Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum era să lucrezi în Occident în 2004-2009

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 marco68, on 28 martie 2022 - 08:16, said:

Pima data afara am iesit in oct 1990   ...si pe urma mereu, dar nu la capsuni, da am auzit povesti triste  despre capsunarii din sudul spaniei, munca grea,  soare, norme.Acei oameni au muncit greu si inca mai muncesc, nu-i vorbiti de rau.Erau vize, erau tepe, erau vamesi, erau garduri si frontiere, erau si calauze, si treceri frauduloase,se spune corect? , adica nu aveai voie sa iesi din tarc daca nu indeplineai anumite(acelesi) reguli impuse....dornici sa muncim, visatori, ambitiosi si tineri.Veneam dintr-o tara plecam in alta....planuri

Cine ii vorbeste de rau?
Oameni care fac o munca dura ca sa castige un ban cinstit. Pacat ca in Romania nu pot fi folositi ..... sau nu castiga tit atat!


Si e paguiba curata. Cica trimit nu stiu cat bani in Romania. Adica ce reusesc sa ecinomiseasca... Insa daca "ar fi avut loc" in Romania ... hm ... im[poztele pe care le paltesc in Sopania erau plautate in REomania. Chelktuielile necesare traisului paltaite in Spania erau facute in Romania. SAMD SAMD .

Daca e de condmanat este de condamnat atitudinea asta "lasa ca ne trimit bani" care ne-a facut sa pierdem mai  mmulti bani ... sa nu mai gasiom muncitori , sa perdem  concentateni si, scuzati buna  parte din rezerva armatei. adica am fots scumpi la tarate si am ajuns ieftini la faina ....

aaaaa .. nu integeti gresit. Taratele nu sunt capsunarii ..... ei sunt faina!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate