Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Vremea, temperatura, apa Halkidiki in luna Iunie

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Stie careva cum e apa in luna Iunie in Halkidiki? Se poate face baie linistit sau e apa rece?  Posted Image

#2
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,601
  • Înscris: 12.06.2010
https://www.holiday-.../averages/june/

#3
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,998
  • Înscris: 30.07.2006

 Bursul, on 28 martie 2022 - 15:59, said:

Stie careva cum e apa in luna Iunie in Halkidiki? Se poate face baie linistit sau e apa rece?  Posted Image

Cam rece...

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 Bursul, on 28 martie 2022 - 15:59, said:

Stie careva cum e apa in luna Iunie in Halkidiki? Se poate face baie linistit sau e apa rece?  Posted Image

Conteaza mult ce inseamna rece respectiv cald.Difera de la individ la individ.
Pentru mine apa placuta pentru baie incepe de pe la 26-27 de grede.
Cele 22 de grade din tablelul prezentat ma fac sa stau acasa.
Cunosc genul de fachiri care la 18-20 de grade temperatura apei stau cu zecile de minute.

ps.
Tot vroiam sa ajung in Insulele Capuluyi Verde.Cand am vazut ca cea mai calda apa o gasesc in august cu 20-21 de grade am zis ca nici daca m-ar plati cineva dublu nu m-as duce acolo (teoretic doar,ar trebui sa fiu nebun sa refuz o asemenea oferta Posted Image)

#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009
Apa la 26-27 de grade = apa termala! Daca vrei asta te duci la Baile Felix :-)

Noi am tot mers la sfarsit de iunie (dupa 20 iunie) si atat pentru adulti cat si pentru copii apa a fost super ok. Fata de Croatia este tot apa termala! Daca mergi la inceput de iunie s-ar putea sa fie mai periculos, mai ales in zonele mai muntoase unde risti sa ploua mai mult si sa fie putin mai rece.

#6
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
La noi in Felix apa termala incepe de la 40C in sus.

Edited by Phonyx, 28 March 2022 - 19:06.


#7
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.03.2009

 Bursul, on 28 martie 2022 - 15:59, said:

Stie careva cum e apa in luna Iunie in Halkidiki? Se poate face baie linistit sau e apa rece?  Posted Image
La sfarsit de iunie, deci dupa 20 iunie, apa este destul de caldă, nu este ca la sfarsit de august cand este calda, caldă, dar la sfarsit de iunie este ca la noi la mare dupa 15 iulie. Am fost de două ori de la 1 iulie in Halkidiki și nu simteam niciun fel de disconfort cand intram in apă iar in aer era foarte cald.

Edited by AlinaFulg, 28 March 2022 - 19:47.


#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Am fost pe 29 iunie la Paralia. Apa era buna sa-ti racesti berea. Cred ca avea 16 grade. Erau putini care intrau pana la genunchi in apa. Imi aduc aminte ca primavara a fost la fel ca cea din acest an. Atunci a inflorit ciresul la jumatatea lui aprilie.
Sa ti cont ca mai conteaza si curenti marini. Daca prinzi valuri puternice din larg, numai calda nu se mai poate spune despre apa.

Edited by Leo2006, 28 March 2022 - 20:07.


#9
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
am fost o data parca ori pe la inceputde iulie sau sfarsit de iunie
e calda apa ca e in golfuletele alea de la cele 3 peninsule

#10
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Intr-o vreme ma tot uitam pe o harta cu temperatura marii. In Halkidiki e o situatie speciala, e mai calda apa decat in Paralia si chiar decat in sudul Greciei, probabil datorita reliefului cu golfulete si a peninsulelor care probabil limiteaza curentii. Noi am fost intr-un an la sfarsit de iunie (incepand cu 22) in Sithonia si a fost foarte buna apa pentru noi (influsiv pentru copii).

#11
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 14.03.2006
Eu am fost de doua ori pe 10 iunie, nu am avut probleme cu apa sau vremea de plaja, chiar prea cald la pranz. In general, mergem la inceput de iunie in Grecia. Dar, cum s-a mai spus, depinde de la persoana la persoana.

#12
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012
21*C temp apă...cam puțin pt scufundări, dar bună pt un înot în forță
vremea, în ultimii 2 ani, a fost extrem de capricioasă în iunie, pericol de ploi :(

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

 kerkyra, on 29 martie 2022 - 07:32, said:

Eu am fost de doua ori pe 10 iunie, nu am avut probleme cu apa sau vremea de plaja, chiar prea cald la pranz. In general, mergem la inceput de iunie in Grecia. Dar, cum s-a mai spus, depinde de la persoana la persoana.
Unde anume in grecia? Ma gandesc ca e diferenta totusi intre nord si sud.

#14
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
In Halkidiki e mai calda apa decat in sudul Greciei pentru ca e mai ferita zona de curenti, vant. (La modul general. In momente particulare poate fi si invers)

Edited by mdt, 29 March 2022 - 12:57.


#15
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 14.03.2006
In nodul Sihoniei, in Nikiti, dar am umblat in mai multe zone din peninsula. Acum sa ne intelegem, apa mai calda am prins in septembrie, dar mie nu mi s-a parut ceva de speriat.

#16
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 22.08.2012
Pe partea de esta Greciei (Halkidiki), daca vremea e normala, atunci scaldatul e foarte bun in iunie. Posted Image
Dar daca prinzi o furtuna care rascoleste apa, atunci faci baie pana la genunchi.
Pe partea de Vest (Parga), in iulie, copilul avea buzele mov dupa un sfert de ora de scaldat. Ceilalti ziceau ca e ok, chestie de placere personala.

#17
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Săptămâna trecuta faceam baie. Cam 15 grade.

#18
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Am fost in Kassandra din 18 iunie. Primele 2 zile a fost cam rece.
Din propria experienta, apa a fost cam rece: in Creta pana in 15 iunie, in Ciclade pana in 18 iunie, in Halkidiki pana in 20 iunie. Asta nu inseamna insa sa nu revin din 15 iunie, oriunde in GR, mai ales daca se pastreaza tendintele de crestere a preturilor pe care o vad in acest an. Poate cu exceptia Marii Ionice.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate