Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Recuperare bani platiti la WizzAir pe bilet pe zbor neefectuat datorita pandemiei

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
In aceeasi perioada am avut si eu anulate 6-7 zboruri. Am primit banii inapoi de fiecare data (dupa ce am completat cererea de restituire).
Tin minte ca puteam sa aleg refund 100% in contul bancar sau refund 120% in contul Wizz - fara termen de valabilitate credit.
Poti folosi creditul din contul tau si pentru altcineva, dar numai daca zbori si tu ;)

#20
rusuvl

rusuvl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.11.2021

 kaytar, on 15 martie 2022 - 08:05, said:

In aceeasi perioada am avut si eu anulate 6-7 zboruri. Am primit banii inapoi de fiecare data (dupa ce am completat cererea de restituire).
Tin minte ca puteam sa aleg refund 100% in contul bancar sau refund 120% in contul Wizz - fara termen de valabilitate credit.
Poti folosi creditul din contul tau si pentru altcineva, dar numai daca zbori si tu Posted Image
Era 120% dar cu termen. Si sotia a avut niste zboruri anulate si am ales a doua optiune ... bineinteles ca noi am folosit creditul (speram sa zburam vara aceasta)

#21
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 Lex404, on 15 martie 2022 - 00:30, said:

De la ce entitate wizz ai cumpărat biletul? Ca dacă îl luai din ro (wizz HU) prețul e in lei parca nu in sterling…
L-am achizitioant direct din Aplicatia WizzAir cand eram in UK si am vrut sa ma intorc cu Avionul doar ca fiind pandemie zborul sa anulat
am zis ca poate oi mai calatori dar nu am mai calatorit cu avionul si nici anul acesta nu cred sa mai calatoresc cu avionul
de aceea as vrea sa recuperez banii de pe bilet

 kaytar, on 15 martie 2022 - 08:05, said:

Cum procedez sa recuperez banii pe bilet caci anul acesta nu voi mai zbura si ei scriu acolo ca expira banii pe bilet la sfarsitul anului ??

iar sa EXPIRE BANI REALI platiti de mine catre Compania lor nu e deloc ceva de agreeat
pratic sa imi spuna ei ca BANII MEI REALI platiti pe bilet ar EXPIRA la sfarsitul anului de parca eu am primit vreun VOUCHER si am o periada sa il folosesc
ei nu sunt bani platiti de mine si nu vreun VOUCHER dat de ei si nu consider ca au DREPTUL LEGAL sa-si inuseasca banii Clientilor pe motive ca EXPIRA BANII din Contul Wizz Air platiti de Client

 kaytar, on 15 martie 2022 - 08:05, said:

Am primit banii inapoi de fiecare data (dupa ce am completat cererea de restituire).
Eu am achizitionat BILETUL prin Aplicatia de pe Mobil a Wizz Air
Unde sa completez CEREREA de RESTITUIRE ??

Edited by July02, 16 March 2022 - 01:54.


#22
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 kaytar, on 15 martie 2022 - 08:05, said:

Tin minte ca puteam sa aleg refund 100% in contul bancar sau refund 120% in contul Wizz - fara termen de valabilitate credit.
Poti folosi creditul din contul tau si pentru altcineva, dar numai daca zbori si tu Posted Image

Cred ca totusi se poate recupera suma platita pentru Bilet, prin transformarea creditelor wizz in suma initiala platiata
doar ca se pierde bonusul acordat de wizz de 10-15-20% acordat de wizzz de 9GBP.

Am 2 variante:
a) Ma gandesc totusi sa retrag suma platita pe bilet mai spre sfarsitul anului ianinte ca aceasta sa expire ,
caci nu se stie poate cumva sa apara vreun zbor neprevazut si atunci cei 9GBP dati bonus de ei pot fi folositi deasemenea la achizitionarea unui nou Bilet in acel caz ar fi folositor si bonusul acela al lor.

b) Sau sa retrag inca de acum sa ma lipsesc de cei 9GBP dati de ei ca bonus, in ideea sa nu uit pana la finalul anului sa retrag biletul si apoi sa imi expire banii de bilet datorita ca expira la sfarsitul anului. (Daca as sti ca nu uita sa ai retrag ianinte sa expire - as mai astepta pana la spre finele anului)

Nota: - Daca nu aveam mesajul acela cu EXPIRARE Credit Wizz la sfarsitul anului as fi lasat banii/creditul wizz pe card fara probleme ani de zile si nu ma deranja aceasta

Edited by July02, 16 March 2022 - 02:49.


#23
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

 July02, on 16 martie 2022 - 01:58, said:

Unde sa completez CEREREA de RESTITUIRE ??

Incearca aici [conversie credit -> cash]: https://wizzair.com/...version-request

Edited by kaytar, 16 March 2022 - 08:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate