Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Setari Canbus Opel Vivaro B

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ilie-70

Ilie-70

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2022
Salutare, am cumparat un radio China pt un Opel vivaro B, an 2017 dar nu pot configura canbus-ul. Pe acest canbus pune ca este pt Renault dar atat Renault Trafic cat si Opel Vivaro nu se regaseste in lista acestui aparat pt conectare. Vanzatorul nu imi raspunde la mesaje si nu pot folosi comenzile pt volan si multe altele. Aparatul are procesor Octacore, 6gb ram si 64gb rom. De asemenea nu pot configura camera de marsalier si butoanele de home, back, vol+ si - de pe partea stanga a aparatului. Multumesc !

#2
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
salut,
mergi cu el sa ti-l "instaleze" niste oameni de specialitate sau... foloseste-l asa cum poti
sau... varianta 3, monteaza unitatea originala si vinde-l

Edited by apocalipsul, 08 March 2022 - 09:38.


#3
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011

 Ilie-70, on 07 martie 2022 - 19:22, said:

Salutare, am cumparat un radio China pt un Opel vivaro B, an 2017 dar nu pot configura canbus-ul. Pe acest canbus pune ca este pt Renault dar atat Renault Trafic cat si Opel Vivaro nu se regaseste in lista acestui aparat pt conectare.  Multumesc !

Salut... Ai întrat la setări canbus?  În setări canbus ai mai multe variante de setări. Trebuie sa le încerci pe rand pe toate și o sa vezi care se potrivește. Eu m-am inspirat din acest video pentru un Volkswagen Golf 5... și totul funcționează perfect. Bineînțeles după mai încercări una dintre setări s-a potrivit.
Succes!

https://m.youtube.co...ukgtR3dY&t=157s

#4
Ilie-70

Ilie-70

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2022
Practic, am incercat aproape tot ce e in lista insa fara succes. Chiar nu stiu ce ar putea fi compatibil cu Opel Vivaro.

#5
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Da... Poate nu e compatibil Canbus-ul cu modelul tău de auto. Ce sa zic, poți sa încerci un Canbus de pe la noi care îți garantează pentru modelul tau.
Dezavantajul... poate o sa ți se pară că ste cam scump(de la 150 RON, în sus).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate