Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Ati patit asa ceva vreodata cu o fata ?

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
205 replies to this topic

#19
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

View PostMembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 16:51, said:

Pai da, exact asta vreau, sa o scot la o pizza, la un suc, orice. Nu vreau neaparat sex din prima, nu sunt disperat in halul ala (cu timpul, sa decurga de la sine). Chiar imi place fata, dar in legatura cu asta e ciudata atitudinea ...
de sotul (sotia) de la job ai auzit?

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu sunt nici rusinos, tocmai ea mi-a zis ca i-ar placea sa fie ceva intre noi, si da, deja suntem intr-o relatie, cel putin ciudata, cred eu, tocmai din cauza asta. Eu am cateva teorii :
1. Ori vrea ca cineva sa o bage in seama la servici , ori
2. Are pe altcineva in timpul liber
3. Ori amandoua de mai sus (mai grav)
Inca asa ceva nu am patit pana acum, sincer sa fiu.
De ce trebuie sa vina luni dimineata pentru a ne intalni ? Plus ca, la job, se uita toti (nu ca mi-ar pasa, dar totusi, jobul e job) , inafara e altfel, dar nu merge cum vreau eu.

Stiu exact ce voi face. Weekend-ul asta e ca si trecut. Dar duminica viitoare, o  intreb direct daca vrea sa iesim la un suc, la orice. Daca refuza sau o da pe ocolite, pentru mine e clara treaba, vrea doar atentie de la cineva din companie , probabil pentru a o vedea lumea, in cazul asta, voi zice "pas", nu va avea rost sa continui asa ceva, e o anomalie. Va tin la curent.

#21
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostMembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 15:57, said:

spunand ca "mai putin si vine luni si ne vedem", dar in weekend ce are daca ne vedem, sau ce relatie e asta doar la servici ? Eu nu pricep ce naiba e aici, e ceva dubios sau mi se pare mie ?
invit-o și tu în pauza de prânz să mâncați la un hotel. Vezi ce zice.

#22
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007

View PostMembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 21:16, said:

...
Dar duminica viitoare, o  intreb direct daca vrea sa iesim la un suc, la orice. Daca refuza sau o da pe ocolite, pentru mine e clara treaba, vrea doar atentie de la cineva din companie , probabil pentru a o vedea lumea, in cazul asta, voi zice "pas", nu va avea rost sa continui asa ceva, e o anomalie. Va tin la curent.

De ce sa o lungesti pana weekendul urmator, sa stai in neliniste toata saptamana? Maine poti foarte frumos sa o inviti undeva dupa munca sau seara si vezi ce zice, poti incerca efectiv si s-o intrebi - nu mai aveti 15 ani si puteti avea o discutie.

Si da, am patit ceva similar acum multi ani, cand eram necopt la minte. Tipa ma tinea relativ in secret in timp ce ea astepta ca doar doar se cupleaza cu altul. Imi mai scrie la multi ani si acum pe facebook...

#23
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,612
  • Înscris: 12.06.2010
Relatie de 2 saptamani? Poti sa-i spui relatie platonica! Seara condu-o pana acasa, iesiti la o cafea, la o prajitura sau la cina! Din ce scrii eu inteleg ca la ora 5 sau 6 rupeti usa fiecare catre casa. Cam aiurea.

#24
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

View Postflorianos, on 03 aprilie 2022 - 17:49, said:

E rusinos.

Sa-i dea un email.

#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postsorin147, on 03 aprilie 2022 - 16:47, said:

Daca nu are sot, are copil. :)

Poate doi, trei  :roflmao:

#26
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

View PostMembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 21:16, said:

Nu sunt nici rusinos, tocmai ea mi-a zis ca i-ar placea sa fie ceva intre noi, si da, deja suntem intr-o relatie, cel putin ciudata, cred eu, tocmai din cauza asta. Eu am cateva teorii :
1. Ori vrea ca cineva sa o bage in seama la servici , ori
2. Are pe altcineva in timpul liber
3. Ori amandoua de mai sus (mai grav)
Inca asa ceva nu am patit pana acum, sincer sa fiu.
De ce trebuie sa vina luni dimineata pentru a ne intalni ? Plus ca, la job, se uita toti (nu ca mi-ar pasa, dar totusi, jobul e job) , inafara e altfel, dar nu merge cum vreau eu.

Stiu exact ce voi face. Weekend-ul asta e ca si trecut. Dar duminica viitoare, o  intreb direct daca vrea sa iesim la un suc, la orice. Daca refuza sau o da pe ocolite, pentru mine e clara treaba, vrea doar atentie de la cineva din companie , probabil pentru a o vedea lumea, in cazul asta, voi zice "pas", nu va avea rost sa continui asa ceva, e o anomalie. Va tin la curent.

Mai e si varianta ca traieste o viata dubla, tu cunosti doar viata pe care o afisaza la serviciu, acasa se schimba total si acea parte o tine secreta fata de tine, poate probleme familiale, cu parintii, cu alte rude, cu propria persoana, pot fi multe.

#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Este altceva, ea a țintit la modul serios alt mascul, testează prin/cu tine, să vadă ce reacție are acel mascul, dacă este gelos, dacă o să o bage în seamă mai mult, văzînd că (ipotetic) o poate pierde, din cauza ta.

Chestii dinastea femeiești :D

#28
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Intreab-o direct: Mă duc diseară la/în [locație], vrei să te iau cu mine?

-> Dacă zice da, super.
-> Dacă zice nu, dar îți oferă alternativă, de exemplu: nu pot acum, dar hai mâine că sunt libera de la ora [n:n], e ok.
-> Dacă zice nu sau că nu poate și atât, te lasă așa, pleci, fugi, că nu-i de bine. 👍

Edited by BucsaMobilul, 04 April 2022 - 02:42.


#29
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010
>titlu<
Nu, numai tu (si altii ca tine).
La tine ce inseamna sa fii intr-o "relatie", ca celalalt n-are voie sa spuna nu, sa sa n-aiba chef de ce ai tu chef, altfel insemna ca si-o pune cu altul si te are pe tine de prost? Daca tu asa te comporti intr-o relatie deocamdata colegiala, imi inchipui cum ai fi dac-ati fi casatoriti. Are dreptate sa fie precauta cu tine.

Oricum, e o idee proasta sa te îmbîrligi cu cineva de la servici, pentru ca problemele din relatie o sa le afecteze pe cele de la servici. Viata nu e ca-n filme.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBucsaMobilul, on 04 aprilie 2022 - 02:41, said:

Intreab-o direct: Mă duc diseară la/în [locație], vrei să te iau cu mine?

-> Dacă zice da, super.
-> Dacă zice nu, dar îți oferă alternativă, de exemplu: nu pot acum, dar hai mâine că sunt libera de la ora [n:n], e ok.
-> Dacă zice nu sau că nu poate și atât, te lasă așa, pleci, fugi, că nu-i de bine. ��
O sa o intreb direct , zilele astea. Sa prind o zi mai libera (cred ca joi) pentru ca sunt prins mai mult cu munca saptamana asta, dar imi fac timp. Posibil sa fie si altcineva pe fir, altfel nu imi explic atitudinea, am stat ca un b o u acasa singur tot weekend-ul, n-am iesit nicaieri.

#31
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Intr-o relatie incipienta nu e bine sa faci, printre multe altele, una din doua extreme - sa fii prea sufocant sau sa fii total dezinteresat.
Nu ai dat multe detalii si e greu sa isi dea cineva cu parerea.
Totusi nu imi dai impresia ca i-ai spus "hai sa ne vedem azi la un suc/pranz/teatru/coniac". De abia atunci ai vedea ce raspunde. Asa daca v-ati gasit amandoi fara initiativa, unul din voi trebuie sa apuce taurul de coarne, daca intr-adevar vreti aceasta relatie (o numesti asa dar inca e discutabil).

Quote

Stiu exact ce voi face. Weekend-ul asta e ca si trecut. Dar duminica viitoare, o  intreb direct daca vrea sa iesim la un suc, la orice.
Dar vineri seara ce-are? dar DISEARA ce-are, dupa ce iesiti de la munca? Astepti sa mai treaca inca 7 zile (acum vad ca ai scris joi). Si nu, daca in pauza de tigara sau de masa sau de ce-aveti voi, ii spui ca ti-ar placea sa va vedeti dupa program, nu se cheama ca esti disperat. Disperat ai fi daca o inviti de 5 ori.
Sa stii ca o femeie poate interpreta foarte bine faptul ca n-o inviti concret ca fiind semn ca nu esti interesat.

Sunt multe variante din ce ai scris
- amandoi sunteti fara initiativa, ea se intreaba de ce nu o inviti undeva concret, iar tu astepti alinierea planetelor
- ea isi satisface nevoia de atentie la serviciu (desi daca ai ideea asta in cap iti faci rau)
- e cineva care o tine ocupata in weekend (dar iarasi, aici n-ai niciun motiv concret sa deduci asta).
Asa cum ti-a spus un coleg mai sus, invita fata la un suc. Concret. Vezi ce spune. Daca refuza, pe motiv ca are deja planuri, ar trebui sa propuna ea o alta intalnire, si cum sunteti la inceput, frumos ar si sa-si faca timp foarte curand, nu peste o luna.

Cand eram mai tanar, sa stii ca am gresit cu cateva femei, eu ma aprindeam repede, dar nu stiam sa fiu concret. M-am amuzat dupa ani cand unele mi-au confirmat ca ele asteptau sa le invit la un suc. Vazand ca n-o fac, au dedus ca nu vreau. Eu imi faceam ganduri in acest timp, ca de ce nu spune fata nimic. Pana la urma nu iesea absolut nimic, pentru ca in general barbatul trebuie sa aiba initiativa in faza asta a relatiei.

#32
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,078
  • Înscris: 20.12.2007
Am avut si eu pe vremuri niste relatii "deschise" cu colege de la job. Lasand la o parte ca m-am convins ca pana la urma e o idee proasta sa ai o relatie la job, niciodata nu stiam daca eu sunt ala inselat sau eram partenerul de inselat al tipelor . Nu prea imi pasa ca nu puneam mult suflet dar totusi una peste alta nu era o situate ok.

Edited by Kokoshmare, 04 April 2022 - 09:06.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aia si e chestia, ca nu stii, mai are pe cineva sau nu ? Da mult de banuit daca e o "relatie" doar la job, posibil sa vrea sa faca gelos pe vreun fost de pe acolo sau ceva de genul . . nu prea stiu eu trecutul ei in companie, eu lucrand doar de vreun an si jumatate acolo , ea fiind mai veche, dar mi-a zis alta colega (cand m-a vazut ca tot vorbesc cu ea, deci inainte de chestia asta) , cum ca ar mai fi facut cu un tip, tot asa, cand respectivul vroia sa o scoata in oras, a dat-o cu intorsul si el a renuntat atunci (din ce mi-a zis tipa respectiva) , dar oare care naiba ar fi motivul, eu nu pricep.

Oricum, voi incerca sa iesi cu ea in oras, dupa cum m-am gandit eu (joi , atunci am mai mult liber, spre seara)

Edited by Dany_Darke, 04 April 2022 - 09:54.


#34
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,044
  • Înscris: 23.09.2005
Numa` sa -ajunga sa-ti fie sefa, ca atunci poti sa incepi sa te uiti pe youtube la tutoriale despre cum sa-ti faci nodul la ștreang. :)

#35
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006

Quote

altfel nu imi explic atitudinea, am stat ca un b o u acasa singur tot weekend-ul, n-am iesit nicaieri.
Partea asta n-o inteleg, serios.
Asteptai sa iti dea ea un semn, ca sa fii pregatit sa iesi? Daca voiai sa va vedeti, de ce nu i-ai zis? Macar vedeai daca poate/vrea.
Dupa parerea mea, asta nu era semn de disperat. Disperat ai fi fost daca insistai de 3 ori la refuz.
Mai ales cand relatia nu e concreta, nu-ti face niciodata planuri asteptand un semn de la cealata persoana.

#36
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
cand vad discutia de aici ma gandesc doar la urmatoarea poza

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate