Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

PRO X a devenit PRO Arena, iar PRO 2 a devenit Acasă din data de 4 aprilie 2022.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#37
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Numele e doar in speranța de a aduna din publicul vechi care a plecat la concurenta. La fel și logoul Atomic, pentru a aduna nostalgicii.

Cu o grilă buna, și PRO 2 ar fi avut succes, dar până recent și-au batut joc de canalele secundare și acum vedem rezultatele.

Doar de când PPF e la conducere a început să mai miște ceva și la canalele secundare și Voyo.

#38
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Chestia cu nostalgia ar putea sa functioneze, cel putin pentru o perioada scurta de timp.

Curios de reactia lor, le-am zis catorva prieteni ca Pro 2 redevine Acasa TV. Toti au fost surprinsi si mi-au zis ca au destule amintiri cu telenovelele de pe canalul ala. Niciunul nu stia ca Acasa TV era al Pro-ului si niciunul nu stia ca Pro 2 era, de fapt, tot Acasa.

#39
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 07.04.2017
Înseamna   ca nu se uitasera decat la inceputurile postului Acasa, ca schimbarea numelui acum 5 ani a fost anuntata si rasanuntata luni de zile.  Aveau promo cu acel punct din sigla, inclusiv cu vedetele de la Pro . Si culorile pt fiecare post. Va amintiti?

Edited by SharonCollins, 09 March 2022 - 20:53.


#40
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Era un serial cu Yolanda, Livia Brito! mama, mama ce ordine si disciplina baga in stimabili raufacatori, fugeau cartelurile, se ascundeau de Yolanda si Mejia, Yolanda era si aceasta un pic prapadita dar a revenit la calea dreapta, trebuiau sa faca aia pa acolo continuare, temporada 3 !? sa pare ca se face.
Au bagat si Medicos, linea de vida dar Regina nu sa compara cu Yolanda, nu.
Acuma merge La desalmada, primul sezon (I) iar Livia este Fernanda.Doar doua, trei episoade din primul sezon, teribil, teribil prin ce trece Fernanda.
Fernanda jura venganza, in zapaceste Fernanda pa toti, estamos contigo Fernanda: no perdones nada!
Nu conteaza cum ii zice: Pro2, Acasa ? principal sa razbeasca Yolanda, pardon Fernada.Te quiero  Fernanda Linares.

#41
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Este singurul post (tv sau radio) de care am auzit vreodata ca revine la o denumire anterioara. Cred ca e un motiv pentru care nimeni nu face chestia asta, dar... treaba lor.

#42
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Mie Pro 2 mi se parea un nume misto de canal. Dar astia nu au facut nimic cu grila acestuia, cum nu fac mare lucru nici cu Pro Cinema, nu stiu exact pe cine au la marketing/PR, dar e slab! Puteau sa transforme Pro Gold in Acasa. Apropo, nu va fi Acasa TV ca inainte, ci doar Acasa, stilizat - acasa -, cu roz, aparent.

Si da, fac treaba buna cu Voyo acum, de asta ma mir ca nu pot face ceva interesant si cu Pro 2, Pro Cinema sau Pro X.

#43
denisbirda1

denisbirda1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 07.03.2022
nu va fi sigla roz, doar in promo apare roz. va fi transparenta ca si la celalalte canale PRO

#44
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 07.04.2017
Pai voyo e sursa extra de bani.   Grilele posturilor tv sunt mediocre pt ca nu vor sa cheltuie pe productii de calitate. Dovada ca au cumparat multe seriale turcesti cu violenta, femei si copii chinuiti , seriale indiene cu lalaieli, dar au scos fara sa anunte macar Tanar si nelinistit dupa 20 de ani. Stiu, e subiect de glume  serialul american , dar decat femei supuse, obiceiuri de ev mediu si ce mai e acum pe ecrane…

#45
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 22.07.2006
Referitor la lumea nu cunoaște  de schimbarea PRO●2 în fostul acasă,  țin sa spun din rândul de prieteni ca nu știau de PRO FM ca a fost cumpărat de ograda DIGI. Sa ne așteptăm și aici de schimbare ...Open Radio!

#46
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 07.04.2017
Pana la urma conteaza ce vor avea  in grila dupa  schimbare, mai putin cine stie de ea, etc. Poate revin la obiceiul de a da filme de succes seara,   cum dadeau demult duminica. Happy a facut audiente bune cu Nord si Sud, Razboi si Pace, Mizerabilii.  Alt trust, dar ideea e buna.   Sunt din ce in ce mai multe servicii de streaming, nimeni nu vrea sa dea bani extra si sa ajunga sa nu aiba timp sa se uite. Au sansa sa ridice calitatea a ce ofera, faptul ca sunt in grila de baza a tuturor   providerilor le da un avantaj mare.

Edited by SharonCollins, 10 March 2022 - 14:16.


#47
denisbirda1

denisbirda1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 07.03.2022
dupa parerea mea ar trebui sa schimbe si grila de la Procinema, ca e plina cu vechituri. dar nu se va intampla asta

#48
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View PostTruculMagic, on 07 martie 2022 - 11:50, said:

Cine se uita la asa ceva ? Din partea mea pot sa le inchida.

Suntem destui. Eu urmaresc pro x doar ptr serialele de comedie clasice, deci mai mult decat pro tv!

Una peste alta, acasa a fost redenumit neinspirat in pro 2. Pro x mi se pare mai mult pro tv 2, decat acasa.

Edited by silcar, 10 March 2022 - 22:19.


#49
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005
Cei de la Pro sunt niste idioti, in weekend-uri in afara de FA Cup Pro X (Pro Arena) nu transmit nimic, macar daca aveau si eu un campionat gen Jupiler League, Superliga Argentina, Brasileirao Serie A Brazilia care costa foarte putin si care sa fie cat de cat frecventabil din punct de vedere al telespectatorilor iubitori de fotbal. Degeaba au Europa League si Conference League daca nu le pot acoperi. O gandire pompieristica.

#50
denisbirda1

denisbirda1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 07.03.2022
ar fi trebuit din prima sa pastreze numele acasa. cand am vazut prima data stirea ca pro 2 revine la vechiul nume m-am mirat, nu ma asteptam sa se intoarca la vechea denumire

#51
WaxValentin89

WaxValentin89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 14.08.2019
În curând, PRO 2 redevine ACASĂ, iar PRO X devine PRO ARENA!
Odată cu venirea primăverii, PRO TV, cel mai urmărit post de televiziune din România, își propune continuarea dezvoltării portofoliului de programe al canalelor secundare.

Sursa: https://stirileprotv...-pro-arena.html

#52
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
+

Importante modificări de conținut vor fi făcute pentru ambele canale, în funcție de profilul audienței acestora. ACASĂ le va aduce telespectatorilor emisiuni originale, produse special create pentru acest post, dar și o serie de seriale internaționale și filme romantice. Telespectatorii PRO ARENA se vor putea bucura de evenimente sportive și emisiuni de specialitate, filme de acțiune și documentare de interes pentru bărbați, dar și diverse reality-show-uri.

Deja, pagina de Facebook a PRO 2 a devenit ACASĂ https://www.facebook.com/pro2.ro/

#53
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.11.2021
Dar oare vor schimba și tematica programelor din generalist pentru femei (PRO 2) , respectiv generalist pentru bărbați (PRO X) sau vor rămâne la fel ?

#54
Julian9000

Julian9000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.01.2020
S-a publicat si pe site-ul de la Pro TV: https://www.protv.ro...-pro-arena.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate