leg la reteaua hotelului cu el sa fac o retea propietara si cu chromecastul ma legam la asta, dureri de cap...
pe firestick am instalat kodi si am acces prin webdav la serverul de acasa si vad ce vreau cand vreau, works like a charm
btw am 4 firestick si un mi de ala pentru ca stau in mai multe locuri si calatoresc mult
Ai dreptate pentru varianta veche de Chromecast, varianta noua cu telecomanda merge mult mai bine decat mi box . le am pe amandoua si le-am carat prin delegatii . Cea mai buna varianta de buget la ora asta e Google chromecast cu Google Tv.

#21
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
google tv e prea scump pentru ceea ce face, firestick e regele:)

#22
RaduPro

RaduPro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.11.2020
Intre ce modele de Fire stick si Mi stick faceti comparatie ? Este si Mi stick 4k care e cu dolby vision si atmos , care e cel putin la acelasi nivel cu Fire stick Max si Chromecast tv . Vi se pare mare mi box s ? Hai sa fim seriosi ...

#23
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
Fire Stick 4k Max are HBO Max default.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate