Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

PNL a ajuns martoaga rapciugoasa a politicii romanesti

* * * * * 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1224 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013
Dupa ce, in dispret total fata de regulile chiar de ei impuse in legatura cu pandemia, pe 25 septembrie 2021 s-au strans in Congresul in care Catu a fost ales numit presedinte, la 6 luni de la eveniment, marele partid scartaie din nou pe la incheieturi.
Primul eveniment notabil a fost plecarea lui Orban, insotit de 14 parlamentari dupa care a urmat marea miscare de refacere a USL, sub conducerea mesterului carmaci Catu iar acum peneleii nu mai vor paduchele in frunte.


[ https://gdb.rferl.org/c3410000-0aff-0242-1a1c-08d99e1eb39a_cx0_cy10_cw0_w256_r1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Peste 40 de organizații PNL îi vor cere joi demisia lui Florin Cîțu de la șefia partidului. În cazul unui refuz, liderii liberali vor să organizeze un Congres extraordinar pe 10 aprilie

Culmea este ca cei revoltati sunt tot niste celebre "tristeti" d-ale peneleului, care pana mai ieri ii suflau viguros in fund, preaslavind "echipa castigatoare":

Nucleul dur al puciului din PNL este format din trei prim-vicepreședinți și mai mulți lideri din teritoriu, susțin surse din partid. Lucian Bode, Rareș Bogdan și Iulian Dumitrescu au inițiat demersul pentru schimbarea rapidă a lui Florin Cîțu din fruntea PNL. Primul pas e să îi solicite demisia.

Pe tot parcursul timpului in care s-au aflat la guvernare, cuplati cu USR si UDMR sau in coalitia uselista, peneleii n-au facut altceva decat sa se umple de rahat.
In loc sa se preocupe de indeplinirea a ceea ce-au promis in campania electorala si la congresul din 2021, principala lor indeletnicire a fost sa-si taie singuri craca de sub picioare, uitand de pensiile speciale ce trebuiau sa dispara in 30 de zile de la accederea la guvernare, desfiintarea SIIJ, depolitizare, transparenta decizionala, sfarsitul sinecurismului si promovarea competentei, etc., etc..

In saptamanile ce urmeaza se va incerca limpezirea apelor prin indepartarea Catului si, probabil, numirea interimara a lui Ciuca la presedentia partidului. Insa apele se limpezesc ele dar le scade si cota din sondaje. Deocamdata pe un trend oleaca crescator, nu se stie daca dupa epurari succesive, partidul nu se va pulveriza.

Nu in ultimul rand tebuie sa mentionam contributia importanta la distrugerea a ceea ce-a fost candva unul din marile partide ce atrageau votantii de dreapta, a Marelui Mameluc aflat la Cotroceni.

Probabil ca asa cum multora nu le-a venit sa creada ca Base a turnat la secu, dar dupa incetarea mandatului faptele s-au adeverit, n-ar fi de mirare ca dupa ce mutul isi ia catrafusele de la Cotroceni sa apara mari surprize prin materializarea unor zvonuri despre chirii, bani, etc.

Problema mare este ca la centru-dreapta nu mai gasesc alegatorii nimic de votat si asta nu de acum ci de la reinfiintarea USL.0.2.

Edited by argonaut, 27 September 2022 - 15:59.


#2
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

View Postargonaut, on 31 martie 2022 - 19:56, said:

Nu in ultimul rand tebuie sa mentionam contributia importanta la distrugerea a ceea ce-a fost candva unul din marile partide ce atrageau votantii de dreapta, a Marelui Mameluc aflat la Cotroceni.

Stiu eu ...USR e de vina Posted Image))

Edited by Daco_Get, 31 March 2022 - 19:58.


#3
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017
PNL și PSD au guvernat România, împreună sau separat, 30 de ani, au arătat că sunt niște adunături de hoti si ticăloși incompetenți.  
Ce nivel moral si/sau intelectual poate avea un susținător al acestor partide ? !

Edited by zartdato1-0, 31 March 2022 - 20:02.


#4
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
pnl se indreapta cu viteza si cu mare hotarare spre groapa de gunoi a istoriei. pe meritate..

Sper doar ca Iohanis sa ii urmeze acolo,pentru ca e o gluma si o jena de presedinte, de care nu am mai avut pana acum.. mai ales de cand acesta a devenit tatucul de facto al usl-ului..

Edited by vanitty, 31 March 2022 - 20:07.


#5
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Pe când USR nu a guvernat și nu va guverna niciodată, deci vor rămâne puri și inocenți forever, ura, ura !

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu cred ca a ajus martoaga acum. PNL e martoaga cel putin din 2011.
Lucian Bode, Rareș Bogdan nu pot reprezenta in nici un caz o reforma a PNL.

Edited by pasilla, 31 March 2022 - 20:12.


#7
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013

View Postpasilla, on 31 martie 2022 - 20:09, said:

Nu cred ca a ajus martoaga acum. PNL e martoaga cel putin din 2011.

Ai dreptate, doar rapciuga e noua :)

#8
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004
Ce-mi place e ca si viitorul PNL arata niste sub-mediocrii remarcabili la orizont. Bode, Rares Bogdan, etc. Moartea pasiunii.

Edited by Cris007, 31 March 2022 - 20:14.


#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,550
  • Înscris: 07.02.2003

View Postargonaut, on 31 martie 2022 - 19:56, said:

Culmea este ca cei revoltati sunt tot niste celebre "tristeti" d-ale peneleului, care pana mai ieri ii suflau viguros in fund, preaslavind "echipa castigatoare":
Poate si-au dat seama intre timp ca nu mai e castigatoare treaba... Posted Image

Edited by andreic, 31 March 2022 - 20:14.


#10
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postargonaut, on 31 martie 2022 - 19:56, said:

Lucian Bode, Rareș Bogdan și Iulian Dumitrescu au inițiat demersul pentru schimbarea rapidă a lui Florin Cîțu din fruntea PNL. Primul pas e să îi solicite demisia.

Pe tot parcursul timpului in care s-au aflat la guvernare, cuplati cu USR si UDMR sau in coalitia uselista, peneleii n-au facut altceva decat sa se umple de rahat.

Deocamdata pe un trend oleaca crescator, nu se stie daca dupa epurari succesive, partidul nu se va pulveriza.

Nu in ultimul rand tebuie sa mentionam contributia importanta la distrugerea a ceea ce-a fost candva unul din marile partide ce atrageau votantii de dreapta, a Marelui Mameluc aflat la Cotroceni.



Yeap. Duca-se !

Sa-l ia dupe' ei / el si pe Marele Schior !... Posted Image


Attached File  European Summit.jpeg   110.16K   100 downloads

Edited by sylvius, 31 March 2022 - 20:19.


#11
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Cand eram fecior mi-a zis bunicul,''sa nu votezi PNL niciodata in viata ta,pe vremea mea astia si-au batut joc de oameni rau de tot,astia sunt oameni rai".Mi-a povestit niste lucruri ingrozitoare ce au facut pe vremuri de mult apuse.Dar  iata ca istoria se repeta din nou,PNL vechi=PNL nou.Diferenta dintre ei este ca astia au niste costume scumpe modele noi si moderne.Comparativ cu cei vechi, astia noi au bagat tara asta in niste datorii externe atat de uriase din care o sa iesim cand vor apare Jedi si Darth Vader  in realitate.

#12
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostPiticVerde, on 31 martie 2022 - 20:17, said:

,''sa nu votezi PNL niciodata in viata ta,pe vremea mea astia si-au batut joc de oameni rau de tot,astia sunt oameni rai".Mi-a povestit niste lucruri ingrozitoare ce au facut pe vremuri de mult apuse.
Traiasca PSD. Votati Soarele !

#13
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Dupa ce au executat planul cutitelor lungi si ruginite, aliandu-se cu PSD si ucigand USR, acum PNL trage ponoasele a ceea ce au semanat.

#14
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
@argonaut: In locul tau eu n-as lovi in dreapta, ca sa nu se umfle stanga.

#15
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

View PostDarthBane, on 31 martie 2022 - 20:04, said:

Pe când USR nu a guvernat și nu va guverna niciodată, deci vor rămâne puri și inocenți forever, ura, ura !

                   Nu vor ramane puri si e doar o iluzie pentru unii visatori ca ar fi puri acum. Niciun partid nu e pur si nici n-ar trebui sa existe asemenea hal de partide intr-o tara normala. Din partea mea, alege-s-ar praful de toate porcariile astea politice pline de corupti care trag Romania inapoi si nu fac decat sa ne toace banii nostri degeaba pentru a o boieri ele.

#16
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,216
  • Înscris: 06.01.2007

View PostPiticVerde, on 31 martie 2022 - 20:17, said:

Cand eram fecior mi-a zis bunicul,''sa nu votezi PNL niciodata in viata ta,pe vremea mea astia si-au batut joc de oameni rau de tot,astia sunt oameni rai".Mi-a povestit niste lucruri ingrozitoare ce au facut pe vremuri de mult apuse.Dar  iata ca istoria se repeta din nou,PNL vechi=PNL nou.Diferenta dintre ei este ca astia au niste costume scumpe modele noi si moderne.Comparativ cu cei vechi, astia noi au bagat tara asta in niste datorii externe atat de uriase din care o sa iesim cand vor apare Jedi si Darth Vader  in realitate.
Probabil ca esti de prin Moldova, ca si bunicul meu imi zicea ceva de penelisti ca au pus armata pe ei la rascoala taraneasca.
Si desi nu era nicio rascoala la noi in sat, astia au venit si preventiv au impuscat cativa cetateni care nu se aveau bine cu cei care detineau pamanturile si afacerile. Niste evrei, bineinteles + o increngatura de mariachi din jurul lor, care au raportat toti cetatenii incomozi.
Da, vremuri de mult apuse!
Werever, nu are nicio treaba peneleul de acum cu ala de atunci e doar o coincidenta voita de nume, Dar ar trebui sa ne mai amintim din cand in cand si de ce au facut aia inainte de a pune nume de strazi.

#17
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMickeydutza, on 31 martie 2022 - 20:22, said:

@argonaut: In locul tau eu n-as lovi in dreapta, ca sa nu se umfle stanga.
PNL e USL, ce lovitura in dreapta vezi tu ?

#18
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

View PostDarthBane, on 31 martie 2022 - 20:04, said:

Pe când USR nu a guvernat și nu va guverna niciodată, deci vor rămâne puri și inocenți forever, ura, ura !

E simplu, pune în balanță acțiunile miniștrilor USR și PNL din ultimii 32 de ani !

Eu mi-amintesc de niste PNL-isti care se vaitau ca nu se pot intelege cu miniștrii USR (adică să o pună de o ciordeală mica) spunând despre miniștrii USR, ca Drula si Nasui, ca sunt caini cu care nu se pot intelege.

Edited by zartdato1-0, 31 March 2022 - 20:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate