Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Care-i faza că tot apar posturi TV...

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Văd că se tot înființează posturi TV la noi de parcă am fi în anii 1990-2006. Ce i-a apucat să facă posturi, ţinând cont că televiziunea nu mai e aşa de populară. Măcar dacă ar fi posturi care să aibă o calitate a programelor uau!, de să te facă să regreţi că ai zis că e perimată televiziunea, da' aşa, nu-s decât nişte banalităţi.

Edited by RODigitalum-megafanro, 26 March 2022 - 09:25.


#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
cum apar asa dispar nu-ti face griji, se mai spala niste bani pe ici pe colo

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
Ai făcut o listă cu posturile intrate și ieșite?
Câte au apărut noi in 2022?
Dar tu nu folosești doar analogicul? Nu cred că ai voie pe digital. Nu?

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
cu că...

#5
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
Chiar asa,ce posturi noi aparute sunt?

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007

 djl, on 23 martie 2022 - 23:51, said:

Care-i faza cu că tot apar posturi tv

Păi cine le bagă în seamă? Nici nu știam dacă nu ziceai tu.

#7
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

 ceanu1980, on 24 martie 2022 - 09:43, said:

Chiar asa,ce posturi noi aparute sunt?

https://forum.softpe...icitare-licena/

https://forum.softpe...icitare-licena/

https://forum.softpe...-primit-licena/

Te mai poţi uita pe aici: https://forum.softpe...zuala-i-conexa/

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
De parcă numai la noi apar canale noi. Dacă nu ar fi populară cum zici nimeni nu ar mai investi în televiziune.

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Inca e populara la oamenii trecuti de anumite varste. Mai ales cei ce nu au avut parte de TV in tineretile lor. Eu nascut in 1985 incepand cu 2017 am trecut aproape integral pe internet (interent pt djl) si televiziunea o am doar abonamentul minim, de baza, sa fie acolo pt maica-mea (ce ziceam, varsta) in primul rand, apoi daca vreau sa ma informez rapid cateva minute uneori, fratele meu, nascut in 1979 si familist cu 2 copii, a renuntat la abonamentul TV in 2019.

Eu nu renunt la TV cum nu renunt nici la telefonia fixa, dar macar le am pe toate prin FTTH.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
@djl
Alea îs doar solicitări de licențe. Atât.
Unde le-ai văzut deja introduse?

#11
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 djl, on 23 martie 2022 - 23:51, said:

Văd că se tot înfinţează posturi tv la noi de parcă am fi în 1990-2006. Ce i-a apucat să facă posturi, ţinând cont că televiziunea nu mai e aşa de populară. Măcar dacă ar fi posturi care să aibă o calitate a programelor uau!, de să te facă să regreţi că ai zis că e perimată televiziunea, da' aşa, nu-s decât nişte banalităţi.
daca te plictisesti asa de tare, de ce nu-ti cauti un loc de munca si sa nu mai spamezi cu toate aiurelile visate ziua?

 Neaceasca85, on 24 martie 2022 - 11:12, said:

Inca e populara la oamenii trecuti de anumite varste. Mai ales cei ce nu au avut parte de TV in tineretile lor. Eu nascut in 1985 incepand cu 2017 am trecut aproape integral pe internet (interent pt djl) si televiziunea o am doar abonamentul minim, de baza, sa fie acolo pt maica-mea (ce ziceam, varsta) in primul rand, apoi daca vreau sa ma informez rapid cateva minute uneori, fratele meu, nascut in 1979 si familist cu 2 copii, a renuntat la abonamentul TV in 2019.

Eu nu renunt la TV cum nu renunt nici la telefonia fixa, dar macar le am pe toate prin FTTH.

 Neaceasca85, on 24 martie 2022 - 11:12, said:

Inca e populara la oamenii trecuti de anumite varste. Mai ales cei ce nu au avut parte de TV in tineretile lor. Eu nascut in 1985 incepand cu 2017 am trecut aproape integral pe internet (interent pt djl) si televiziunea o am doar abonamentul minim, de baza, sa fie acolo pt maica-mea (ce ziceam, varsta) in primul rand, apoi daca vreau sa ma informez rapid cateva minute uneori, fratele meu, nascut in 1979 si familist cu 2 copii, a renuntat la abonamentul TV in 2019.

Eu nu renunt la TV cum nu renunt nici la telefonia fixa, dar macar le am pe toate prin FTTH.
chiar daca fratele tau a renuntat, numarul abonatilor la cablu a fost in crestere in ultimele 3 decenii! cel putin pina acum 2 ani, cind ma interesa domeniul!

Edited by tytysor, 24 March 2022 - 11:16.


#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
In crestere si datorita ajungerii retelelor de cablu si fibra in sate si comune ce nu au avut pana acum. Satul Miesti, com. Cungrea, jud. Olt, nu a avut pana in 2021 niciun fel de serviciu de comunicatii electronice in afara de mobil si satelit, a venit RCS-RDS direct cu FTTH si logic ca satenii au schimbat ciupercile DTH cu fibra in casa, cu sau fara internet pe langa TV.

#13
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 crisstonne, on 24 martie 2022 - 00:53, said:

Auuu, asta a durut  ����
asta e nimica toata. sa vezi ce o sa doara cand o sa isi gaseasca o prietena, se muta cu el si o sa ii arunce toate vechiturile. aia o sa fie durere adevarata !

Edited by rex, 24 March 2022 - 12:01.


#14
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă face aşa ceva, o bat rău de tot şi fac praf cele mai frumoase haine. Iar una care îmi aruncă, nu ar intra la categoria prietenă, ar intra la categoria gunoi. Oricum, o voi avertiza că nu are voie să se atingă de lucrurile mele. Dar preventiv, probabil îmi voi face nişte dulapuri mai bine păzite decât un reactor nuclear.

 dorin_2k, on 24 martie 2022 - 11:14, said:

@djl
Alea îs doar solicitări de licențe. Atât.
Unde le-ai văzut deja introduse?

Dar sunt şanse ca măcar jumate din ele să ajungă să emită     Posted Image

Edited by djl, 24 March 2022 - 12:21.


#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001

 djl, on 24 martie 2022 - 12:13, said:

Dar sunt şanse ca măcar jumate din ele să ajungă să emită     Posted Image
Nu se știe. Ei au obținut licența doar.
Până să emită și să intre la furnizori.... cale lungă.

#16
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,261
  • Înscris: 27.10.2007
licentele se primesc repede, nu mai este ca pe vremuri, sa ai licenta insemna era ceva nemaipomenit.
multi au ramas cu ideea asta, daca obtin si licenta de TV, arat lumii ca m-am ajuns.
apoi, cand primesc licenta, fac un mare kk cu ele.

#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Din păcate CNA acordă licențe fără număr. Nici nu contează ce ai pe emisie. Până și la bancă sunt condiții mai multe la acordarea unui credit.

#18
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006
Iar daca nu le acorda, dezbateam faptul ca interzice dreptul la libera exprimare, cenzura presei si alte hipstereli de acest fel (fel, nu gen, cum ar scrie unii analfabeti)!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate