Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

telecomanda Tv Prosonic

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
smps

smps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.01.2011
Stima.Doresc sa stiu ce telecomanda se potriveste la acest tv.
Tv marca Prosonic model LCD TV2603.

Attached Files



#2
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,939
  • Înscris: 24.04.2013
Incearca aici <https://www.remote-c...eyword=Prosonic> fiindca au foarte foarte multe modele de telecomenzi. Eventual contacteaza-i daca te pot ajuta mai concret. Ar fi util daca ai avea codul modelului exact al telecomenzii originale. O mai ai? Daca da ar trebui sa scrie undeva ce model este, probabil pe spate sau in compartimentul bateriilor.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Iei o telecomanda universala, iar ea va scana codurile, timp si nervi sa ai.

#4
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 22.02.2014
Iei un smartphone cu IR.

#5
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt telecomenzi bune ce se pot programa prin PC pe usb. Si poti clona si stoca in calculator. Ai zeci de mi de modele Sunt diverse tipuri in comert ce merg cu softurile clurc.net. Iti recomand

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Sunt firme care se ocupa numai de telecomenzi, intri la contact si efectiv le scri ce produs doresti , ei iti vor recomanda atat telecomanda inlocuitoare cat si universala.
Problema la aceste tv-uri este ca sunt facute pe sasiuri diferite, posibil sa fie un Vestel, Akai in interior sau alta sasiu iar denumirea comerciala sa nu dea nici un rezultat .
Firmele dedicate tlc au tabel de compatibilitati plus ca daca nu merge ai posibilitate de retur fara probleme .
Cum s-a spus mai sus - daca ai telecomanda si gasesti codul esti boss , scapi de milioane de cautari cu rezultate inutile .

#7
smps

smps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.01.2011
Nu am telecomanda originala la acest tv.Am analizat diferite softuri pentru programare pe usb prin programator IR si nu am gasit codul pt.acest tv ca mias lua programatorul si telecomanda programabila.Voi lua legatura cu firme specializate cu telecomenzi.

#8
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 09.01.2010

 cristi05, on 28 martie 2022 - 19:42, said:

Sunt telecomenzi bune ce se pot programa prin PC pe usb. Si poti clona si stoca in calculator. Ai zeci de mi de modele Sunt diverse tipuri in comert ce merg cu softurile clurc.net. Iti recomand
Ai testat un model anume? Lasă un link către respectivul model de telecomandă.

#9
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Atat am gasit , cum arata , fara coduri ca daca gaseam si codul la nemti in seara asta faceam chef Posted Image

Attached Files



#10
tehtronics

tehtronics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 15.07.2006
@smps
Din ce localitate esti?
Pot sa-ti programez telecomanda pentru modelul tau...

Edited by tehtronics, 29 March 2022 - 18:31.


#11
cristi05

cristi05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 07.07.2009
Softul pentru telecomenzi programabile poate scana din toata baza de date o comanda anume. Ex cand s-a stins televizorul este comanda protrivita. Dureaza insa ca sunt zeci de mi de modele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate