Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Green Park Residence Herastrau

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
vatman_batman

vatman_batman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.02.2022
Salut,
Ai idee daca se pot afla informatii despre situatia unui bloc care urmeaza sa treaca prin procesul de receptie? As dori sa cumpar un apartament in Green Park Herastrau si momentan sunt in faza de receptie insa ei zic asta de prin noiembrie si as dori sa stiu daca sunt ceva lucruri in neregula de la cineva de la PS1 fiindca dezvoltatorul clar nu o sa zica asta.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Am mari dubii ca afli ceva, nefiind oficial parte interesata (gen antecontract, ceva).
Receptiile la PS1 sunt asa de ciudate, incat au oricum mare grija sa nu rasufle nimic si prea putini sunt interesati sa faca publice problemele, pt ca daca iti gasesc boacane oriunde si cam aia este.
Modus operandi este sa nu primesti informatii decat verbal.
Acte oficiale se emit doar daca te infigi in ei, dar si atunci sunt foarte vagi.

Poti merge joi la PS1, e program cu publicul si sa suni de la telefoanele locale la departamentul Receptii, apoi pote sa prmesti impresii verbale despre problemele existente.

Edited by Courage, 24 February 2022 - 07:43.


#3
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 04.08.2008
si eu care imi faceam probleme ca astept un raspuns scris la dosarul depus inca de pe 6 ianuarie... bwhahahahha. Ma apuca vara in ritmul asta si poate-poate iau receptia pana la Revelion 2023 Posted Image Posted Image Posted Image

#4
ps2nou

ps2nou

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2022

View Postvatman_batman, on 23 februarie 2022 - 14:21, said:

Salut,
Ai idee daca se pot afla informatii despre situatia unui bloc care urmeaza sa treaca prin procesul de receptie? As dori sa cumpar un apartament in Green Park Herastrau si momentan sunt in faza de receptie insa ei zic asta de prin noiembrie si as dori sa stiu daca sunt ceva lucruri in neregula de la cineva de la PS1 fiindca dezvoltatorul clar nu o sa zica asta.

Salut! Ai aflat ceva de Green Park Herestrau? Eu as vrea sa cumpar un ap in faza 2 care cred ca o sa fie gata anul asta si eram curios cat dureaza sa il termine pe primul. Mersi

#5
vatman_batman

vatman_batman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.02.2022
Salut,

As fi interesat de un apartament de 2 camere in faza I la green park Herastrau si era curios daca a fost cineva pe la ei si stie in ce stadiu sunt cu receptia aprtamentelor? Am inteles de la ei ca urmeaza sa faca receptia cu primaria dar e in stadiul asta de cateva luni.

#6
ps2nou

ps2nou

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2022

 vatman_batman, on 15 martie 2022 - 13:55, said:

Salut,

As fi interesat de un apartament de 2 camere in faza I la green park Herastrau si era curios daca a fost cineva pe la ei si stie in ce stadiu sunt cu receptia aprtamentelor? Am inteles de la ei ca urmeaza sa faca receptia cu primaria dar e in stadiul asta de cateva luni.


Salut,
M-am interesat si ei zic ca undeva prin Aprilie, Mai o sa fie gata receptia doar ca ceva e ciudat, am vazut ca nu se prea lucreaza, am trecut de doua ori pe acolo si mai nimeni, doar agentii imobiliari. Eu am sunat pt faza 1 si mi-au zis ca nu mai sunt disponibile, doar 2 ap de la un privat.

#7
Luca5516

Luca5516

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.05.2022
Evitati orice cu acest dezvoltator. Primaria nu ii acorda receptia ca nu are drum de acces in acte si nu are nici cei 30% de spatiu verde, plus multe litigii. Nu raspund niciunei solicitari ale celor care au achitat avans si nu este nicio sansa sa predea apartamentele in urmatoarele luni. Fugiti de ei!

#8
Dizzy.exe

Dizzy.exe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.08.2003
Interesant, mulțumim pentru informații. Chiar ma întrebam de ce tot întârzie cu predarea apartamentelor...

#9
vatman_batman

vatman_batman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.02.2022

 Luca5516, on 15 mai 2022 - 11:30, said:

Evitati orice cu acest dezvoltator. Primaria nu ii acorda receptia ca nu are drum de acces in acte si nu are nici cei 30% de spatiu verde, plus multe litigii. Nu raspund niciunei solicitari ale celor care au achitat avans si nu este nicio sansa sa predea apartamentele in urmatoarele luni. Fugiti de ei!
Am incercat si eu sa sun la primaria sector 1 la receptii si nu am aflat nici o informatie concludenta. Ne poti spune de unde ai aflat ca nu le acorda receptia?

#10
Luca5516

Luca5516

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.05.2022
Se afla in litigiu (proces public) si se doreste anularea autorizatiei de constructie, motiv pentru care ISC le-a inchis santierul in urma cu 3 luni. La primarie (daca dai de cine trebuie telefonic) se transmite ca nu vor obtine receptia din cauza drumului de acces. Daca se scoate un simplu extras de carte funciara de 20 lei se observa lipsa drumului in acte.

#11
vatman_batman

vatman_batman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.02.2022
Eu am gasit doar procesul asta la judecatoria sector 1 https://portal.just....971&id_inst=299
Acesta pare incheiat prin anularea cererii. Mai stii si de alt proces?

#12
Luca5516

Luca5516

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.05.2022
19139/3/2018
Este doar suspendat cu acordul partilor. Primaria a zis clar ca nu le ofera receptia, iar ISC nu permite reinceperea santierului pana nu se inchide complet dosarul si totodata, construiesc drumul de acces. Ati apucat sa luati apartament la ei pana la urma? Pana si agentii de paza de acolo confirma ca au venit autoritatile sa le inchida santierul

#13
vatman_batman

vatman_batman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.02.2022
Da, am apucat sa dam un avans si ne lovim de lipsa de raspunsuri din partea dezvoltatorului de care vorbeai si tu. Esti in aceeasi situatie ?

#14
Luca5516

Luca5516

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.05.2022
Din pacate da si a fost imposibil sa contactez alti clienti pentru a vedea daca situatia este aceeasi. Au inceput sa renunte clientii carora le-a expirat perioada de gratie si dezvoltatorul a scos apartamente din nou la vanzare, de data asta trimit newslettere random, cu preturi foarte reduse (cand piata cere tot mai mult) Au credit ipotecar de peste 7 mil de euro, iar ISC a zis ca in conditiile actuale intrarea in legalitate, cu autorizatii noi, va dura extrem de mult..

#15
vatman_batman

vatman_batman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.02.2022
Si noi am incercat sa mai gasim alti clienti in aceeasi situatie. Din pacate pare ca nu pot sa-ti dau datele mele de contact, posturile in care adaug date de contact nu sunt acceptate.

#16
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Pfff, mi se pare groaznic. Ce faceti in situatia aceasta? Avansul a fost mare?

#17
Luca5516

Luca5516

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.05.2022
Am aflat ca saptamana aceasta au inaintat cererea pentru modificarea de tema. S-a transmis ca nu va fi aprobata mai devreme de 2 luni, urmand ca ulterior receptia sa fie programata in 4-6 luni, fara garantie ca va fi acordata. Intre timp nu raspunde nimeni de la dezvoltator

#18
ps2nou

ps2nou

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2022
Naspa situatie, si eu am dat avans, acum daca anul acesta sau inceputul anului ce vine se face receptia e bine dar din ce spui tu poate ca dureaza si mai mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate