Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Adidasi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Strepix

Strepix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.01.2020
Salut! As dori sa ma ajutați în alegerea unor adidași. Doresc sa fie pentru sală de sport, alergare, ma interesează sa nu alunece și sa ma simt bine în ei. Mărimea 44. Și sa fie în jurul sumei de 200 de lei. Mulțumesc mult!

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 30.08.2006
Orice cu talpa moale si memory foam. Daca poti sa-i indoi complet si fara efort sunt perfecti pentru sala. Nu ai nevoie de talpa cu rezistenta la uzura.
Cauta Skechers. Macar ai o multime de modele din care sa alegi.

Edited by Leo2006, 23 March 2022 - 21:25.


#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
La 200 de lei ai Adibas, Reobek, Ruima, Mike.
La 200 de euro ai Asics, care joacă în altă ligă față de originalele clonelor pomenite mai sus.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Poti sa-ti iei ce vrei in banii aia - te duci in magazin probezi si vezi cum te simti in ei.
Sa nu ai cine stie ce pretentii insa la ei.

Eu prefer Adidas cu Ultra Boost - preferabil AdiZero. Dar deja sunt de 3-4 ori mai scumpi decat iti permiti.

#5
ClaudiuB10

ClaudiuB10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 04.09.2019
Dechatlon - ii probezi si vezi in care te simti cel mai bine

#6
Strepix

Strepix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.01.2020

 ericmario, on 23 martie 2022 - 21:26, said:

La 200 de lei ai Adibas, Reobek, Ruima, Mike.
La 200 de euro ai Asics, care joacă în altă ligă față de originalele clonelor pomenite mai sus.
Spune-mi rostul comentariului tău. Ce-s eu? Sportiv de performanță? Am un traseu aplicativ într-o sala de sport și am nevoie de o pereche de adidași care sa nu alunece și sa fie ok. Și stai liniștit, sunt și Nike, Adidas, Puma etc și în jurul sumei de 200 de lei, evident ca nu se compara cu cei la 200 de euro, dar exista. Eu de aia am nevoie, atât îmi permit, pot fi orice brand.

#7
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
Nu știu dacă e trist sau amuzant ca ai nevoie de cineva să-ți recomande cu ce sa te încalți.

Avand în vedere bugetul, clar n-ai alternative în afara de decathlon. Acolo ii și probezi și vezi dacă alunecă. Dacă ii folosești, fă-ți bugetul pentru o pereche pe an.

#8
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Nike, Puma, Asics, Adidas, Purna etc nu sunt Adidas.
Doar Adidas e.
Și toți sunt pantofi sport.

În bugetul inițiatorului, poate găsi ceva ok în Decathlon.

#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Strepix, on 23 martie 2022 - 21:44, said:

Spune-mi rostul comentariului tău. Ce-s eu? Sportiv de performanță?
Cine-s eu? Dumnezeu să știu ce ești tu? Sportiv de performanță?
Eu ți-am prezentat doar realitatea.

Dacă știi că poți găsi ceva ok în bugetul tău, atunci de ce mai întrebi?
Pentru că ce mi se potrivește mie, s-ar putea să nu ți se potrivească ție, și invers.
Nimeni nu poate știi ce-ți place/potrivește ție, mie, etc.

Oricum Mea Culpa, nu am vrut să deranjez.

#10
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Mergi în decathlon, în bugetul respectic găsești ceva chiar ok.

#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

 Strepix, on 23 martie 2022 - 20:05, said:

sa ma simt bine în ei.
asta-i cea mai tare

#12
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

 EMPP, on 24 martie 2022 - 00:42, said:

asta-i cea mai tare

Confortabil adica. Ce e asa ciudat?

 sfantu.dracu, on 23 martie 2022 - 21:54, said:

Nike, Puma, Asics, Adidas, Purna etc nu sunt Adidas.
Doar Adidas e.
Și toți sunt pantofi sport.

În bugetul inițiatorului, poate găsi ceva ok în Decathlon.

Cuvantul e de mult intrat in limba si ca substantiv comun. Il gasesti si ca substantiv comun atat in DEX, cat si in ultimele editii DOOM.

 ericmario, on 23 martie 2022 - 21:26, said:

La 200 de lei ai Adibas, Reobek, Ruima, Mike.
La 200 de euro ai Asics, care joacă în altă ligă față de originalele clonelor pomenite mai sus.

Vezi ca Asics au o gramada de modele la 200 de lei si sub. Alta liga cica... Posted Image




Frate, atata infumurare pe aici, ceva de necrezut... Posted Image  Cauta Skechers, la 200 si ceva gasesti modele chiar bune pentru ce vrei tu. Gasesti la banii astia si Adidas, Kappa... Daca te duci la Decathlon gasesti sigur ce vrei si sub 200. Dar nu mai intreba pe forum. Aici sunt oameni din alta liga. Nu merge cu intrebari d-astea de sarac pe aici...

Edited by alexupit, 24 March 2022 - 02:57.


#13
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Pentru initiator: La ce vrei sa folosesti "adidasii"? Pentru alergat ori pentru ridicat greutati (nu inteleg ce numesti "sala"). Pentru "sala de forta" iti trebuie ceva care sa aiba stabilitate laterala buna, nu neaparat talpa moale. Nu trebuie nicidecum sa ii poti indoi. Pentru alergat, prioritate are ventilatia, talpa moale si elastica.

Dupa ce te hotarasti ce anume cauti, sfatul meu e sa te duci in piata si sa incerci pe acolo. Sunt sanse sa gasesti unii destul de buni la un pret mic. Daca vrei ceva produs de o companie mare (Adidas, Asics, New Balance etc), uita-te cand sunt reduceri (de Pasti, spre exemplu) si cu putin noroc prinzi ceva la jumatate de pret.

#14
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

 clorel_utnapishtim, on 24 martie 2022 - 02:57, said:

Pentru initiator: La ce vrei sa folosesti "adidasii"? Pentru alergat ori pentru ridicat greutati (nu inteleg ce numesti "sala"). Pentru "sala de forta" iti trebuie ceva care sa aiba stabilitate laterala buna, nu neaparat talpa moale. Nu trebuie nicidecum sa ii poti indoi. Pentru alergat, prioritate are ventilatia, talpa moale si elastica.

Dupa ce te hotarasti ce anume cauti, sfatul meu e sa te duci in piata si sa incerci pe acolo. Sunt sanse sa gasesti unii destul de buni la un pret mic. Daca vrei ceva produs de o companie mare (Adidas, Asics, New Balance etc), uita-te cand sunt reduceri (de Pasti, spre exemplu) si cu putin noroc prinzi ceva la jumatate de pret.

Alt filfizon. Ca 90% din cei de mai sus. E corect si adidasi. De ani buni. Nu mai explic inca o data de ce. Asa ca lasa mistocareala cu ghilimelele. Faza cu piata... Exact ce ziceam mai sus: numai increzuti pe aici. Esti sigur ca numai in piata gasesti? Sau de sarbatori? Eu iti gasesc chiar acum la pretul cerut de initiator Skechers, Adidas, Asics (da, aia din "alta liga"), Kappa si nu numai.

Edited by alexupit, 24 March 2022 - 03:10.


#15
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Mai intai, esti nepoliticos baiete. Mai apoi, nu prea poti citi, ceea ce e statistic corelat cu lipsa de politete, deci nu e o surpriza. Adica "filfizoni" sunt cei care spun ca poti gasi produse bune si in afara marcilor mari si in afara magazinelor mari, ori cei care se uita la marci low-end precum "Skechers, Kappa" de parca ar fi mare branza?
Dar suntem in afara topicului, asa ca ma opresc.

Edited by clorel_utnapishtim, 24 March 2022 - 04:55.


#16
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Skechers as cauta si eu, sunt foarte usori.

#17
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Cam greu sa fie buni la sala si alergare, fiecare producator are serii destinate special unei aplicatii, de exemplu vezi aici de sala: https://www.nike.com...58jtoznik1zy7ok
Nu exista buni, prosti, moi, rigizi sunt serii destinate unei activitati specifice la orice marca.Chiar si la Dechatlon ii gasesti aranjati pe activitati.

Edited by FC72, 24 March 2022 - 08:15.


#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
De ce il trimiteti toti la Decathlon?
Uite aici diferite modele  cu diferite preturi.Eu am fixat maimum la 250 de lei.
https://www.epantofi...et:122-250.html

Este posibil sa gasesti medelul preferat mai ieftin la alt magazin fizic sau online.

 Strepix, on 23 martie 2022 - 20:05, said:

Salut! As dori sa ma ajutați în alegerea unor adidași. Doresc sa fie pentru sală de sport, alergare, ma interesează sa nu alunece și sa ma simt bine în ei. Mărimea 44. Și sa fie în jurul sumei de 200 de lei. Mulțumesc mult!


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate