Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Spatiu intre cada baie si perete

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 rusuvl, on 05 aprilie 2022 - 10:08, said:

Mobila cumparata din magazine gata facuta e la 85 de cm, cea la comanda de la 90 (mai multi proiectanti mi-au zis asta, dar numai unul a intrat in apartament si a vazut ca e prea jos cea montata de dezvoltator.

Mobila de bucatarie are picioare reglabile in multe cazuri, uneori chiar +/- 5 cm sau chiar mai mult. Verifica ce ai, poate trebuie doar sa invarti niste picioare sa o faci de 80 sau 90

#38
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Am la baie ceva asemanator, din cauza asta am si scris pe subiect si poate intr-un final o sa fie destul de darnic sa ne spuna solutia si ceva poze.

Eu am pusa faianta si am facut acolo un loc de a pune sapun, sampon etc...
Pus un profil https://www.dedeman....00-mm/p/5008699
Adeziv de faianta, faianta, ceva silicon sanitar la colt si gata.

Mie imi este usor sa-i zic sa scoata cada, gresia, sa o puna din nou sau sa puna perdea care atarna peste tot. Pai nici eu nu suport perdeaua care atarna peste cada.
Si chestiunea legata de mesteri? Ce le mai poti face? La modul serios? Refuzi apartamentul ca ti-a pus cada cativa cm langa zid?
Este clar ca au observat, este clar ca a fost ceva mai complicat si daca te apuci tu de mutat cada, sigur o sa fie ca o conserva cu viermi, ceva trebuie spart pe acolo.

Mai intai de toate ma interesa daca vecinul de deasupra si de sub tine, daca si la ei tot asa vin cazile. Atat.
Recunosc ca poate nu intrebam nici asta, taceam naiba din gura ca daca aud aia, or sa spuna de patania ta la toata lumea.
Stiu cum este in cartierele astea rezidentiale, zici de treburiele astea facute gresit sa poti lauda la tine.

#39
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

 aeon, on 05 aprilie 2022 - 21:32, said:

... uneori chiar +/- 5 cm...

3.5/ 4 cm. la cele de la Ik#ea, pentru mobilă bucătărie.
Cele clasice, model vechi, au 3 cm. cursa de reglaj.

Dacă se folosesc de mobilă sufragerie/dormitor (șifoniere, dulapuri, etc.), se găsesc și cu o cursă de reglaj mai mare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate