Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Tigai si oale de la Pepco

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
ia'ti una, nu o fi o avere, ca's de la pepco.
la prima clatita te dumiresti daca le iei si pe urmatoarele.

#20
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View PostYo-carman, on 28 februarie 2022 - 22:15, said:

Sunt niște domni tuciurii, cu mustăți și palarii rotunde.
Ăștia fac vase de sute de ani cu un ciocan și un foc zdravăn. Sunt life Time.
Eu de la ăștia vreau sa cumpăr diverse , dar face nevasta-mea scandal. Ca n-au CE, ca sunt materiale toxice și alte prostii...
stim stim....am un ceaun mostenit de la stra-bunica care inca functioneaza perfect

Numai ca , o tigaie de genul asta, daca vrei sa faci o "invartela " de o clatita (sa impresionezi o gagica)  cu ea si o scapi , bineanteles  pe picior...s-ar putea sa iti pui piciorul in gips

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003

View PostYo-carman, on 28 februarie 2022 - 22:15, said:

Sunt niște domni tuciurii, cu mustăți și palarii rotunde.
Ăștia fac vase de sute de ani cu un ciocan și un foc zdravăn. Sunt life Time.
Eu de la ăștia vreau sa cumpăr diverse , dar face nevasta-mea scandal. Ca n-au CE, ca sunt materiale toxice și alte prostii...
Da, fonta cositorita si pirostrie.

Ai grija ce iti doresti...

#22
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postslai, on 28 februarie 2022 - 22:16, said:

ia'ti una, nu o fi o avere, ca's de la pepco.
la prima clatita te dumiresti daca le iei si pe urmatoarele.
pana la urma, cred ca asa o sa fac, intr-adevar, nu e o avere, la 30-40 de lei tigaia, ii pot face vant daca nu e ok, fara sa ma doara

#23
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Comanda de pe net, poti face returr in 14 zile Posted Image

#24
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAdm, on 28 februarie 2022 - 22:25, said:

Comanda de pe net, poti face returr in 14 zile Posted Image
trimit parlitii astia de la Pepco, acasa? au livrarea?


Apropo de produsele lor, o faza funny , demult , am luat un pachet cu 3 pahare de vin de la pepco, modelul ala cu picior mai inalt si negru...dupa vreo dou asau trei spalari la masina, intr-o seara mi-am pus un pahar de vin ..si il tineam lejer in mana...cand aud...crrrrrr...ma ce naiba, cand ma uit, paharul se crapase si tot vinul se scurgea pe mine (steteam in pat cu burta in sus) ...zic ..na...asa ceva nu am mai patit , sa se sparga paharul in mana doar ca il tineam lejer. Noroc ca era bucataria aprope si am fugit repede de am aruncat ce mai ramasese in ghiuveta.

Edited by cuculea, 28 February 2022 - 22:29.


#25
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Aparent nu poti cumpara de pe site :D

#26
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
eu cele mai bune tricouri din viata mea le am de la Pepco cu 10 lei bucata....si acum am unul pe mine....bat la cur lejer tricouri de 100 de lei....concluzia o trage fiecare

#27
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalexpet, on 28 februarie 2022 - 22:30, said:

eu cele mai bune tricouri din viata mea le am de la Pepco cu 10 lei bucata....si acum am unul pe mine....bat la cur lejer tricouri de 100 de lei....concluzia o trage fiecare
dar tigai...tigai...ti-ai luat de la ei?

#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Pandeste cand gasesti la Lidl, dar ai grija sa fie trecute 5 stele langa ea in catalog. Alea sunt de calitate. Cele cu 3 stele sunt vai steaua lor.

Si nici nu te omoara la portofel, Am luat acum vreun an o tigaie de 28 cm cu 80 de lei, stratul antiaderent Ilag tine bine (ce-i drept, am fost si eu atent sa nu-l zgarii),e suficient de groasa ca sa nu se deformeze si sa incalzeasca uniform, am luat separat si capac de sticla si o folosesc cam o data pe saptamana. E drept ca s-a afumat putin pe afara (folosesc aragaz, desi se pare ca merge si la inductie), dar atata timp cat isi face treaba cu brio o pastrez.

#29
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostManasu, on 28 februarie 2022 - 22:10, said:

Nu mai exista asa ceva in tigai de ani buni. Astea sunt texte din anii 2000, ca si ala cu Tefalul, minunea minunilor.

Poate ca-i asa, dar pentru asta e nevoie de ceva certificat. Daca vad un certificat de la Tefal poate cred ce scrie pe el, dar daca e vorba de o tigaie de 50 de lei nu cred si nici nu ma complic cu ea.

Oricum, daca vone vorba de tigai antiaderente cred ca, indiferent de marca, e esential sa le aruncam la prima zgarietura serioasa pe stratul acela.

#30
Cmd199306

Cmd199306

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 15.07.2019
Am luat două chestii de la Pepco. O oală pentru fiert paste, care s-a cojit în interior după 5 sau 6 folosiri. Al doilea lucru luat a fost o formă pentru chec care e foarte bună şi n-are nici cea mai mică zgârietură. Bine, nu erau mărcile din link-ul postat de tine.

#31
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
A, eu doua tigai mici antiaderente de la Pepco, au fost foarte ieftine si le folosesc de vreo luna fara sa dea vreun semn de deteriorare.

#32
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Am 2 tigai antiaderente de la Pepco de ceva timp cumparate experimental.Una este de clatite.Am avut Tefal.Nu vad nici o diferenta intre ele,doar de denumire si pret.

Edited by PiticVerde, 01 March 2022 - 22:04.


#33
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Am luat doua tigai din gama COOK , una de 22 diametrul si una de clatite, din gama aia de mijloc, ceva cu M....le am bagat la masina de spalat vase acum , mai are putin si termina spalatul si dezinfectatul. PAr ok...par zic. M am uitat destul de atent la suprafata acoperita cu ...cica ceramica in 3 straturi...pare destul de ok. Sa vedem cum se comporta si la treaba . mai zic ei pe eticheta aia...3 ani garantie. Nu am stat sa studiez termenii si conditiile garantiei care sunt afisate pe pagina Pepco, dar o sa imi fac timp si o sa citesc

Pretul a fost acceptabil, cea de clatite undeva la 25 ron si tigaia de 22 , parca 21 ron.

#34
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Buna asa, mai spala-le tu mult la MSV si ai sa vezi surpriza.

#35
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Prima tura de clatite cu tigaia de clatite…vreo 20 …au iesit bine, nu s a lipit, nu a ramas arsa . Vedem dupa 200 de clatite ce va fi de ea. Momentan, ok

Maine dimineata voi baga niste oua ochi in tigaia normala de 20…vedem cum e si aia.

View Postpufarin, on 02 martie 2022 - 15:49, said:

Buna asa, mai spala-le tu mult la MSV si ai sa vezi surpriza.
La ce sa ma astept? Spal la msv de ani buni , si tigai si oale si tot ce insemana vas murdar…nu am sesizat nimic, dar omul cat traieste invata…deci , la ce as putea sa ma astept?

#36
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Astea cu strat antiaderent numai cu mana se spala si detergent lichid, altfel se duce protectia "minune".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate