Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Purtati centura de siguranta!

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 30.01.2006

View Postapocalipsul, on 21 martie 2022 - 14:50, said:

mai omule eu te inteleg
incearca si tu sa intelegi ca persoana respectiva nu ai cum sa stii sau sa dovedesti ca fix de aia a amurit...
ar insemna sa repeti accidentul banal in aceleasi conditii cu aceeasi persoana dar cu centura si sa iasa vie si sanatoasa.
altfel, sunt doar presupuneri, pot fi adevarate dar pot sa nu fie, ca asa vrei tu sa crezi, ca e de la centura... eu chiar nu am nicio problema cu asta.
eu sunt perfect constient ca n-am sa reusesc sa conving pe nimeni si nici nu incerc acest lucru...
dar nici astilalti nu mai incercati sa bagati altora pe gat religia cu forta si sa zica cum vreti voi... ca nu o sa reusiti...
nu observi ca e si lege in acest sens, sunt si amenzi... dar unora tot nu ne pasa (ca sa ma includ si pe mine)
o fi buna? n-o fi? nu stau sa judec... lasa-ma sa decid pentru mine ce e mai bine si ce nu... nu incerca sa-mi impui tu ce e mai bine pentru mine ca n-ai sa reusesti.
politica de stat e in felul urmator... prin purtarea centurii (zic ei) se reduce gravitatea ranilor, respectiv cheltuielile de spitalizare si tratamentele... aici il doare pe stat.
sunt de acord, vad mereu copii care zburda efectiv prin masini... la o frana te trezesti cu ei amestecati prin masina sau zburand si lipiti de parbriz... dar na, daca nu reusesti sa stapanesti copilul si sa-l tii legat in scoica... ce vrei sa faci?!?
tu nu te-ai julit cand ai fost mic? n-ai avut maini/picioare rupte?
ca sa-ti spun sincer eu prefer sa vad si daca pot sa mai salvez ceva, sa mai controlez traiectirii chestii, nu sa iau un aibag in bor si sa bag somn instant...
pe de alta parte, nu-ti garanteaza nimeni nimic... tu ai prefera sa iesi dintr-un eveniment rutier mort instant sau leguma povara si pentru tine si pentru altii?
gandeste-te ca oamenii inca merg la ski

Pai si cand o sa o dai frontal cu mine din vina mea, la 30 de km/h de ambele parti, de ce sa fac eu puscarie ca mori tu ca prostu, cand puteai sa scPi fara nici o zgarietura? Si sa mai atesc si daune familiei tale pentru ca am omorat un sinucigas? Nu e mai bine sa va rupa cu amenzile ca poate intelegeti care e treaba?

#92
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Astora de faceti nazuri la centura, va recomand calduros o vizita la Academia Titi Aur. Dupa ce va dati nitel utza-utza in simulatorul de impact si cel de rasturnare, va lecuiti de nazuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate