Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Caut un browser bazat pe Chromium, care să nu afișeze mesajul ”You've gone fullscreen”, când apăs F11

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Salutare! Așa cum spune și în titlu, caut un browser bazat pe Chromium, care să îmi permită să ascund mesajul ”You've gone fullscreen”, când apăs F11. Fac foarte multe printscreen-uri în browser și vreau să pot dezactiva mesajul, ca să nu aștept câteva secunde până să fac captura. Foloseam Cent Browser, care era perfect, dar care nu a mai primit un update de peste un an de zile. De asemenea, am testat Vivaldi, care face ce am eu nevoie, dar interfața e prea complicată, caut ceva mai simplu. Aveți alte recomandări? Mulțumesc anticipat!

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
o lista cu browserele chromium (si linkuri spre ele) gasesti aici.

din cite stiu, vivaldi are o interfata foarte configurabila, de la simplu la complicat.

o alta solutie ar fi folosirea unei extensii de browser pentru realizarea de screenshoturi. sunt astfel de extensii care permit salvarea intregii pagini, si nu ar avea nevoie de full screen. arunca un ochi aici.

#3
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005
pai cred ca merge si cu Edge , ai butonul de Web Capture (ctrl+shift+S) care ar trebui sa faca print screen fara alte mesaje ce-ti mai apar pe ecran.

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Defapt tu cauti o solutie mai simpla de a face printscreen unei pagini, fara a depinde de Full Screen, si probabil cu posibilitatea de a include mai mult decat vezi pe ecran la un moment dat.

https://www.howtogee...g-an-extension/

#5
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.09.2021
Fă print screen folosind combinația de taste - Tasta windows + Tasta Print Screen, eu așa fac print screenuri și nu-mi apare cum spui tu...

#6
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 25.02.2020
Falkon nu afișează nimic, nici când apăs F11, nici când folosesc butonul full screen dintr-un player, de exemplu pe tvrplus.ro.

#7
dingo31

dingo31

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.12.2020
Am folosit Vivaldi timp de vreo doua luni. Acum shortcut-ul de pe desktop a disparut. Am vrut sa reinstalez Vivaldi dar nu ma lasa, tot imi spune ca trebuie sa dezinstalez versiunea anterioara dar daca merg in Control Panel pentru uninstall, nu gasesc Vivaldi acolo. Ce trebuie sa fac? Poate este vreun malware dar cum sa-l gasesc si sa scap de el?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate