Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

ZVON: Grupul pro negociază cumpărarea PRO FM înapoi de la RCS-RDS

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Un comentariu de pe Pagina de Media spune că PRO FM ar putea fi cumpărat înapoi de la RCS-RDS de către grupul pro. Sincer, mi se pare o mișcare normală, ținând cont că se cheamă PRO FM, deci ține de grupul PRO.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,132
  • Înscris: 05.12.2002
Pe acelasi principiu ar trebui ca si grupul antenelor sa cumpere Antena Satelor.

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008

 Alice, on 15 martie 2022 - 16:52, said:

Pe acelasi principiu ar trebui ca si grupul antenelor sa cumpere Antena Satelor.

Nu e aceiași chestie, CME a mai deținut Pro fm.

#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Probabil că vor să aibă și un radio în portofoliu :).

#5
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007

 miki07, on 15 martie 2022 - 17:01, said:

Nu e aceiași chestie, CME a mai deținut Pro fm.
Plus ca Mediapro l-a infiintat si a fost primul simbol important al lor, inainte de ProTV :D Nu stiu ce mai e acum de capul ProFM, dar in vremurile bune era un radio cu impact major.

#6
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Bine spus. Era. Acum se zbate pe la mijloc.
Dar mi se pare o prostie sa cumperi acum un radio. Mai bine ar investi in TV si in voyo. Nu cred in acest zvon.

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007
De ce? In masina se asculta inca masiv radio. Iar prin orasele Romaniei e plin de masini care stau sau se deplaseaza lent in trafic ... si asculta radio. Eu ascult radio in fiecare zi lucratoare a saptamanii in masina ... Si am si muzica RIP-uita de pe CD-urile mele pe SD Card si am si abonament Deezer ... dar tot mai ascult si radio.

Edited by utopium, 15 March 2022 - 20:23.


#8
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
PRO nu era cu Europa FM? Sau era așa un parteneriat scurt. La un moment dat erau toate emisiunile Europa FM pe PRO TV PLUS și VOYO.

#9
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
In ultima vreme s-au dat cu Kiss/Rock/Magic. Au avut parteneriat cu Rock FM, dimineata intra Morning Glory (matinalul Rock FM) pe Stirile PRO TV si viceversa (intre timp cred ca s-a terminat chestia asta). Notabil si faptul ca la We Are One, si Kiss TV a fost partener principal pe langa PRO.

#10
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
se pare ca se intorc la origini, Pro2 devine acasa, ProX devine Arena. Poate ca il aduc si pe Sarbu inapoi :)

#11
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008

 mercur68, on 16 martie 2022 - 11:33, said:

se pare ca se intorc la origini, Pro2 devine acasa, ProX devine Arena. Poate ca il aduc si pe Sarbu inapoi Posted Image

Mai bine, fără Sârbu.

#12
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 22.07.2006
Poate vor numele înapoi PRO FM! Digi poate sa păstreze frecvențele, schimbând nume în OpenRadio! Asta ar fi o variantă nu cred ca digi da înapoi! Este o sursa de venit din reclame!!!

#13
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005
Grupul PPF daca se supara maine poate sa cumpere Digi cu tot cu subsidiarele din Spania, Italia si Portugalia imediat.

#14
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Grupul PPF este de fapt un fond de invenstiții, care nu aruncă cu bani în stânga și dreapta, ci investesc banii cu intenția de a genera profit.

PPF are și câțiva operatori de telefonie mobilă, O2 în Cehia și Slovacia, și Telenor în Ungaria, Serbia, Bulgaria și alte câteva țări din Balcani, așa că, deși spusă întâmplător, un eventual interes al PPF față de Digi nu este exclus, dar în acest moment este puțin probabilă o astfel de achiziție.

Revenind la subiect,

Nu cred că CME(CETV) este interesat de răscumpărarea PRO-FM, însă în piața radiourilor sunt câteva oportunități, pe fondul ieșirii din acționariatul celor câteva rețele de radio importante din țară, a grupurilor occidentale.

MediaPRO (actualmente PRO TV SRL) ar putea să creeze o rețea de radio nouă, preluând rețele de radio cu acoperire locală sau regională, adică ceea ce a făcut deja grupul Dogan cu Radio Impuls.

Ce-ați spune de „Radio de Acasă”?
.

Edited by Koal, 19 March 2022 - 21:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate