Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Merita sa investesc in cumpararea unui apartament acum ...cand razboiul e la usa?

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#145
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postfigo1988, on 25 martie 2022 - 20:19, said:

...in Romania ajung maxim in vizita.

Poate în vizită înainte...





... de graniță, și atît  😂

#146
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Informează-te din surse serioase despre cat de pregătită și dotata e armata Rusiei. Au 80% din trupele active mobilizate în Ucraina și tot ce reușesc sa facă e sa dărâme blocuri cu artileria. Ma rog, suntem off topic aici

Edited by figo1988, 26 March 2022 - 06:34.


#147
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdotblue, on 25 martie 2022 - 14:37, said:


eu zic taman invers...ca daca e cum spui tu si vor scadea preturile la apartamentele vechi (din varii motive: ca nu mai au bani sa si l achite, etc...) tocmai atunci e momentul (pt cine are bani si isi permite) sa cumpere ap cu un pret mult diminuat.
In vremuri ca astea ce le travesram este momentul sa cumperi NU sa vinzi!

Altul care stie secretul, pardon, Secretul ;)

#148
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Un apartament cu valoare reala de maxim 70k se vindea acum un an cu 90k, iar acum a sarit de 100k.
Cam cat ar putea sa scada cutia aia astfel incat sa reprezinte o investitie buna luat la pret de nimic ?
Astea is vise umede cu scazutul preturilor !

#149
dotblue

dotblue

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.12.2016

View Postfigo1988, on 26 martie 2022 - 06:34, said:

Informează-te din surse serioase despre cat de pregătită și dotata e armata Rusiei. Au 80% din trupele active mobilizate în Ucraina și tot ce reușesc sa facă e sa dărâme blocuri cu artileria. Ma rog, suntem off topic aici

chiar asa...off topic..:)))

#150
dotblue

dotblue

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.12.2016
acuma ca pacea dintre Ucraina si Rusia pluteste in aer...poate ca am sa cumpar apartamentul....dar ma gandesc sa mai intreb daca nu cumva mai lasa ceva din pret.

#151
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Posticssizero, on 26 martie 2022 - 11:08, said:

Un apartament cu valoare reala de maxim 70k se vindea acum un an cu 90k, iar acum a sarit de 100k.
Cam cat ar putea sa scada cutia aia astfel incat sa reprezinte o investitie buna luat la pret de nimic ?
Astea is vise umede cu scazutul preturilor !

Depinde de zona, daca ar fi dupa mine in Bucuresti as da 50k, pt ca totusi vorbim de un oras care nu iti ofera nimic decent: nu tu aer curat, nu tu trafic normal, transport in comun 0, parcari 0, ...

De 100k mai bine cumperi in alta tara daca vrei sa investesti.

#152
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Previzibil.

Attached Files



#153
dotblue

dotblue

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.12.2016

View Postcrisstonne, on 30 martie 2022 - 16:52, said:

Previzibil.

topicul acestui thread era ....un ap vechi...nicidecum unul nou...construit de ...pseudoinvestitori pusi pe capatuiala rapidaPosted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#154
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 18.11.2021

View Postandreic, on 12 martie 2022 - 23:54, said:

De ce sa nu si de ce te-ai panicat ? Cand am citit in viteza ma gandeam ca apartamentul e in Ucraina, pana am vazut Timisoara, atunci as fi inteles...
Tu chiar ai impresia ca lumea se da peste cap de ce face Putin acolo... sau doar trollezi...



Nu poti sa iei cu cash peste o anumita suma, mi se pare 50000 lei e maximul.


Posted Image
economia timisoarei se bazeaza si pe economia tarii. daca economia cade intr-o parte a tarii, cade peste tot.

#155
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015

View Postcrisstonne, on 30 martie 2022 - 16:52, said:

Previzibil.

Mda, am vazut la TV si cu uleiul, si cu benzina, acuma cu betonul.
Hai sa vedem. 10mc de beton in decembrie pe clicbeton.ro erau 4kl, acum sunt 5kl. Uite dom'le, zice lume, a crescut cu 20%.
Doar ca asa era si cu un an in urma diferenta intre sezonul rece, cand la temperaturi de inghet nu toarna nimeni, si primavara cand incep constructiile de structuri.

Edited by denisen, 03 April 2022 - 09:54.


#156
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postdotblue, on 02 aprilie 2022 - 20:20, said:

topicul acestui thread era ....un ap vechi...nicidecum unul nou...construit de ...pseudoinvestitori pusi pe capatuiala rapidaPosted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Da, probabil am citit doar prima ta postare, unde nu specifici nimic despre vechi/ nou  :icecream:

#157
dotblue

dotblue

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.12.2016

View Postcrisstonne, on 03 aprilie 2022 - 20:57, said:

Da, probabil am citit doar prima ta postare, unde nu specifici nimic despre vechi/ nou  Posted Image

imi cer scuze pt asta (nu am specificat cum ca ap dorit este unul vechi).Posted Image

#158
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003

View Postjumperishere, on 02 aprilie 2022 - 20:34, said:

economia timisoarei se bazeaza si pe economia tarii. daca economia cade intr-o parte a tarii, cade peste tot.
Nu cade tot, se adapteaza, se schimba furnizorii, preturile samd... economiile in special in zone de risc au modularitate si scalabilitate.

Edited by andreic, 04 April 2022 - 11:23.


#159
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 18.11.2021

View Postandreic, on 04 aprilie 2022 - 11:21, said:

Nu cade tot, se adapteaza, se schimba furnizorii, preturile samd... economiile in special in zone de risc au modularitate si scalabilitate.
sigur, nu cade tot.
doar ca eu nu asta am zis, cum ca ar cadea tot. :) ai inteles gresit, eu am zis "cade peste tot" ... dar nu-i tragedie .. :P

#160
dotblue

dotblue

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.12.2016
Avand in vedere unele ieftiniri ce am gasit in Timisoara in imobilare, am identificat cateva ap/gars ce as vrea sa iau dar as avea un impediment: nu prea ma stiu -adica nu ma stiu deloc cu hartiile pt impozitul la anaf. Cum sa rezolv cu asa ceva? apelez la un contabil?
am cautat in pralalbil as aceva si mi a zis ca nu se incurca cu mine pt atata lucru....
voi ce ziceti?
ms frumos

#161
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Nu inteleg exact problema. Cand cumperi un apartament nu ai treaba cu ANAF, ci cu taxe si impozite locale, dupa ce cumperi. Achizitia efectiva o vei face ducandu-te cu vanzatorul la un notar (daca esti asa nesigur, iti recomand sa alegi un notar din zona ta, nu pe al vanzatorului). Acolo faceti actele, ii virezi banii si devii proprietar. Ulterior te duci cu contractul de V/C de la notar la taxe si impozite locale aferente adresei unde este proprietatea si inscrii pe rolul tau fiscal. Documentele le gasesti pe internet. Daca iei credit atunci devine mai usor partea de verificare a actelor pentru ca se ocupa banca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate