Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

PNL a ajuns martoaga rapciugoasa a politicii romanesti

* * * * * 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1224 replies to this topic

#19
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

 pasilla, on 31 martie 2022 - 20:26, said:

PNL e USL, ce lovitura in dreapta vezi tu ?
Poate ai dreptate, dar nu 100%. Poate ar mai fi 5-10 politicieni onesti in PNL.

Edited by Mickeydutza, 31 March 2022 - 20:30.


#20
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
pnl-ul sare din lac în puț! Cu ciuca la conducere chiar ca se vor dizolva în haznaua numita psd. La așa populație așa clasă politică. Sau invers.

#21
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

 Mickeydutza, on 31 martie 2022 - 20:22, said:

@argonaut: In locul tau eu n-as lovi in dreapta, ca sa nu se umfle stanga.

Prostii, autosuficientii si incompetentii trebuiesc loviti indiferent de care parte se afla.
Uite, am o bila alba pentru Ciolacu, a hotarat sa excluda din PSD jarla aia numita Coarna care a catadicsit sa se intalneasca alaturi de Sosoaca cu Kuzmin, ambasadorul sovietic in Romania, zilele trecute.

#22
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
Nu m-aș grăbi cu laudele la adresa lui ciolacu. Dându-l afară pe coarna nu face decât un gest politic de imagine.
Ca doar nu suntem tâmpiți sa credem ca ciolacu sau vreun alt pesedist e vreun pro NATO sau pro UE cu adevărat. Așteptați numai puțin să apară un alt dragnea.

#23
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

Quote

Conducerea s-a întâlnit la Vila Lac pentru a discuta despre debarcarea președintelui PNL. Potrivit unor surse liberale, la întâlnire ar fi fost invitat și președintele Klaus Iohannis.

Potrivit surselor citate, Iulian Dumitrescu ar fi primit acceptul președintelui Klaus Iohannis de a începe debarcarea lui Florin Cîțu de la șefia PNL. Demersul are loc în contextul în care în interiorul PNL există tensiuni și nemulțumiri legate de modul în care Cîțu gestionează bucătăria internă a partidului, dar și de opoziția publică a acestuia față de partenerii de guvernare, în speță PSD.

Iohannis - cauza tuturor relelor din PNL. Individu' vrea sa militarizeze PNL-ul si sa-si puna niste lachei in fruntea partidului. Si ce-i mai trist este ca partidul ii canta-n struna.

PNL a ajuns mai rau decat PDL-ul pe vremea lui Basescu.

Partidul National Liberal condus de un general in rezerva. Cum sa intri-n 2024 cu un partid care se cheama liberal si care sta-n pozitia de drepti de fiecare data cand i se scoala plavanului de la Cotroceni?

Mai mare rusinea.

Edited by Alecsandru010, 31 March 2022 - 20:41.


#24
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,565
  • Înscris: 28.12.2005
Panaramele actuale din vârful PNLului au reusit sa discrediteze total opțiunea de dreapta in Romania și ne-au lăsat doar cu partide de stânga și cu flașneta rusa aurita.
E drept ca nici romanii nu sunt mari iubitori de capitalism, preferând un kil de ulei și-o sacoșa de plastic.

#25
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

 argonaut, on 31 martie 2022 - 20:30, said:

Uite, am o bila alba pentru Ciolacu, a hotarat sa excluda din PSD jarla aia numita Coarna care a catadicsit sa se intalneasca alaturi de Sosoaca cu Kuzmin, ambasadorul sovietic in Romania, zilele trecute.
Mi-e si frica sa nu ne rada Ciolacu in nas, peste 2 ani(la urmatoarele alegeri).

#26
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

 Mickeydutza, on 31 martie 2022 - 20:38, said:


Mi-e si frica sa nu ne rada Ciolacu in nas, peste 2 ani(la urmatoarele alegeri).

Păi si care e diferenta intre Ciolacu si liderii PNL ?   In guvernările PNL a explodat numărul angajaților de funcționari la stat.  Justitia a fost batjocorită și de PSD si de PNL, coruptia daca a înflorit sub PSD nu a fost diminuată cu un centimetru sub PNL.  #PnlPsdAceeasiInfectie

#27
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Mickeydutza, on 31 martie 2022 - 20:29, said:

Poate ar mai fi 5-10 politicieni onesti in PNL.
Nu neg, dar la ce foloseste asta ?

#28
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

 Mickeydutza, on 31 martie 2022 - 20:38, said:

Mi-e si frica sa nu ne rada Ciolacu in nas, peste 2 ani(la urmatoarele alegeri).

Af fost, sunt si, probabil, voi fi un antipesedist convins, numai pentru manariile pe care le-au facut incontinuu, hotiile, si jaful banului public si mizeriile de oameni pe care i-au primit, tolerat si promovat in partid.
Insa, in acelasi timp, trebuie sa recunosc ca sunt singurul partid care se pricepe la politica, in tara asta.

#29
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

 argonaut, on 31 martie 2022 - 20:44, said:



Af fost, sunt si, probabil, voi fi un antipesedist convins, numai pentru manariile pe care le-au facut incontinuu, hotiile, si jaful banului public si mizeriile de oameni pe care i-au primit, tolerat si promovat in partid.
Insa, in acelasi timp, trebuie sa recunosc ca sunt singurul partid care se pricepe la politica, in tara asta.

Ce inseamna "a se pricepe la politica in Romania"  ?  

Pentru mine ce face PSD este incompatibil cu politica.

#30
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

 argonaut, on 31 martie 2022 - 19:56, said:

Lucian Bode, Rareș Bogdan și Iulian Dumitrescu au inițiat demersul pentru schimbarea rapidă a lui Florin Cîțu din fruntea PNL.

astia nu se pupau cu Citu pana adineauri?

#31
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

 zartdato1-0, on 31 martie 2022 - 20:41, said:

Păi si care e diferenta intre Ciolacu si liderii PNL ?   In guvernările PNL a explodat numărul angajaților de funcționari la stat.  Justitia a fost batjocorită și de PSD si de PNL, coruptia daca a înflorit sub PSD nu a fost diminuată cu un centimetru sub PNL.  #PnlPsdAceeasiInfectie
Eu cred ca greseala pleaca de la noi romanii care nu ne unim ca si moldovenii din Rep. Moldova si sa votam un singur partid de dreapta ca sa iasa cu 80% si sa ajute mai bine tara. Dusmanii tarii ii stim din '90 incoace, dar rezultalele bune intarzie sa apara. Ludovic Orban era o solutie buna pentru PNL. Daca PNL era votat cu 80% si sub conducerea lui Ludovic Orban, cred ca inflorea tara acum si scapam de multa vreme din pandemie. Si Citu e un lider bun, dar numai la finante. Mai potrivit acolo decat in functia de premier.

Edited by Mickeydutza, 31 March 2022 - 20:54.


#32
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,108
  • Înscris: 03.07.2008
Cristian Preda:

Quote

Așa cum era previzibil, Florin Cîțu refuză să demisioneze de la șefia PNL. De când Iohannis a căpătat obsesia “e șef la partid premierul pe care-l pun eu”, PNL a pierdut zece procente.
Iohannis își împinge partidul în șanț.


#33
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

 pasilla, on 31 martie 2022 - 20:43, said:

Nu neg, dar la ce foloseste asta ?
Ajuta. E mai corect sa nu-i bagam in aceeasi oala pe toti.

Edited by Mickeydutza, 31 March 2022 - 21:06.


#34
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

 zartdato1-0, on 31 martie 2022 - 20:47, said:

Ce inseamna "a se pricepe la politica in Romania"  ?  

Pentru mine ce face PSD este incompatibil cu politica.

Politica suporta mai multe definitii in DEX

Eu ma referam la:

politica: Dibăcie cu care se poartă cineva pentru a-și ajunge scopul.

#35
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

 Mickeydutza, on 31 martie 2022 - 20:51, said:


Eu cred ca greseala pleaca de la noi romanii care nu ne unim ca si moldovenii din Rep. Moldova si sa votam un singur partid de dreapta ca sa iasa cu 80% si sa ajute mai bine tara. Dusmanii tarii ii stim din '90 incoace dar rezultalele bune intarzie sa apara. Ludovic orban era o solutie buna pentru PNL. Daca PNL era votat cu 80% si sub conducerea lui Ludovic Orban, cred ca inflorea tara acum si scapam de multa vreme din pandemie. Si Citu e un lider bun, dar numai la finante. Mai potrivit acolo decat in functia de premier.

Sa fim seriosi, Orban e de 30 de ani în politică, a facut ceva in toata viata sa de politician ? !   Cîtu este o cârpă care va ajunge la gunoi, după ce-l dau jos de la șefia PNL, il dau jos si de la șefia senatului și apoi i-l dau lui Orlando sa faca ce vrea cu el.

#36
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

 zartdato1-0, on 31 martie 2022 - 20:27, said:



E simplu, pune în balanță acțiunile miniștrilor USR și PNL din ultimii 32 de ani !

Eu mi-amintesc de niste PNL-isti care se vaitau ca nu se pot intelege cu miniștrii USR (adică să o pună de o ciordeală mica) spunând despre miniștrii USR, ca Drula si Nasui, ca sunt caini cu care nu se pot intelege.

Se poate, dar mă uit la sondaje și acolo USR e sub 10 procente.
La ce bun să pariez pe un cal mort ?

Eu îmi amintesc că erau unii fără coloratură politică cei care vorbeau acele chestii, nu penelisti, deci asta o consider o manipulare.

Regret, USR s a născut talent și a murit speranță, asta e.

Rămâne de ales intre PSD,PNL,AUR,UDMR.
Votez PNL, ce alta variantă am ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate