Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Update software modem - nelamuriri

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Mr_925

Mr_925

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.08.2021
Astazi in jurul orei 00:00 fix mi s-a inchis routerul si timp de 30 de minute s-a chinuit sa faca un update care... nu stiu daca e destinat lui ? Am cautat modelul CH7465VF si nu e deloc ce am eu prin casa..
Poza cu inferfata noua :
Ce parere aveti ? Mie unul mi se pare un update inutil :)) dar destul de fun cum nici nu se poate scala interfata cum trebuie

Attached Files



#2
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
nu ai asa ceva in casa? VF vine de la vodafone
ai si poza cu echipamentul in ultimul screenshot
https://www.vodafone...ompal-ch7465lg/

Edited by kopilu_198, 15 March 2022 - 08:04.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu am o părere bună.

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007

View PostMr_925, on 15 martie 2022 - 00:50, said:

Am cautat modelul CH7465VF si nu e deloc ce am eu prin casa..
Mie unul mi se pare un update inutil
CH7465VF - NCIP 6.15.20  este varianta de soft pentru un routerul (probabil COMPAL) pe care l-ai primit de al Vodafone.
imi place ca nu faci diferenta intre soft si hard dar stii ca updatele este inutil...
eu cred ca si internetul este un pic inutil pentru unii. doar zic, nu dau o lege in sensul acesta

Edited by strongsss, 15 March 2022 - 13:51.


#5
merwizard

merwizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 29.01.2006
Probabil că update-le ăsta era necesar, existând unele cerințe noi de la Vodafone, iar una din ele, nici nu cred că cea mai importantă, fiind „rebranding-ul”. Pe ăsta suntem noi în stare să-l observăm, pe celelalte, nu.
În fine, lăsând polemicile la o parte, am observat un lucru. La mine netul merge ok, însă cele trei LED-uri verzi (WIFI, Internet, telefonie) stau continuu aprinse. Mai are cineva „simptomul” ăsta?       t

#6
xMatei15

xMatei15

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.01.2020

 merwizard, on 17 martie 2022 - 12:54, said:

Probabil că update-le ăsta era necesar, existând unele cerințe noi de la Vodafone, iar una din ele, nici nu cred că cea mai importantă, fiind „rebranding-ul”. Pe ăsta suntem noi în stare să-l observăm, pe celelalte, nu.
În fine, lăsând polemicile la o parte, am observat un lucru. La mine netul merge ok, însă cele trei LED-uri verzi (WIFI, Internet, telefonie) stau continuu aprinse. Mai are cineva „simptomul” ăsta?       t

Pe noul-vechi router vodafone, tot CBN CH7465VF doar că pe negru (https://api-cms.voda...oductImage/webp) stau aprinse continuu și nu am updateul nou.

#7
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007

 merwizard, on 17 martie 2022 - 12:54, said:

Probabil că update-le ăsta era necesar, existând unele cerințe noi de la Vodafone, iar una din ele, nici nu cred că cea mai importantă, fiind „rebranding-ul”. Pe ăsta suntem noi în stare să-l observăm, pe celelalte, nu.
În fine, lăsând polemicile la o parte, am observat un lucru. La mine netul merge ok, însă cele trei LED-uri verzi (WIFI, Internet, telefonie) stau continuu aprinse. Mai are cineva „simptomul” ăsta?    t

Am sunat la CC fix pentru "problema" asta, deoarece chiar ma deranjeaza cele 3 leduri verzi tinand cont ca il am in dormitor si noaptea e foarte luminos. Raspunsul este simplu: asa va fi mereu de acum inainte :)

#8
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Si este greu sa pui un scotch opac peste ele?

#9
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
"Si este greu sa pui un scotch opac peste ele?"
Iti garantez eu ca pentru unii chiar este!
Si-a cumparat un vecin zgarcit,comunist, indoctrinat, comod, diliu... toate la un loc, si-a cumparat spuneam, un router Mercusys si ma ruga pe mine sa "fac ceva" cu "ledele" alea... asa s-a exprimat, nu fac misto, sa fac "ledele" sa se stinga ca-l deranjeaza noaptea! Noroc ca Mercusys-ul avea chiar in meniu stingerea lor. Le-am setat pe "stins" si gata! Poate hodorogu' comunist, zgarciob si altele sa doarma linistit!

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
ledele alea consuma curent. Nu-i de ajuns ca mai are o chestie bagata in priza, mai are si "lede", haha :).

#11
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Ce va mai place sa judecati oamenii aiurea (asa era in comunism). A fost mai simplu sa il intorc cu fata spre perete.
Oricum sunteti pe langa subiectul topicului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate