Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Husele 360, full body, front-cover, pro si contra

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
Eu sunt adepta acestor huse pentru ca simt ca protejeaza foarte bine telefonul, in special ecranul. Multa lume spune insa ca principalul neajuns ar fi faptul ca nu lasa telefonul sa respire si cauzeaza supraincalzirea lui. Eu am avut un samsung S7 intr-o asemenea husa de vreo cateva luni si acum un s9 plus, dar nu am observat sa mi se incalzeasca foarte tare sau sa mi se blocheze aplicatiile. Folositi o asemenea husa? Ce parere aveti?

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Sunt foarte usor de instalat si ofera o buna protectie. Bune pentru cine nu tine neaparat sa se rupa-n figuri. Daca se-ncinge telefonul in ea, mai iei o pauza.

#3
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

 __Dan__, on 06 aprilie 2022 - 20:45, said:

Sunt foarte usor de instalat si ofera o buna protectie. Bune pentru cine nu tine neaparat sa se rupa-n figuri. Daca se-ncinge telefonul in ea, mai iei o pauza.
Am inclusiv o tableta Tab S6 care sta intr-o husa Beetle Defense si vad ca nu a facut probleme tabletei. Dar acum am luat S9 asta si mi-i cam drag, nu as vrea sa ii  'rezolv' bateria sau vreun chip din cauza husei full..

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
In vreo 7 ani am avut 3 telefoane, toate doar cu carcasa de cauciuc, fara folie pe ecran (am incercat eu sa pun la primul si evident ca a iesit ca un cur) si n-au patit nimic. Acum, la al 4lea, a venit el cu folie pe ecran.
Daca ai grija de el, nu-i trebuie atata protectie dar daca ai degetele alunecoase sau iti tremura mana, mai bine il pui in perna sa nu-l strici.

#5
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Legea lui Murphy spune ca atunci cand nu ai husa, il scapi din mana.
Si eu port telefoanele in huse si cu folii pe ecran. Cand mi s-a crapat odata folia si am dat-o jos, am mai scapat o data telefonul pe jos. Nu-l scapasem de ani de zile...
Huse full body nu folosesc.

#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
bbseptik2017, de unde ai luat husa si cum se comporta telefonul pana acum? Eu am un S9 cu husa transparenta (care s-a cam ingalbenit; asa ajung toate astea transparente, dar am aflat dupa) si folie de silicon. N-am avut niciodata husa full body si sunt curios.

#7
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

 Puferiu_, on 08 aprilie 2022 - 08:49, said:

bbseptik2017, de unde ai luat husa si cum se comporta telefonul pana acum? Eu am un S9 cu husa transparenta (care s-a cam ingalbenit; asa ajung toate astea transparente, dar am aflat dupa) si folie de silicon. N-am avut niciodata husa full body si sunt curios.

De la IEmagi. Sta foarte bine pe telefon, vad ca nu face probleme la rularea aplicatiilor, dar cam chinuie folia de sticla..

Eu am pus folie de sticla si am eliminat folia data de ei cu husa. Practic, am pastrat spatele, rama si in locul foliei lor, folosesc folia mea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate