Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum scap de emoții la examenul auto?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 richelieu, on 27 martie 2022 - 00:51, said:


Se mai întâmpla și acum, da’ parca din ce in ce mai rar :). Vorba ta, altfel spusa, nevoia te învața :)
S-a mai civilizat lumea, de-aia.

#74
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

 AstroNoot, on 21 martie 2022 - 22:39, said:

Schimb vitezele greșit (ba nu intra in viteza, ba cârâie ca naiba cutia, sau in cele mai grave cazuri, mi se oprește și motorul), nu semnalizez la ieșirea din sens, mă panichez și nu intru in sens când trebuie (aștept prea mult/acord prioritate cui nu trebuie), chestii de-astea.

E destul să-mi zică polițistul "Hai meștere că blocăm intersecția", și în capul meu se derulează enspe mii de filme cum o să pic examenul, și în final, chiar se întâmplă.


De menționat că nu fac niciuna dintre greșelile de mai sus când sunt cu instructorul.

@vj_Heaven Prima oara 50, a doua oară 64 și a treia oară 71

Vorbeste cu instructorul sa te ia la misto cand conduci, eventual sa tipe la tine, sa te streseze. In felul asta te antreneaza pentru examen.

#75
EASTERN_TIME

EASTERN_TIME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.03.2009
Eu conduc de mult timp, din 1990, si cu toate astea cand am venit in Canada, am cazut la examenul G Full - de autostrada cand am incercat sa il trec "din prima" pesemne confidenta cu care am condus, cu cotul pe geam, si cu mana pe schimbator nu a dat bine la examinator, aici in Toronto/ON examinatorii sunt angajati de stat, nu sunt politisti, vin cu tabela de carton presat in mana si cu foile volante legate in capse si incepe sa iti dea ordine, si tot pune check-marks pe hartii... pana cand iti spune sa revii la parcarea de unde ai plecat si iti spune daca ai trecut ori nu.

Eu am avut G2- puteam merge in oras fara insotitor dar nu pe autostrada noaptea, timp de 4 ani ! Cand a expirat am mai dat o data G2 ca mi-a fost lene sa merg la full G si asa cam am avut G2 timp de 8 ani de zile !!! pana cand nu am mai putut extinde si atunci am dat G Full si am trecut.

Am mers la G Full intr-un oras mai mic, adiacent Torontoului, si am avut noroc ca era ora 4:30 PM cantre 5 PM si deja autostrada era super inceata - mergea la 30-40 km/h, asa ca nu am avut probleme sa intru si sa ies ori sa schimb benzile, toata lumea mergea super incet mai ales ca si ploua destul de tare... uite asa m-am "lipit" si eu de un G Full.

Vorba unuia cu care am luat 6 ore de scoala de soferi, era un Pakistanez, cum sunt majoritatea aicea, ori Paki ori Indieni ( cu ori fara turbane )
Si imi zice ala : " trebuie sa fii un actor bun timp de 30 de minute " " Eu stiu ca tu sii sa conduci, dar trebuie sa te supui la ce iti cere examinatorul timp de 30 de minute si pe urma faci ce vrei tu"

Edited by EASTERN_TIME, 29 March 2022 - 05:16.


#76
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Am avut 3 bucati de extraveral la bord si a mers brici.

Am trecut cu 9 puncte de penalizare.

#77
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Felicitari, te asteptam pe aria: Sfaturi cumparare auto :D

#78
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,888
  • Înscris: 22.12.2005
Doamne ajuta sa nu il asteptam pe aria de accidente.
fara rautate.daca examenul auto se ia cu extraveral, cand iese cu masina in trafic trece pe xanax.
Si uite asa ne creste "Calitatea" "soferilor".

#79
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Emotiile nu le avea din cauza traficului ci din cauza celui din dreapta.

#80
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

 foxbat, on 05 mai 2022 - 06:27, said:

Doamne ajuta sa nu il asteptam pe aria de accidente.
fara rautate.daca examenul auto se ia cu extraveral, cand iese cu masina in trafic trece pe xanax.
Si uite asa ne creste "Calitatea" "soferilor".
E confirmat, era doar din cauza examinatorului :)
De cand am luat permisul am facut 600 de km atat in oras cat si extern si sunt mult mai relaxat, fara extraveral sau xanax :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate