Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Importanta camerei frontale

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
In fine, desi nu am inteles de ce te-ai simtit atacat.
Imaginile care tu spui ca ies oglindite (desi mie nu mi-au iesit) sunt o problema infima pe langa problema expusa cu sefl-urile facute in baia mall-ului.
Este mai usor sa faci un flip la imagine decat sa faci cine stie ce photosop sa scoti telefonul din imagine.
Vorbim despre tehnologie si problemele care s-au intalnit.
De ce o iei atat de personal ?

#20
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
da,preferinta este ca atunci cand fac un selfie in natura,poza sa fie cea reala ,nu in oglinda.....Nu-mi place sa vad peisajele,muntii pe dos,doar atat.La poza selfie,nu eu ca individ ma deranjeaza neaparat ca ies in oglinda,ci natura din spatele meu.
Dar ma rog...De gustibus....fiecare cu preferintele sale.Daca oamenilor le place sa puna fotografii mirror,asta e.Eu urasc sa vad un bazin de inot,un munte,un animal,o pasare etc. in oglinda atunci cand imi fac un selfie.
Ma refer ca fotografie finala atunci cand o postezi pe o retea de socializare sau o ti ca amintire intr-un album de poze.

Edited by ghost86, 06 April 2022 - 11:43.


#21
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
e ca si cum ai vedea un film in oglinda,e cam acelasi lucru.....pt mine e groaznic.Un exemplu concret.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/scw5N-e33jc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
pentru filme in oglinda am o solutie
javascript:(function(){document.getElementsByTagName('video')[0].style.transform='scale(-1,1)';})();
adaugi la semne de carte / bookmark, functioneaza pe youtube, dar nu pe forum

Edited by MarianG, 06 April 2022 - 13:04.


#23
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
exista acea setare de obicei, tine si de aplicatia pe care o folosesti
in whatsapp nu merge
problema e ca daca schimbi e contraintuitiv sa faci poze, tu misti telefonul intr-o directie iar cadrul se misca in cealalta, asta e singurul motiv pentru care s-a bagat featureul asta

#24
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
off: Ca o mica paranteza i-am sugerat uploaderului de pe yt sa-l stearga complet ca e in oglinda.Ce e si mai dureros e faptul ca multi oameni care se uita la serial,si nici macar nu-si dau seama ca si personajele si absolut totul e pe dos in acel serial,nu doar scrisul si iconita postului tv.Multi cred ca asa este filmat,nci nu baga de seama.Multi se pot uita fara probleme fara sa-i deranjeze.Daca ma uit 2 minute simt ca ma doare capul..

View Postapocalipsul, on 06 aprilie 2022 - 13:12, said:

exista acea setare de obicei, tine si de aplicatia pe care o folosesti
in whatsapp nu merge
problema e ca daca schimbi e contraintuitiv sa faci poze, tu misti telefonul intr-o directie iar cadrul se misca in cealalta, asta e singurul motiv pentru care s-a bagat featureul asta
stii ca acum dupa ce i-am dat setarea la camera frontala sa scoata fotografiile normale,parca mi se pare ca iar nu e bine?Pt ca multa vreme m-am obisnuit cu cele in oglinda.Dar m-am obisnuit prost.

Attached Files



#25
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,884
  • Înscris: 14.08.2007
Mie imi e indiferenta prezenta camerei frontale ... ba chiar mi s-ar parea interesant sa nu existe, nu ar ocupa aiurea din spatiul ecranului.

#26
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Realme gt neo 2. Cred că opțiunea ar trebui sa fie pe toate telefoanele.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate