Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce recomandati ?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007
Sunt membru ACR de 14 ani.Am ajuns la concluzia ca in afara de marirea constanta a abonamentului mie nu mi-au facut nimic.
De anul trecut am mai facut un abonament,mai sigur pare la circulatia externa,la A24 ASSISTANCE 24.
As vrea sa raman cu un singur "asigurator"auto,nu neaparat din astia de mai sus,care sa ma depaneze/remorcheze cat mai repede indiferent de unde ma aflu in tara sau strainatate.Dvs. ce recomandati ?Va multumesc.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
14 ani de abonament la ACR si probabil n-ai avut nevoie de asistenta lor....

Eu recomand să ai bani la tine când pleci și aia e...
Până vine ACR....

#3
MixMaster

MixMaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 07.03.2010

 ghita_49, on 16 martie 2022 - 13:42, said:

Sunt membru ACR de 14 ani.Am ajuns la concluzia ca in afara de marirea constanta a abonamentului mie nu mi-au facut nimic.
De anul trecut am mai facut un abonament,mai sigur pare la circulatia externa,la A24 ASSISTANCE 24.
As vrea sa raman cu un singur "asigurator"auto,nu neaparat din astia de mai sus,care sa ma depaneze/remorcheze cat mai repede indiferent de unde ma aflu in tara sau strainatate.Dvs. ce recomandati ?Va multumesc.

De curiozitate, care e costul anual, si ce include? Daca mergi des cu masina prin europa, eu zic ca merita.

 waterman, on 16 martie 2022 - 14:03, said:

14 ani de abonament la ACR si probabil n-ai avut nevoie de asistenta lor....

Eu recomand să ai bani la tine când pleci și aia e...
Până vine ACR....

ACR deserveste clientii pe teritoriul Romaniei daca bine stiu. in rest, are contracte in fiecare tara cu cluburi auto similare, de genul ADAC in Germania, OAMTC sau ARBO in Austria, etc. Astfel ca, daca ai o problema in Austria, tu suni la ACR iar ei vor contacta probabil OAMTC, care in 10-15-20 min va fi acolo. Cel putin asa stiu eu. Am abonament de genul (OAMTC), dar din fericire nu am avut nevoie.

#4
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Faptul că, pe tot site-ul, eu n-am reușit să găsesc o listă de prețuri, doar reduceri, exprimate în (X%), mă face să mă duc cu gândul la țeapă...

Am vrut odată să-i contactăm, când avea taică-miu ceva probleme cu mașina. Era, la fel, membru pe-acolo. Am găsit sucursala din județul în care eram atunci, acolo bătea vântul. A încercat să sune, la fel. Asta acum mulți ani. Acum nu mă pot pronunța...

Edited by SmurfK, 16 March 2022 - 14:58.


#5
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 30.05.2006

 SmurfK, on 16 martie 2022 - 14:57, said:

Faptul că, pe tot site-ul, eu n-am reușit să găsesc o listă de prețuri, doar reduceri, exprimate în (X%), mă face să mă duc cu gândul la țeapă...
Am gasit aici: https://www.acr.ro/o...-tarifelor.html
Dar este din 2014 si pe vremea aia costa 250 lei/ an + 100 lei taxa de inscriere. Acum probabil mult mai mult. Posted Image

 SmurfK, on 16 martie 2022 - 14:57, said:

Am vrut odată să-i contactăm, când avea taică-miu ceva probleme cu mașina. Era, la fel, membru pe-acolo. Am găsit sucursala din județul în care eram atunci, acolo bătea vântul. A încercat să sune, la fel. Asta acum mulți ani. Acum nu mă pot pronunța...
Acum probabil si mai nasol...

Edited by Maskatu, 16 March 2022 - 15:11.


#6
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007
Eu am mai fost membru ACR si in perioada 1980-1991,asta cam era singura varianta,dar atunci acea firma avea abonament rezonabil,faceau RT,depanare oriunde,remorcare 16 km in pretul abonamentului.La ei faceam contra cost diferite alte interventii mecanice sau electrice.Aceste lucrari erau cu mult sub pretul de la Dacia service.
In Germania am fost membru ADAC,plateam la acea vreme 80 EU,mai putin ca la ACR.Am fost intr-un atelier ADAC care nu se poate compara cu nimic din ce vezi in atelierele ACR din Romania.
O solutie poate oi gasi pe undeva,poate chiar la cei care citesc pe aici.Pentru mine ACR,deocamdata,ii cam in moarte clinica.

#7
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
dar ce face acest ACR? Eu stiu doar ca e pe colt la Obor, dar mereu m-am intrebat cu ce se ocupa/

#8
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 30.05.2006
Conform site-ului...
5 MOTIVE SA DEVENITI MEMBRU:
Sunteti protejat – protectie rutiera oriunde in Romania si Europa 24h/zi 7 zile /saptamana, call center dedicate.
Echipa de profesionisti – in momenul in care aveti nevoie de noi o intreaga echipa de profesionisti si personal autorizat va sta la dispozitie
Asistenta Rutiera – asistenta rutiera este disponibila pentru toate tipurile de defectiuni si incidente auto, nu numai pentru acidente. Rezolvam peste 40% dintre cazurile de asistenta rutiera pe loc.
Consultatii juridice – sunt gratuite pentru membrii ACR prin echipa noastra de avocati specializata in domeniul auto.
Solutii eficiente – va oferim solutii imediate si personalizate la oricare dintre problemele pe care le intampinati in calatoria cu automobilul.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate