Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

VW Passat vs VW Passat CC vs Ford Mondeo vs Mazda 6

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005

View PostMembruAnonim, on 25 iunie 2022 - 14:10, said:

Nu te-am citat pe tine.

Am vazut dar ma gandeam ca era pentru mine, fiind direct interesat. :)

#38
rusty_hawk

rusty_hawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.11.2006
Tot nu te-ai decis ?:) Am avut CC, acum detin B7. Personal sunt multumit de B7 pentru ca suspensia e mai confortabila, am garda mai mare si in sfarsit pot ajunge mai linistit la munte si sa nu mai imi fie frica ca ating cu scutul, am ceva mai multe dotari decat am avut pe CC cam in aceeasi bani.  Ce imi placea la CC : forma, intorceam capul de fiecare data in parcare dupa ea, era mai antifonata, faptul ca puteai sa iei curbele mai in viteza si se aseza mai bine pe asfalt. Initial am fugit de B7 pentru ca mie personal imi pare mai batraneasca si cand am cumparat-o am zis ca o tin 6-12 luni, au trecut 3 ani de cand o am si parca tot nu as vinde-o inca. Ambele masini sunt spatioase atat pt pasagerii din fata cat si cei din spate. Au portbagaj mare si consumuri mai mult decat decente. CC-ul era benzina si consuma la drum lung cam cu 0.5-1L iar in oras cu 2-3l fata de diesel.

#39
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
M-am cam decis, dar preturile sunt destul de nesimtite in ziua de azi :) asa ca probabil o sa mai astept o perioada daca nu gasesc ceva cu pret corect.

#40
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007
Intotdeauna e prea scump cand cumperi si prea ieftin cand vinzi.

#41
diavolultasmanian

diavolultasmanian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.08.2022

View Postreico, on 17 iunie 2022 - 22:01, said:

M-am reorientat intre timp si as alege dintre urmatoarele, chiar daca nu sunt din aceeasi clasa: VW Passat, Skoda Superb, Audi A4/A5 (diesel, automate, toate dupa 2015).

Skoda Superb imi place mult cum arata si e mai frumoasa decat Passatul, cred ca si la fiabilitate sunt cam la fel. Audi e Audi, dar parca tot mai frumoasa e Skoda.

Voi ce parere aveti, atat ca design cat si ca tinuta de drum si fiabilitate?

Din ălea eu ți-aș recomanda un B7 cu motor CFFB. Poate ai noroc și găsești ceva la 3xx.xxx km, întreținut ca la carte.

View Postreico, on 17 iunie 2022 - 22:01, said:

Skoda Superb imi place mult cum arata si e mai frumoasa decat Passatul, cred ca si la fiabilitate sunt cam la fel. Audi e Audi, dar parca tot mai frumoasa e Skoda.


Wow, treabă de gusturi, astea nu se discută! Oricum, dacă pui Audi în balanță cu sărăkia de skoda, ce ar mai fi de zis...

View Postreico, on 17 iunie 2022 - 22:01, said:


Voi ce parere aveti, atat ca design cat si ca tinuta de drum si fiabilitate?
O vorbă mai veche din popor zice așa: mașină mai bună ca Passat e doar Passat, modelul următor.

View Postreico, on 11 august 2022 - 12:47, said:

M-am cam decis, dar preturile sunt destul de nesimtite in ziua de azi :) asa ca probabil o sa mai astept o perioada daca nu gasesc ceva cu pret corect.
Ce ai găsit și în ce scor?

#42
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 12.09.2013
Mai diavole cred ca esti un mic mecanic.....

#43
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016
Se aplica și invers: o mașină mai proastă ca Passat e doar Passat..tot modelul următor.

#44
rusty_hawk

rusty_hawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.11.2006

 reico, on 11 august 2022 - 12:47, said:

M-am cam decis, dar preturile sunt destul de nesimtite in ziua de azi Posted Image asa ca probabil o sa mai astept o perioada daca nu gasesc ceva cu pret corect.
La ce suma te-ai gandit sa dai pe masina ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate