Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Participati la recensamant?

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
679 replies to this topic

#37
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

 dorin_2k, on 13 martie 2022 - 20:54, said:

Are careva vreun astfel de formular? Cate întrebări sunt? În câte minute se completează ca dau o zi libera? Unde e știrea oficiala cu ziua libera?
Cand te apuci de el, introduci ora curenta si probabil ca daca il faci intr-o zi, adica il bifezi ca "Finalizat" in 24 de ore s-ar putea sa-ti dea o zi libera.
Dar daca de la inregistrarea orei curente pana la finalizare dureaza o luna? Nu stiu ce sa zic.

#38
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018

 dorin_2k, on 13 martie 2022 - 20:54, said:

Are careva vreun astfel de formular? Cate întrebări sunt? În câte minute se completează ca dau o zi libera? Unde e știrea oficiala cu ziua libera?

https://www.recensamantromania.ro/
Formularul se completeaza in max 15 minute. Primesti ulterior un cod pe e-mail, pe care-l prezinti angajatorului in termen de max. un an, cand ai nevoie, impreuna cu cererea pentru ziua libera.

Edited by mannick, 13 March 2022 - 21:05.


#39
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020

 dorin_2k, on 13 martie 2022 - 20:54, said:

Are careva vreun astfel de formular? Cate întrebări sunt? În câte minute se completează ca dau o zi libera? Unde e știrea oficiala cu ziua libera?
Zilele trecute cineva de la statistica zicea ca formularul online poate fi completat intre 15-30 de minute.

#40
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 27.12.2007
Asta cu ziua libera, pare o capcanã.Preventiv, ma duc la coada la benzinarie. Sau la ulei.

Edited by FARAROTI, 13 March 2022 - 21:21.


#41
BASenila

BASenila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.01.2018
nu e nici o capcana. deja am primit mail de la HR ca cine are un cod valid dupa ce termina de completat formularul are dreptul la o zi libera.

#42
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Particip la recensamant. Din ce stiu, ziua aia libera nu e platita de catre angajator.

#43
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007

 Ru-Warrior, on 13 martie 2022 - 20:46, said:

nu-l primesti pe recenzor

nu il primesc\\

cum e asta asimilata refuzului de a fi recenzat?

poate sunt in excursie si nu am net

tu vrei sa pari mai destept decat esti.
60 de zile te poti autorecenza de oriunde de pe planeta cu o conexiune la net, dupa astea 60 de zile vei fi cautat pe acasa de recenzori care au probabil si net cu ei si pix si hartie, in acelasi timp vor exista centre de recenzare asistata unde ti se pune la dispozitie tot ce ai nevoie inclusiv un bugetarache care sa-ti spuna ce sa faci.

daca cu toate astea tu vii cu scuze de genul "am fost 4 luni in vacanta" inseamna ca iti permiti sa platesti amenda sau tu esti din ala cu scuze la tribunal " a cazut dom'le singur in cutit ... de 16 ori ... eu nu l-am injunghiat" si ai pretentia sa te creada cineva si te simti nedreptatit ca te-au bagat la zdup.

si crede-ma ca urasc din ficati orice actiune a statului roman.

probabil ca nu se vor da prea multe amenzi dar unii ca tine ar merita din plin.

#44
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019

 DrLexic, on 13 martie 2022 - 21:25, said:

Particip la recensamant. Din ce stiu, ziua aia libera nu e platita de catre angajator.

OUG 19/ 2020 zice invers: (3) Angajatorii persoanelor care fac dovada autorecenzării on-line au obligația de a le acorda acestora ziua liberă, plătită, prevăzută la alin. (1), la o dată stabilită de comun acord cu persoanele îndreptățite. Ziua liberă plătită se acordă în termen de maximum 12 luni de la data realizării cu succes a autorecenzării.
Asadar stim din start cat de bine s-a realizat - si acum - pregatirea recenzorilor...

Edited by __Dan__, 13 March 2022 - 21:38.


#45
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Daca statul vrea sa afle cati suntem, ar trebui sa verifice pur si simplu consumul de faina/malai/paine pe luna. De acolo deduce.

#46
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007

 Dihorul Razboinic, on 13 martie 2022 - 21:41, said:

Daca statul vrea sa afle cati suntem, ar trebui sa verifice pur si simplu consumul de faina/malai/paine pe luna. De acolo deduce.

daca bagai si uleiul si maiaua ieseam vreo 80 de milioane la ce stocuri si-au facut unii ;)

#47
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019

 Dihorul Razboinic, on 13 martie 2022 - 21:41, said:

Daca statul vrea sa afle cati suntem, ar trebui sa verifice pur si simplu consumul de faina/malai/paine pe luna. De acolo deduce.

Pe bune? Cate felii de paine/ zi consuma vecinul Costel? Da' tanti Margo, cat malai? Si totalul cantitatilor vandute de unde le afli - in Romania super-informatizata si ne-evazionista? De unde stii cati au cumparat pentru azi si cati au luat stoc de-o luna?
P.S. Oricum recensamantul il cer altii. Rezultatul il vom afla peste vreo doi ani, si n-as baga mana-n foc pentru corectitudinea lui. Daca populatia scade, scade si numarul de europarlamentari, sumele repartizate de la UE si altele...

Edited by __Dan__, 13 March 2022 - 22:07.


#48
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jilbQi4AjwE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
6,7...5,,,9,10...12,13.

#49
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.10.2009
La cat isi bate joc statul roman de noi, as vrea si eu sa imi bat joc de recensamantul lui peste.
Se pare ca se dau amenzi daca nu participi... probabil il voi completa in bataie de joc.

#50
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Mama, cati haiduci pe aici! :wallbash: Asa, fratiklor, nu completati. Dar dup-aia nu va plangeti ca n-aveti loc la cresa pentru plodul/plozii din dotare! :ciocan: (Ma rog, nu inseamna ca daca participa toata lumea, primaria o sa si construiasca crese instant, dar macar puteti sa dati in cap primarului cu actele: uite, bai nea Caisa, cica in oras sunt 1000 de copii de cresa si nu sunt decat 200 de locuri, apuca-twe de treaba sau la alegerile viitoare ramai pe dinafara!) Si e valabil penutr mai mute aspecte, de la locuri de parcare pana la dimensiunea retelei de apa sau de curent.

Iar chestia cu ziua libera mi se pare aiurea. De ce sa dai o zi libera pentru ceva ce dureaza 15 minute si nici macar nu provoaca vreun efect secundar cum e la vaccin? Dar ma rog, se pare ca unii pot fi momiti numai cu masuri din astea...

#51
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

 pisoiu_22, on 13 martie 2022 - 20:31, said:

Trebuie facut recensamant, ce naiba unii sunteti tot gica-contras tot mereu la orice.
Prezent. Eu ma autorecenzez dar pun confidential la toate intrebarile lor tampite... E voie?

 _R_A_D_U, on 13 martie 2022 - 19:47, said:

pe asta l-am ratat deja... asteptam inca 10 ani?

Attached Files


Edited by GlCA_Contras, 13 March 2022 - 22:29.


#52
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Dar ce aveti dragilor?
Nu-l fac rusii sau putin il face statul nostru membru UE si Nato. Daca-l faceau rusii sa ne recenzeze mai intelegeam.

Daca nu va recenzati cel mai probabil vom figura cu vreo 15% rromi ca la aia merg recenzorii acasa pe la tara la ei de-i numara si o sa zica aia ca au  15 plozi si 20 de unchi ca sa ia ajutor mai mult, si organizatiile lor insista sa se declare rromi pt facilitati in plus si ca sa se justifice si ele ca exista  si ne pomenim cu placute bilingve si prin Bucuresti. Si posibil si cu vreo 10% maghiari, 15% ucrainieni.

Voi nu vreti sa ajutam statul sa avem o statistica corecta a tarii, o harta reala sau vreti sa traim intr-o bula ca Putin si ucrainienii si cand da peste noi realitatea sa esuam?

#53
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Nu e bine sa aiba acces toti coruptii la datele personale ale familiei tale...

#54
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,272
  • Înscris: 01.09.2021
Imediat ce apar intrebarile, propun sa le discutam aici, sa vedem cat sunt de "intime" si sa vedem carora avem cadru legal sa le zicem "pas".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate