Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Recomandare Garmin buget 500-1000

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008
Desi sunt la al saselea ceas Garmin (am trecut cam prin toate generatiile), cred ca cea mai buna alegere in bugetul asta e Coros Pace 2.
Si daca esti entuziast cu privire la alergare vei vrea sa achizitionezi si o centura de puls (modele sunt destule, cu comunicatie prin ant+ si/sau bluetooth). Antrenemantul pe baza de puls e cel mai productiv, deci o centura decenta e esentiala.

Pentru multisport un ceas de la Garmin sau Coros e incomparabil mai bun fata de orice alt smartwatch, orice ar spune detinatorii de smartwatch-uriPosted Image

#20
acronis

acronis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 25.10.2007

View Postacronis, on 08 aprilie 2022 - 07:32, said:

Pe emag avem o oferta buna la GPS montan Garmin eTrex® 10x  la pretul de 51 lei.
https://www.emag.ro/...0/pd/DPZW92BBM/
Mi-au anulat comanda. Si-au dat seama ca e gresit pretul.

#21
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
https://altex.ro/pro...arables-garmin/
Cod garmin15 aplicat în coș și primești 15% discount.

#22
cyfaws

cyfaws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.04.2008

 acronis, on 08 aprilie 2022 - 12:41, said:

Mi-au anulat comanda. Si-au dat seama ca e gresit pretul.

E o petarda device-ul ala, plus ca e la fel de bulky precum un mobil, doar ca mult mai prost, inclusiv la GPS tracking in mediu urban.
Am un Garmin Edge 1030 si nu l-as lua la ture de alergare prin oras cand pot folosi telefonul.

Edited by cyfaws, 13 April 2022 - 13:15.


#23
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007

 razvaldinho, on 08 aprilie 2022 - 11:34, said:

Desi sunt la al saselea ceas Garmin (am trecut cam prin toate generatiile), cred ca cea mai buna alegere in bugetul asta e Coros Pace 2.
Si daca esti entuziast cu privire la alergare vei vrea sa achizitionezi si o centura de puls (modele sunt destule, cu comunicatie prin ant+ si/sau bluetooth). Antrenemantul pe baza de puls e cel mai productiv, deci o centura decenta e esentiala.

Pentru multisport un ceas de la Garmin sau Coros e incomparabil mai bun fata de orice alt smartwatch, orice ar spune detinatorii de smartwatch-uriPosted Image

Am un Coros Pace 2 de 2 luni si confirm ca e o alegere f. buna in gama asta de pret - cea mai buna pentru mine. Este concurentul direct al lui Garmin FR45, din cate stiu. A fost 800 lei la Decathlon (doar varianta pe alb este la ei) fata de 1000 lei in restul magazinelor online. Da, pentru alergare, un ceas de la o firma specializata pe sport (Garmin, Coros, Suunto etc) este mai bun decat un smartwatch "cu de toate". Si nu vorbesc peiorativ despre smartwatchurile cu de toate, am la incheietura doar smartwatch de pe vremea cand a aparut Pebble prima generatie si le apreciez.
Am avut inainte Amazfit GTR (ecran touch Amoled, model f. reusit in opinia mea) si l-am folosit ocazional la alergat. Dar semnalul GPS sufera - eu alerg in oras, de multe ori printre blocuri - si uneori refuza sa se conecteze sau, oricum, are intreruperi. Prin comparatie, Pace2 se conecteaza la GPS in ~30 de secunde si e foarte stabil. E foarte lejer, nu il simt la incheietura. Cand alergi 2 ore, treaba asta conteaza. La fel, conteaza aplicatia de analiza si programe de antrenament. Deci, am sacrificat designul (arata aproape ca o jucarie, are doar ecran LCD fara touch, control prin 2 butoane) pentru functionalitate sportiva. Sigur, are si functiile standard de smartwatch - notificari, alarma prin vibratii, chiar sunete - un piuit scurt si o vibratie la fiecare km parcurs, de exemplu.
Daca aveam mai multi bani de dat pe ceas luam un Coros mai scumput, care sa aiba si senzor de saturatie O2, este ceea ce pare sa lipseasca.

#24
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postvalitudor, on 31 martie 2022 - 09:41, said:

Folosesc ceasuri Garmin de vreo 5-6-7 ani. Pana sa le folosesc, ma incerca o scarba enorma numai la gandul ca ar trebui sa mai alerg din cand in cand. Practic, ceasurile Garmin m-au facut sa incep sa alerg, n-as fi reusit fara ele.

Cat despre ceasuri, ceasurile Garmin sunt intr-o alta liga fata de orice alt smartwatch cand vine vorba de sport. Pe langa multitudinea de senzori (de exemplu Huawei nu are GPS), cel mai mare avantaj il reprezinta softul care vine odata cu Garmin. Daca obiectivul principal este sportul, nu cred ca exista optiune mai buna decat Garmin. Sau in niciun caz producatorii generalisti care fabrica si ceasuri printre altele

Daca insa iti doresti un smartwatch, cu care sa mai si alergi din cand in cand, atunci sunt optiuni mai bune macar din prisma pretului mult mai mic
Apple Watch-urile bat Garmin-urile la anumite capitole, cred că și cele Samsung... Ca și parte Smart, sunt lejer peste Garmin.

Da, minusul e autonomia, incomparabilă cu un Garmin.

#25
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Garmin urile sunt ceasuri sport cu facilități smartwatch.

#26
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
Recomand și eu tot Garmin. Din septembrie 2022 sunt posesorul unui Forerunner 955 cel normal ( exista și varianta solar). Garmin joaca in Champions league când e vb de sport. Este adevărat că și prețul a fost destul de mare dar nu mă dezamăgit deloc. Am deja undeva la 400km alergat și vreo 300km de bicicleta ( de iarna mai ușor pe 2 roti). In ceea ce privește rodajul cu bicicleta cu un IG SPORT dedicat bicicleta vs ceasul este extraordinar, dar bat unul cu celălalt cu f.f.f. mici variații. Am rămas surprins chiar și eu. Nu credeam.
Notificările ajung ok, morning report ok,plata cu Garmin Pay idem, Garmin coach, autonomía de 14 zile, fac sa fie un dispozitiv cum puține sunt pe piata in 2023.
Într-un cuvânt f.multumit de produsele Garmin. Acum și cu incaltarile Asics Novablast 3 și tot echipamentul unui runner nu rămâne decât timp ptr acest hobby.
Salutare.

Edited by f1gio, 18 February 2023 - 10:55.


#27
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Încearcă și un Apple Watch Ultra și alte cele... Poți face sport și fără 1000 de statistici și parametri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate