Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Samsung tab s8 ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Stie cineva ce valoare are rata lunara pentru aceasta tableta Samsung tab s8 ultra achizitionata impreuna cu abonamentul de internet de 10euro/luna(nelimitat 5g)?
Vad ca doar in magazin pot obtine aceasta informatie, insa in magazin nu mi se ofera aceasta informatie deoarece  nu am cel putin  1.5 ani vechime in reteaua Orange.
De aceea m-am gandit sa intreb aici.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,798
  • Înscris: 30.08.2006
Poti sa-ti faci singur calculul. Operatorii de telefonie nu fac nici o reducere decat cei 5 euro la abonamentul de 15.
6500/24= 270 lei/luna plus abonamentul de 50 de lei. Iti recomand mai degraba un laptop cu ecran amoled. Telefoanele au ajuns deja la 6.5" si pot inlocui cu succes o tableta.
Anul asta, toata gama de telefoane Motorola sunt doar cu ecrane amoled incepand de la G31 care costa doar 800 lei. Trendul va continua si cu celelalte marci de telefoane.
Tableta aceia imi pare overpriced la cat de rapid evolueaza tehnologiile in prezent.

#3
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Pai daca nu ai vechimea necesara de ce te mai intereseaza? Oricum nu vei primi
Unde mai pui ca pe Samsung.ro costa 5700 cu husa+tastatura inclusa.

Edited by mannyx92, 01 March 2022 - 22:30.


#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Ce legatura are un ecran de 6,5 cu o tableta de 14,6" ?
Tableta fara husa e cam incomod de utilizat, deci iti cam trebuie husa cu tasta care acum doar pe samsung.ro cred mai este oferita  "bonus". 5700 este varianta cu Wifi doar el vad ca vrea 5G deci 6500 lei.
Separat sa mai dai 1200 si ceva de lei pe husa cu tasta  nu stiu daca-ti vine mai ales ca esti low-buget si vrei sa o cumperi in rate. Probabil au aparut sau vor apare si huse simple la preturi mult mai modeste dar stand-ul si tastatura cu pad sunt utile si oarecum o consolare ca ai ar putea cica inlocui un laptop ...
Personal consider tableta exagerat de mare pentru ideea de tableta si exagerat de scumpa pentru o tableta cu Android fie ea si de 14,6" dar sigur fiecare face ce vrea cu bani.

Edited by MD, 02 March 2022 - 00:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate