Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Plata online spre Rusia

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Cum fac o plata online in Rusia ? Nici una din platformele pe care le foloseam pana acum nu mai imi permite asta, toate si-au suspendat activitatea cu Rusia. Vreau sa cumpar niste produse din Rusia si trebuie sa fac plata pe Sberbank card. Am facut-o de sute de ori fara nici o problema, mi-am primit produsele de fiecare data. Ce platforme Rusia friendly stiti ? Pana nici Western Union nu ii mai accepta.

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014
Si esti sigur ca primesti ce comanzi? In cat timp?

#3
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Astept o recomandata din Rusia care intarzie de 2 luni. In sistemul postei rusesti zice ca din Rusia a ajuns in Serbia si din Serbia a ajuns in Romania. Totusi, in sistemul postei romane nu figureaza ca fiind intrat in tara noastra. De ani buni fac cumparaturi in Rusia si mentionez ca toate le platesc cu plata in avans si toate mi-au ajuns. Nu s-a pierdut nimic. Insa acum e prima data cand vine pe ocolite in tara noastra prin Serbia si ma gandesc daca e din caauza ca au bagat romanasii nostri niste restrictii sau ceva.Poate au gasit Rusii o varianta sa trimita in Romania printr-o tara care primesc de la rusi si care pot expedia in Romania. Nu stiu, nu mai inteleg nimic. Ce e de facut ?

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Nu ești la curent cu sancțiunile internaționale aplicate Rusiei, de când a atacat Ucraina?
https://www.profit.r...iunile-20627610

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
habar nu are.. chiar crezi ca mai vine vreun vapor/tren/avion din rusia cu produsul tau?

#6
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Restrictii aeriene. Serbia e printre exceptii.

#7
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

 dani.user, on 04 aprilie 2022 - 18:16, said:

Restrictii aeriene. Serbia e printre exceptii.

Probabil ca ei is tovarasi cu rusii, dar totusi romanasii nostri zic ca nu e la noi in tara

#8
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
De acum incolo daca mai doresti ceva din Rusia o sa trebuiasca sa te duci pana acolo. Ops daca nu esti cetatean sovietic nu o sa poti intra, a semnat plutin, ca cetatenii din tarile neprietenoase nu mai pot intra in URSS.

#9
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Daca e asa cum zici tu, e sfarsitul lumii. Nu pot concepe o lume fara sa pot face cumparaturi in Rusia...e cel mai urat cosmar :((((

#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 alexandersch, on 04 aprilie 2022 - 18:28, said:

Daca e asa cum zici tu, e sfarsitul lumii. Nu pot concepe o lume fara sa pot face cumparaturi in Rusia...e cel mai urat cosmar Posted Image(((

Serios acuma, tu ai idee ce se intampla de vreo luna prin vecini?

#11
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
pana acum nu au fost probleme.am un colet care intarzie de 2 luni. in sistemul rus figureaza cum ca a ajuns in serbia si de acolo in Romania. inainte venea direct pe ruta rus-ro. totusi chiar si asa in sistemul romanesc nu apare. noi suntem mai prosti ca sarbii sau ce ? ne taiem craca singur i?

#12
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,512
  • Înscris: 21.10.2009
De curiozitate, ce naiba cumperi de la rusnaci? Ce au iei si nu gasesti in alta parte? Noviciok?

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006

 alexandersch, on 04 aprilie 2022 - 18:28, said:

Daca e asa cum zici tu, e sfarsitul lumii. Nu pot concepe o lume fara sa pot face cumparaturi in Rusia...e cel mai urat cosmar Posted Image(((

Sa scapi de cosmar, te poti muta in rusia si ai rezolvat problema.

#14
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,782
  • Înscris: 30.08.2006
Ce vine din Rusia via alte state "prietene" este verificat mai atent. De fapt cred ca deja ai un dosar la SRI. Nu trebuie sa te ingrijorezi. Asa e procedura. Probabil ca dureaza mai mult " decriptarea".

Edited by Leo2006, 04 April 2022 - 18:45.


#15
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 baribalu, on 04 aprilie 2022 - 18:21, said:

a semnat plutin, ca cetatenii din tarile neprietenoase nu mai pot intra in URSS.

Paguba-n ciuperci Posted Image) dar  e adevarat, era f ieftin de vizitat Rusia. Dar oricum iti trebuia viza.

Edited by axisborn, 04 April 2022 - 18:36.


#16
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Da' tracking numberu' ce zice?

#17
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013

 alexandersch, on 04 aprilie 2022 - 18:09, said:

romanasii nostri

 alexandersch, on 04 aprilie 2022 - 18:09, said:

Poate au gasit Rusii

 alexandersch, on 04 aprilie 2022 - 18:28, said:

Daca e asa cum zici tu, e sfarsitul lumii. Nu pot concepe o lume fara sa pot face cumparaturi in Rusia...e cel mai urat cosmar Posted Image(((
Săracu', bă.

#18
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 alexandersch, on 04 aprilie 2022 - 18:30, said:

pana acum nu au fost probleme.am un colet care intarzie de 2 luni. in sistemul rus figureaza cum ca a ajuns in serbia si de acolo in Romania. inainte venea direct pe ruta rus-ro. totusi chiar si asa in sistemul romanesc nu apare. noi suntem mai prosti ca sarbii sau ce ? ne taiem craca singur i?

Probabil vreun angajat de la posta romana sau vama cu exces de zel. De zici ca Serbia  a trimis in Ro  dar Ro se face ca n-a primit.
Sau, cu toate schimbarile, sa se fi pierdut prin Serbia.

 edy_wheazel, on 04 aprilie 2022 - 18:36, said:

Da' tracking numberu' ce zice?

A scris pe alt topic, tracking-ul zice ca ar trebui sa fie in Romania venit pe ruta Serbia.

Edited by axisborn, 04 April 2022 - 18:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate