Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Scule pe acumulatori

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
marivsRO

marivsRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.05.2018
Exact cum a zis @ldpe, dacă-i folosești pentru ce sunt proiectați, nu văd de ce ar fi probleme. Cel mai mult folosesc acumulatorii pe aspirator de mână, în baie, unde am litiera pisicii. În rest, rotopercutorul și filetanta destul de rar. Nu văd încă semne că s-a modificat ceva la acumulatori.

#38
edysun2007

edysun2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 16.07.2008
Am luat un trimer de iarbă. Mulțumit de el momentan, nu mai întind cabluri după mine. Face treabă bună.

#39
romanianjohn

romanianjohn

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2021
Salut Idpe Ferm pe 20 V merge cu acumulator My Project?

#40
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Merge linistit, au acelasi cuplaj .
Parkside e diferit .
Am luat adaptor de la parkside la ferm si acum am mai multe optiuni , doream acc de 8Ah pe care numai parkside ii are pentru flex de 125 care mananca pe paine bateria la taiere.

Ferm , MyProject, Vonroc - au acelasi acumulator

Edited by ldpe, 15 August 2023 - 22:50.


#41
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

View Postldpe, on 15 august 2023 - 22:49, said:

Merge linistit, au acelasi cuplaj .
Parkside e diferit .
Am luat adaptor de la parkside la ferm si acum am mai multe optiuni , doream acc de 8Ah pe care numai parkside ii are pentru flex de 125 care mananca pe paine bateria la taiere.

Ferm , MyProject, Vonroc - au acelasi acumulator
nu recomand flex cu acumulator,consuma repede bateria.Nici nu reusesti sa tai teava de evacuare la masina :D

#42
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005

View Postldpe, on 04 aprilie 2022 - 11:20, said:

Ca fapt divers daca e sa vorbim de scule de brand greu , aici vorbim de Makita Hr 2470 rotopercutor sds foarte apreciat si ...Pattfield de la Hornbach PE 1000 BH
PE 1000 a "ingropat" doua HR2470 la numar lucrari executate in regim profesional : gaurit beton, spart santuri , montaj candelabre, carotaj doze priza/intrerupator !
Posted Image  pai ce faci ? Compari o scula de 2.4J cu una de 5J. Normal ca ala micutu a facut KO de 2 ori versus ala musculosu.
Ar fi fost mai ok sa compari cu HR3210C - https://www.makita.r...ct/hr3210c.html pentru ca sunt din clase similare.

#43
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
La preturi se umbla mai mult - un meserias mai bine cumpara ceva ieftin care cand se defecteaza ori o duce in garantie ori o arunca si cumpara alta vs sa cumpere o Makita si sa dea 100 pe intrerupator si 100 manopera (se duce foarte rapid de la praf la 2470) daca mai cade mandrina 370 +150 manopera . Cumpara scula brand propriu Hornbach cu 370 lei , trage de ea 3 ani, o arunca cumpara alta .Makita nu prea rezista , ma refer la 2470 , in domeniul electricinilor , uita ca e slaba la santuri si nu mai schimba masina, baga dalta si da-i ore in sir , praf se face mandrina .
Makita de 5.5 e 2500 lei , cumpara astia 20 de ani numai masini noi Posted Image, sunt pentru firme mari care isi permit , la un pfa e mult .

#44
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

View Postldpe, on 16 august 2023 - 21:32, said:

Makita de 5.5 e 2500 lei ,
Recomand Stern rh38mx, 5,5j, sds max 38 burghiul, rezista cu bine.
Ptr dalta sparge ok betonul, ptr lucrari de hobby.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate