Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sfat Oculus Quest 2

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Va salut prieteni!.
Am si eu o nelamurire, doresc sa-mi cumpar o casca VR si ma gandeam la un Oculus Quest 2 si nu stiu daca poate fi folosita pe un pc si ce sistem de randare are.
Pc-ul actual nu ii prea performant el, ii cam vechi 1060 3gb 16gb ram ddr4 cu un ryzen 3500s parca si nu stiu daca sistemul de la oculus foloseste aceeasi randare video gen htc/valve index sau preia doar imaginea de pe desktop si o baga in casca, presupun ca daca ii a doua varianta pc-ul ar duce casca VR in comparatie cu un valve index care randeaza imaginea in casca.
Eventual daca stiti un alt sistem VR gen Oculus imi puteti recomanda si inca o chestie, detin un xbox series x daca stiti o casca care sa mearga pe consola.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am Oculus Quest 2 acum (inchiriat).

Cand il conectez la PC, si activez Link, mi se duce GPU-ul brrrrrrr. Deci randarea se face in PC.

Pe xbox nu exista VR...

Edited by Lex404, 23 March 2022 - 09:05.


#3
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostLex404, on 23 martie 2022 - 09:05, said:

Eu am Oculus Quest 2 acum (inchiriat).

Cand il conectez la PC, si activez Link, mi se duce GPU-ul brrrrrrr. Deci randarea se face in PC.

Pe xbox nu exista VR...
Ah deci tot isi face propria randare, eu credeam ca doar preia imaginea deja randata de placa video gen castile alea VR ieftine.
Si standalone are ceva jocuri cu masini? ca eu la asta as fi folosit-o, Assetto Corsa.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Ma uit dupa lucru. Eu nu am cumparat jocuri de la ei ca doar am inchiriat casca (de test).

Dar in general is $30 bucata...

#5
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Ai nevoie de un PC mult mai potent daca vrei sa te joci in VR cu Quest 2, randarea ti-o face PC-ul.

Cumperi jocul de pe Steam si te joci in VR, are si suport pentru el.

Quote

ASSETTO CORSA is also compatible and ready for Oculus and OpenVR/VIVE, triple monitor view, Track IR and 3D VISION.

Edited by kosmin90, 23 March 2022 - 14:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate