Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

YouTube va difuza gratuit sezoane întregi de producții TV

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,720
  • Înscris: 06.11.2018
YouTube, acum un fel de Netflix: Va difuza gratuit sezoane întregi de producții TV

YouTube a anunțat miercuri, pe blogul oficial, că va difuza pentru prima dată sezoane întregi de producții TV, în mod gratuit, scrie TechCrunch.

Mișcarea pune gigantul într-o concurență mai directă cu numărul tot mai mare de platforme care oferă servicii de streaming gratuite, de la Netflix la Tubi, Pluto TV, The Roku Channel, IMDb TV, Xumo, Plex și Peacock, subliniază site-ul TechCrunch.

Compania a spus că va oferi mai întâi acces utilizatorilor din SUA la peste 4.000 de episoade din emisiuni precum „Hell’s Kitchen”, „Andromeda” sau „Heartland”.

Ce are diferit de Netflix?

Youtube va difuza producțiile de televiziune, însă acestea vor conține și reclame, spre deosebire de Netflix, care nu are publicitate în conținutul din platformă.

O altă diferență: accesul la Netflix este pe bază de abonament, cel pe Youtube, pentru aceste producții, este gratuit.

YouTube vrea să adauge până la 100 de titluri noi în fiecare săptămână, inclusiv emisiuni și filme, la colecția sa de streaming gratuit.

Platforma găzduiește deja o serie de filme gratuite, susținute de reclame, așa că această mișcare este doar o extindere, nu neapărat ceva complet nou.

În prezent, YouTube oferă acces la peste 1.500 de filme de la companii precum Disney Media & Entertainment Distribution, Warner Bros., Paramount Pictures, Lionsgate, FilmRise și altele, după cum a anunțat compania.

Luna aceasta, de exemplu, au adăugat filme noi precum Gone in Sixty Seconds, Runaway Bride și Legally Blonde, printre altele, mai notează TechCrunch.

https://www.paginade...ratuit-20648771

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Si cu subtitrarea cum va fi? Nu de alta, dar cea oferita prin Google Translate nu e cea mai fericita.

#3
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
nu inteleg
de ce n-ar difuza cei ce detin drepturile de autor pe canale proprii productiile? sa le monetizeze ei...
sau pe baza de membership, sau ceva...
cum ar face youtube rost de productiile respective? si cum ar obtine drepturile de difuzare?
si da! subtitrarile

Edited by apocalipsul, 24 March 2022 - 14:49.


#4
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
Cumpără licență iar spectatorul plătește urmărind reclame. Acu', știind ce poamă sînt ăștia, s-ar putea să vezi filmul în bucăți de cinci minute separate de cîte una-două reclame.
După o vreme s-ar putea să vrei să te abonezi la Netflix...

#5
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Deci cu reclame ... is curios cine accepta doar ca e gratis ...

#6
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Ce vrajala

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nUqdqqjTuXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu merge decat in america.
Nu stiu ce tot puneti stiri care nu ne vizeaza pe noi.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Pai nu este acelasi lucru ca la TV? Te uiti la o emisiune, la un film, la un serial si din cand in cand iti baga si reclame.

Pentru mine nu este deranjant atat timp cat nu se va exagera cu reclamele. Mi se pare o chestie tare, tinand cont ca poti sa te uiti de oriunde si nu esti legat de un televizor.

Concurenta majora pentru Netflix, Prime, Disney+ & Co.

#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Pentru cei cu youtube premium bănuiesc că nu vor exista reclame.

#9
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019

 dtd234, on 24 martie 2022 - 15:41, said:

Ce vrajala
Nu merge decat in america.
Nu stiu ce tot puneti stiri care nu ne vizeaza pe noi.

Platesti un VPN si-ti merge ca si cum ai fi in Bronx. 2 euro/ luna, il poti folosi pentru multiple device-uri si servicii.

#10
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005

 business11, on 24 martie 2022 - 15:48, said:

Pentru mine nu este deranjant atat timp cat nu se va exagera cu reclamele.
Youtube le cam are cu exageratul. Am încercat să văd un documentar de o oră și am abandonat la jumătate - reclamele deveniseră insuportabil de dese.

 business11, on 24 martie 2022 - 15:48, said:

Mi se pare o chestie tare, tinand cont ca poti sa te uiti de oriunde si nu esti legat de un televizor.
La Netflix de ce ai fi legat de televizor?

#11
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
gratis cu reclame din 5 in 5 minute

#12
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005

 radunic, on 24 martie 2022 - 14:53, said:

Cumpără licență iar spectatorul plătește urmărind reclame. Acu', știind ce poamă sînt ăștia, s-ar putea să vezi filmul în bucăți de cinci minute separate de cîte una-două reclame.
După o vreme s-ar putea să vrei să te abonezi la Netflix...


hmmm.... daca ar exista niste extensii anume, care blocheaza reclamele .....

#13
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,059
  • Înscris: 30.04.2007
daca ar da filmul copilariei mele ... TOT!!!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-yKFrI7KDxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

 IceCoolExtreme, on 24 martie 2022 - 14:32, said:

au adăugat filme noi precum Gone in Sixty Seconds, Runaway Bride şi Legally Blonde, printre altele, mai notează TechCrunch.

https://www.paginade...ratuit-20648771

Noi? Posted Image

 george_alexandru, on 24 martie 2022 - 15:51, said:

Pentru cei cu youtube premium bănuiesc că nu vor exista reclame.

Au mai avut o tentativa, sa ofere filme si seriale pentru premium, si nu se uita nimeni la ei.

Eu am premium ca sa scap de reclame, in rest ma uit la tot felul de vloggeri/ documentare.

YT o cam da cu mucii in fasole iar. Lumea vrea sa vada chestii noi, nu Legally blonde pe care il inchiriezi cu 5 lei, fara reclame.

Edited by Lex404, 24 March 2022 - 19:29.


#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Eu aveam abonament la Google Play Music. Apoi pentru câțiva lei în plus dădeau și youtube fără reclame, așa că am trecut pe Premium. Nici eu nu mă uit la conținutul care e exclusiv pentru varianta premium.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate