Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cazurile de COVID din Europa cresc din nou. UK recomanda deja doza a 4-a de vaccin unor anumite persoane

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#37
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Nu va protejeaza nimeni daca voi nu va protejati, iar societatea tinde sa propage virusul.

#38
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

 pisoiu_22, on 21 martie 2022 - 18:15, said:

Sunt intradevar si care nu au simptome sau forme foarte usoare, acestia neaga existenta covidului, refuza testarea, ascund simptomele nu respecta reguli si imprastie peste tot si boala. Feriti-va de persoane de genul.
Defapt tu ai fost unul din cazurile speciale.
Marea majoritate a oamenilor nu au simptome sau au unele foarte usoare.

#39
puiugr

puiugr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 01.11.2007
Gata,sau activat andreic si flat.🤣😂

#40
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007
Cei care cer reintoarcerea la restrictii ar trebui trimisi pe front.

#41
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,487
  • Înscris: 10.08.2009

 puiugr, on 21 martie 2022 - 18:53, said:

Gata,sau activat andreic si flat.����
Sau sau s-au cine poate stii .Posted Image

Fi-miu e racit de ieri, e obosit , il doare gatu....never ending story.
Coldrex, supa de pui si ceai cu lamaie,miere,ghimbir si curcuma.
m-am lasat de teste si nebuneli.

Edited by DANANDREI2001, 21 March 2022 - 19:02.


#42
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,930
  • Înscris: 24.11.2006
Here we go again! Era de asteptat, nu-i nimic nou, probabil ca intr-o perioada de timp se va produce si o noua mutatie. Va fi disponibil un alt vaccin, care-si va fi facut doza a patra o va face si pe a cincea cu noul vaccin. Vom vaccina si ucrainienii care trec granita, pe banii Romaniei, UE va plati pentru vaccin. Totul va urma, momentan televiziunile sunt in regim de breaking news cu razboiul din Ucraina, cand vad cate o stire despre covid incep sa ma relaxez! Posted Image
Ar fi trebuit redeschis topicul "Discutii despre covid". Posted Image

 Alexandru H., on 21 martie 2022 - 18:59, said:

Cei care cer reintoarcerea la restrictii ar trebui trimisi pe front.

Bre' vezi ca unii dintre ei este bugetari esentiali iar prin fata lu' altu' n-ai dreptu' sa treci! Habar n-ai cu cin' te pui! Ei este pese indispensabile! Posted Image

Edited by un_el, 21 March 2022 - 19:25.


#43
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Pe aia care se opun restrictiilor o sa-i trimitem pe front contra rusilor si ucrainienilor ca ei poarta virusul fara simptome adica in mod criptat sau camuflat si au o buna eficienta in reproducerea virusului diseminarea si imprastierea virionilor si deci sunt ca si bombe biologice. Cu ei castigi orice razboi sigur inclusiv razboiul contra vechilor variante de virus ei ajutand la formarea de focare puternice si aparitia de noi mutatii ale virusului. Cred ca si calculatoarele iau virus e la ei, nu mai merg nici dronele nici tancurile.

Eu ce sa fac acolo? eu daca iau virus fac simptome in 4 ore deja si ma baga la cazan.

Edited by pisoiu_22, 21 March 2022 - 19:50.


#44
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,295
  • Înscris: 07.02.2003

 puiugr, on 21 martie 2022 - 18:53, said:

Gata,sau activat andreic si flat.����
Tot timpul e activitate, nu e ca si cum n-a fost vreodata... dar probabil nu te-ai prins Posted Image

 Alexandru H., on 21 martie 2022 - 18:59, said:

Cei care cer reintoarcerea la restrictii ar trebui trimisi pe front.
Pe frontul covid alaturi de Arafat ? Posted Image

 un_el, on 21 martie 2022 - 19:12, said:

Here we go again! Era de asteptat, nu-i nimic nou, probabil ca intr-o perioada de timp se va produce si o noua mutatie.
Sunt deja, 2 tulpini, deltacron si BA1+BA2 omicron. Momentan niciuna radical diferita de cele de pana acuma (asta fiind o veste buna) dar cum zice evolutia, la multe cazuri si posibilitatile de diversitate cresc.

 un_el, on 21 martie 2022 - 19:12, said:

Ar fi trebuit redeschis topicul "Discutii despre covid". Posted Image
Nope, acele topicuri specializate pe valuri se vor crea doar cand se instituie stare de urgenta sau alerta, in rest se discuta pe boli infectioase.

Edited by andreic, 21 March 2022 - 20:41.


#45
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 Alexandru H., on 21 martie 2022 - 18:59, said:

Cei care cer reintoarcerea la restrictii ar trebui trimisi pe front.

Pe care front? Romania nu este implicata in nici un conflict

Situatia epidemiologica cere restrictii, nu noi. Covid colcaie prin Bucuresti.

#46
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007

 Flat, on 21 martie 2022 - 22:31, said:

Pe care front? Romania nu este implicata in nici un conflict

Situatia epidemiologica cere restrictii, nu noi. Covid colcaie prin Bucuresti.

Inventam un razboi daca inseamna sa scapam de elita speriatilor de covid, formata acum 2 ani.

#47
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Zeci de oameni mor zilnic din cauza covid.si alte sute.se chinuie cu stari ingrozitoare , raman cu sechele, cred ca orice om rational se teme de aceat virus

#48
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xp3yywf-UL4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Marinescu zice ca pana la vara s-ar rezolva problema si nu crede ca vine valul 6.

Edited by miki07, 21 March 2022 - 22:57.


#49
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,491
  • Înscris: 09.05.2008

 GlCA_Contras, on 21 martie 2022 - 17:57, said:

Acolo vezi scaderea reala a cazurilor... ca in rest se mai testeaza ciuciu
Ce vorbesti?

#50
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu prea se mai testeaza.
Pe cont propriu daca vrei, gratis doar la medicul de familie si acolo e de principiu doar antigen. Care nu e prea grozav la cei vaccinati sau trecuti prin boala.

#51
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,239
  • Înscris: 30.05.2006

 Flat, on 21 martie 2022 - 22:41, said:

Zeci de oameni mor zilnic din cauza covid.si alte sute.se chinuie cu stari ingrozitoare , raman cu sechele, cred ca orice om rational se teme de aceat virus
Mie imi pare ca ne-am intors undeva in ianuarie-februarie 2020. Adica la debutul acestui minunat virus cand lumea habar nu avea ce sa faca si inca nu eram restrictionati.

In continuare au ramas "pe rosu" Bucurestiul, Ilfovul, Clujul si Timisoara... culmea... judetele unde de obicei se testeaza la greu. Imi aduc aminte ca Suceava de exemplu iesea mereu primul din rosu la final de val iar la inceput de val intra cel mai greu pe rosu. Culmea, aici erau focare la greu pana acum 1-2 ani. Sunt sigur ca nu se testeaza acolo sau se testeaza "la chiuveta" acasa, nu la spital.

Intre timp situatia (de ieri) arata cam asa.... si asta la 2-3 saptamani DUPA ridicarea restrictiilor. Am cunostinte apropiate diagnosticate cu covid care au facut forma urata, acum de o saptamana doua maxim. Si culmea... sunt vaccinati si purtau si masca.

Attached Files



#52
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

 tipareth, on 21 martie 2022 - 15:10, said:

Parerea mea e ca masca e un  fleoșc cu rol de paliativ psihologic.

Asa cred si eu dar cu toate astea inca o mai port in Mall si magazine. Poate ca mai reduce incarcatura virala adica cu sau fara masca tot te infectezi dar poate ca iei mai putini virusi daca o porti. Cine stie. Oricum de mare ajutor masca nu a fost si nu este in lupta cu virusul asta. Nu cred ca trebuie insistat prea mult pe masca.

 Flat, on 21 martie 2022 - 22:41, said:

Zeci de oameni mor zilnic din cauza covid.si alte sute.se chinuie cu stari ingrozitoare , raman cu sechele, cred ca orice om rational se teme de aceat virus

Da, dar majoritatea celor infectati scapa destul de usor mai ales daca sunt vaccinati. Pana si tata la o varsta mai inaintata (se apropie de 70 de ani), obez si cu probleme de inima a scapat destul de usor dupa varianta Beta. Da, nu a fost asimptomatic nu a avut simptome usoare dar nu a ajuns in situatia in care sa nu mai poata respira si sa fie nevoie de spitalizare. S-a chinuit cam 2 saptamani in care cateva zile cu simptome ceva mai severa si apoi dupa ce i-a trecut nu mai re nicio problema, e ca nou. A facut si analize la plamani si nu are nimic,

Edited by e2k, 22 March 2022 - 10:17.


#53
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 09.08.2006
Fricosenia aia de la fabrica de inghetata e pe aici ?

#54
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020
Acum ca s-a dat liber la demascare sigur  sa port masca FFp2 in aglomeratii...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate