Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Detector inundatie inteligent PNI Safe House HS530 prin internet - Suport, Testare, Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat produsului: Detector inundatie inteligent PNI Safe House HS530 prin internet, compatibil cu aplicatia Tuya, stand alone sau in scenarii cu sistemul de alarma PNI PG600
suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor, viitorilor utilizatori.

[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/949d51c48d65f2e67a8d66492b5143dc/P/N/PNIHS530_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7784/3-inundatii-hs530-pni.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Comunicare wireless


PNI Safe House HS530 este foarte usor de utilizat si instalat deoarece nu necesita nici un fel de cablu si este compatibil cu sistem-ul de alarma wireless PNI Safe House PG600, utilizand o comunicare de tip wireless.

Control prin intermediul aplicatiei


Aplicatia Tuya este compatibila pe toate telefoanele smart cu Android sau IOS si o poti descarca de pe google play/app store, sau doar scanand codul QR din imagine.

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7782/1-inundatii-hs530-pni.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7783/2-inundatii-hs530-pni.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Notificari


Detectorul de inundatie PNI Safe House HS530, iti va trimite notificari atunci cand pe pardoseala locuintei tale vor aparea primele scurgeri de apa.

Detector inundatie Da
Identificare produs
Producator PNI
Cod produs PNI-HS530
Culoare Alb
Tip accesoriu Detector inundatie
Caracteristici detector inundatie
Alimentare 2 x baterii AAA 1.5V
Temperatura/umiditate de utilizare -26°C ~ +60°C
Temperatura de depozitare -10 Celsius - +50 Celsius
Umiditate 95 % RH (max)
Metoda de instalare Fixa
Caracteristici detector de gaz
Aplicatie dedicata Tuya (iOS si Android)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia mai are de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului https://s9.ro/1kux
Oferim pentru testare 10 produse cu discount de 50% pentru membrii forumului interesati de produs
Orice membru vechi sau nou de pe acest forum poate folosi codul de reducere PNI10 pe site-ul www.pni.ro si primeste automat 10% discount la orice comanda la orice produs.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori.

Attached Files



#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Ar fi frumos daca ar putea fi combinat cu o electrovana

#3
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Poate fi integrat in scenarii Tuya  smart alaturi de Valva inteligenta PNI Safe House HS540 : https://s9.ro/140g

Deci poate comanda prin intermediul unui scenariu din aplicatia inchiderea valvei conectate pe conducta de apa de exemplu.

#4
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Am achiziționat acest produs cu 50% reducere acum aproximativ 10 zile și de atunci l-am tot testat.

Eu l-am luat pentru siguranța mea, pentru că în trecut am reușit să îmi inund(ușor) vecinul de două ori din cauza dușului. O dată crăpase cădița aproximativ 1cm, însă era insesizabilă crăpătura din interior, în schimb sub cădiță avea 40cm. A doua oară se desfiletase foarte puțin racordul de scurgere și a picurat probabil ceva vreme. Evident, în ambele situații eu nu aveam cum să văd nimic în baie nefiind o cantitate mare de apă, dar cu toate astea destulă încât să păteze tavanul și peretele vecinului.

În primul rând instalarea în Tuya sau Smart Life se face rapid, exact ca orice alt dispozitiv smart. De asemenea, poate fi integrat în automatizări și scenarii cu alte dispozitive smart. Poate chiar o electrovalvă care să oprească apa dacă simte inundație.
Înainte de a monta senzorul i-am făcut niște teste să văd cât de rapid este și cum funcționează. Mă pot declara mulțumit de cât de rapid este, chiar dacă are un delay de câteva secunde, în unele cazuri poate chiar și 30. Dar pentru modul în care îl folosesc eu asta nu este o problemă.
Senzorul în sine este destul de sensibil la umiditate și cu siguranță va simți inundația din timp. Iar legat de delay-ul pentru notificare, acesta este mult mai mic în automatizări. Unul din experimente a fost aprinderea unui bec dacă simte inundație. Becul s-a aprins după 2-3secunde după ce a luat contact cu apa, iar notificarea a venit după 15-20 secunde. În cazul în care era conectată o electrovană, clar oprea apa înainte să fie prea târziu.

Per total, 10/10, sunt foarte curios cât vor ține bateriile AAA (care vin în pachet și după 10 zile sunt tot la 100%) și sper ca data viitoare să aflu că îmi inund vecinii înainte să se întâmple Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate