Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Md

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Mie mi se pare ca pespsi co. a fost cea mai proasta firma din Romania care a activat inainte de '89, in sensul ca nu au stiut ce sa faca dupa revol.
Inainte de revolutie, se gasea din ce in ce mai rar dar era in mod clar cea mai buna racoritoare din .ro. Ce cico, ce bem-bem. Erai smecher daca aveai o sticla de pepsi rece la masa. Cu toate smecheriile care le facusera aia pe la fabrici de le-au stricat ca au incercat sa nu respecte reteta, tot era cel mai bun.

Dupa revol. a aparut micii investitori care puneau in sticle de pepsi originale concentrate dubioase si le vindeau ca fiind pepsi. Am luat si eu la inceput, dar am abandonat repede. Nu mi-au placut, dupa cum nu mi-a placut nici TEC-ul si nu imi place nimic ce contine aspartan (indulcitor sintetic). Nici Coca Cola Light din aceasta cauza. Cred ca era mai bun Pepsi-ul ala de dinainte de '89.

Atunci a pierdut putin teren Pepsi, iar daca reactionau imediat, erau deasupra Coca Cola in .ro. Au astepat ca fraierii sa vina Coca Cola si nu cred ca intr-un viitor apropiat le vor putea lua locul. La ora actuala, cred ca se bat cu European Drinks si care astia vand mai mult pe la tara ca-s mai ieftini. Nu-mi place nimic din ce e sub brand-ul E. Drinks, poate din cauza indulcitorilor.

Ce ma enerveaza la Coca Cola e ca mai le amesteca. Uneori are si gust de Sprite (cu Fanta nu cred ca au incercat) si acum de curand de Coca Cola Light (se simte indulcitorul). Pot sa spun ca ma pricep, ca beau din astea dinainte de '89.
Nu pot sa uit cand prin '85 am luat un suc no-name din RDG, l-am lasat desfacut o zi jumate si aproape ca nu-si pierduse acidul. Si pe vremea aia erau si aia comunisti.

enjoy,

Mtz (Coca-Cola fan)

#20
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
http://www.mountaindew.com/home.php

#21
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
lool...cred ca atzi dat peste cap campania oamenilor....iti dai seama cati oameni erau iritati de MD-ul asta.eu sunt unul...e plin liceul de asha ceva...(si versiuni misto fakute cu markerul: M*ie Diriga:p) cred ca o sa aiba destui viewuri pagina asta...

PS@masterboy:...promit ca o sa vin la proces la tine...sa te vad cum te acuza de DIVULGARI DE INFORMATII  ULTRA SECRETE

#22
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
scria mountain dew si pe casca aluia de pe panouri!

#23
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
md = miscarea democratica :)
e plin bucurestiul...mai ales in statiile de autobuze

#24
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by Masterboy
Hehe, Arty ca bine zici... Poate primesc iar amenintari cu datu' in judecata a la Zapp :D pt scurgeri de informatii  :p
   Vorba ta, sa vedeem daca va prinde gustu'si in RO ca aici. ;)

de data asta CRED ca o sa te premiem noi cu o sticla de MD, ce zici? ASTA informatie chiar e de ajutor. Keep up the good work!




COURAGE si prin BV e plin de astfel de afise, le-au dat la studenti, si aia le-au lipit peste tot, chiar aveam de gand sa intreb ce mama supararii este MD !

eu am acasa un sticker cu MUT DINTI, oare de ce?

#25
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
pe vremea lui Ceasca se mai gasea o chestie galbena foarte buna Brifcor daca nu ma insel.

#26
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
nu te inseli :) si era buna
dar nu se compara cu Cico !!!

#27
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
pai daca tin bine minte asta era mai scumpa, cam 5,5 lei iar cico 3 lei.

#28
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
cand aparuse Brifcor.....cico deja incepuse sa dispara si la un moment dat cico....caputus, adios :)

#29
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Apropo de Cico, nu cu mult timp in urma am vazut licitatii pe Ebay pt sticle de Cico goale din timpul lui Ceausescu. Ajunsesera americanii sa liciteze $24 pt o sticla goala :eek:
   Titlul licitatie era ceva de genul" Ceausescu's famous Cico soda
  bottle. Very rare. Mint condition"

PS  Thanks BIGphAntom, poate la vara cind vin in Ro si dau o raita cu masina pe Transfagarasan poate ne intilnim la un Mountain Dew prin Fagaras sau Victoria;)

#30
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Din aceasta luna, bautura racoritoare Mountain Dew a fost lansata si in Romania. Bautura, apartinind companiei Pepsi-Cola, se adreseaza publicului tinar, persoanelor active, dinamice si dornice de distractie. Mountain Dew a sponsorizat primele jocuri X-Games in 1995.

http://news.softnews.../May/3312.shtml

enjoy,

Mtz

#31
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Uraaa !!! acum vreau sa o vad si pe raft.. Oare cat va lua asta ?

#32
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
sunt curios si la ce pret va iesi!
desi banuiesc ca va fi ca si celellate bauturi ale lui Pepsi!

#33
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
am baut si eu astazi 1L=20000
e galben ca rivanolul :))
gust???
mmmmm
bunicel dar nu cred ca o sa faca asa valuri
nustiu ce gust are ........nu este nici pe departe brifcorul nostru


Ps in orice caz nu m-a convins ....deci voi ramane la produsele coca-cola

#34
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
Si eu am baut azi .
Gustu ce sa zic parca ar fi ceva intre Sprite si 7Up...
Inca nu au bagat baietii si sticla de 2 L
Ne amagesc cu astea mici de 0.5 si 1 L

#35
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Aveti grija! Nu beti foarte multa, pentru ca stiu pe cineva dependent de MD (probabil din cauza cafeinei din produs).

Tipul a ajuns sa dea pe gat vreo 3 (trei) litri de MD in fiecare dimineata...

#36
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Aldocor, aberezi. Mountain Dew are la fel de multa cofeina ca Pepsi si Coca-Cola.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate