Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Atitudine șefa statie Petrom

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#199
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostRobert_Kiran, on 07 mai 2022 - 10:12, said:

În sfârșit a venit și canistra mea!
Attachment IMG-20220507-WA0001.jpgAttachment IMG-20220507-WA0002.jpgAttachment IMG-20220507-WA0000.jpg

Astăzi sau mâine voi da o fuga la același Petrom. Sa vad dacă mai zice ceva tanti șefa! Dacă mai zice ceva, ii dau cu canistra în cap (glumesc)!

Super

Eu sunt curios, cine rămâne fără benzină, sa zicem, cum face? Ramai cu mașina în drum, ai opțiunea sa mergi pe jos până la prima benzinărie, ce face nu îți vinde benzina?? Mă așteptam ca la benzinării sa existe canistre omologate de vânzare chiar puse de ei acolo și să alimentezi așa, te întorci la mașină și gata

#200
motughe

motughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2011
Cautati canistre din Tabla! cele din plastic sunt interzise. Nu se mentioneaza nicaieri ca daca sunt omologate se pot folosi la statiile de alimentare cu carburanti. (in legea transporturilor se mentioneaza ca se pot folosi la transport canistre de plastic omologate)

Am gasit la urmatoarea adresa
http://www.isucalara..._benzinarii.pdf
ORDIN Nr. 174 din 15 februarie 2005
pentru aprobarea Reglementării tehnice "Normativ pentru proiectarea, executarea,
exploatarea, dezafectarea şi postutilizarea staţiilor de distribuţie a carburanţilor la
autovehicule", indicativ NP 004-03*)
EMITENT: MINISTERUL TRANSPORTURILOR, CONSTRUCŢIILOR ŞI
TURISMULUI
PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL NR. 34 bis din 13 ianuarie 2006
*) Ordinul nr. 174/2005 a fost publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 34
din 13 ianuarie 2006 şi este reprodus şi în acest număr bis.

Distribuţia carburanţilor la autovehicule
...
Ordine interioara
...
art. 10.11
...
- distribuirea carburanţilor în recipiente transportabile din mase plastice (canistre,
bidoane etc.) sau din sticlă este interzisă;

...

#201
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
În ultima vreme am luat de mai multe ori benzina pentru drujba în canistra de plastic. Nimeni nu mi-a zis nimic! Nici măcar nu ma bagă în seama când pun benzina în canistra!
LE e canistra de plastic din Dedeman, omologata pentru combustibil, nu pet de plastic!

Edited by Robert_Kiran, 06 April 2023 - 21:47.


#202
cosmin147

cosmin147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.02.2013

View PostRobert_Kiran, on 06 aprilie 2023 - 21:46, said:

În ultima vreme am luat de mai multe ori benzina pentru drujba în canistra de plastic.

Banuiesc ca te-ai dus cu masina si cu aceeasi pompa ai bagat benzina atat in masina, cat si in canistra aceea de plastic?

Sau te-ai dus pe jos, ca pieton, cu canistra in mana?

#203
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postcosmin147, on 19 aprilie 2023 - 20:03, said:

Banuiesc ca te-ai dus cu masina si cu aceeasi pompa ai bagat benzina atat in masina, cat si in canistra aceea de plastic?

Sau te-ai dus pe jos, ca pieton, cu canistra in mana?
Nu înțeleg sensul întrebării. Normal ca m-am dus cu mașina. Cum sa merg cu canistra în mână? Cât despre bagat în mașină...  depinde de masina cu care am fost. Când am fost cu Logan-ul am bagat și în mașină. Când am fost cu Citroen-ul, nu am bagat ca e diesel!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate