Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

boicotare Lukoil

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#289
Manny1

Manny1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.01.2011

View PostConstantinDriga, on 01 mai 2022 - 15:25, said:

Puisor milenial, taticul tau ce-a fost, daca nu comunist? Nu-l acuz de nimic, ca eu stiu ca n-avea de ales. Ti-a zis ca a fost las si tu l-ai crezut. Eu nu-l cred. Dilema zilei: dintre noi doi, cine-l respecta mai mult pe tac-tu?
Esti comunist prin modul tau de gandire: daca X nu e de aceeasi parere cu mine, il fac tembel, prost, comunist, imbecil. Ma intreb ce ai face daca ai avea un pistol.

(Nu scapi de mine, ma plictisesc si te-am prins in vizor :D)

Nu eu te-am facut comunist, asa esti tu educat.

#290
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Discuția se duce pe arătură și ca subiect, și ca limbaj.
Vă rog să vă potoliți.

#291
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,288
  • Înscris: 05.08.2015
Si ca sa ramanem ontopic, cine garanteaza / protejeaza proprietatea muscaleasca asupra unei companii romanesti, Lukoil SRL sau cum ii zice

Edited by althea, 02 May 2022 - 11:02.
răspuns la mesaj off topic, eliminat


#292
woof

woof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 18.03.2006
Nu am alimentat niciodata de la Lukoil/Gazprom si nici nu intentionez, poate sa fie si 2 lei diferenta.

#293
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Amice, o "interogatie" se termina cu semnul intrebarii: "?". Semnele astea grafice s-au inventat cu un scop precis: de a transmite intr-un mod inteligibil diverse idei in forma scrisa. Pe vremea mea, lucrurile astea se invatau la scoala primara. Acum nu stiu ce naiba se mai invata, ca toti manjii cu cas la gura au inceput sa-si instruiasca bunicii cum se fac copiii.

"Tara celor Liberi", "Patria celor Bravi". Ce impresionant. Poti sa-i zici si "Taramul Fagaduintei", "Paradis", "Eden", "Utopia", "Maica America". Pentru mine e USA. Uniunea Sovietica Aialalta. Rusii au propaganda comunista, americanii au Hollywood. Ambele-s pe post de sampon de creier, doar ca rusii au vechime mai mare si le pot da lectii vecinilor daruitori de democratie. E o opinie formata in multi ani, poate mai multi decat ai tu de cand ai urlat prima data in aer liber.

Nu retractez nimic. Citesti pana intelegi. Sau nu.

- off topic + flame - două puncte -

Edited by althea, 02 May 2022 - 12:02.


#294
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
De-aici încolo sancționez tot ce duce discuția în off topic sau e presărat cu miștouri. Văd că nu se înțelege din ștergerea mesajelor, iar avertismentul de mai sus n-a fost destul de ”înspăimântător”.

#295
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Multumesc de avertizare. Am retinut si voi incerca sa ma alatur comunitatii. Prietenul meu englez, Winston Smith, mi-a zis ca asa trebuie. Sa fie pace in lume!

#296
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
O'Brien likes this :)

View PostConstantinDriga, on 02 mai 2022 - 23:20, said:

Am retinut si voi incerca sa ma alatur comunitatii. Prietenul meu englez, Winston Smith, mi-a zis ca asa trebuie. Sa fie pace in lume!


#297
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Cum facem cu boicotul Lukoil, in paralel organizam o cheta pentru angajatii lor romani sau cum ii ajutam pe fratii nostri care lucreaza la ei ? Banuiesc ca facem un boicot inteligent sau ceva, organizat, in care s-au prevazut toate implicatiile.

#298
san62

san62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 26.02.2022
Lumea nu gândeşte aşa, vrea să-i vadă pe muncitori cu mâna întinsă la stat!
Ce frumos!Posted Image
Rău ai ajuns Românie!

#299
Manny1

Manny1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.01.2011

View Postoverseas, on 03 mai 2022 - 13:59, said:

Cum facem cu boicotul Lukoil, in paralel organizam o cheta pentru angajatii lor romani sau cum ii ajutam pe fratii nostri care lucreaza la ei ? Banuiesc ca facem un boicot inteligent sau ceva, organizat, in care s-au prevazut toate implicatiile.
Da, nu am prevazut ca Lukoil o sa isi dinamiteze benzinariile. Credeam ca o sa le vanda :)))))

#300
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003

View Postoverseas, on 03 mai 2022 - 13:59, said:

in care s-au prevazut toate implicatiile.
Pai nici cei care lucreaza pentru rusi nu si-au calculat implicatiile in cazul unui razboi...

#301
Manny1

Manny1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.01.2011

View Postsan62, on 03 mai 2022 - 16:25, said:

Lumea nu gândeşte aşa, vrea să-i vadă pe muncitori cu mâna întinsă la stat!
Ce frumos!Posted Image
Rău ai ajuns Românie!

Romania a ajuns rau raportat la ce an?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate