Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum sa comanzi o Tesla in Romania

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
Dorin_11

Dorin_11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.02.2019
Salut, am plasat o comand pentru Tesla 3 și am câteva întrebări dacă ma puteți ajuta.
După ce am achitat avansul de 1200 lei și am descarcat aplicația pe platforma lor la stimulente îmi apare secțiune de casare vehicul.
Sa înțeleg ca nu se ocupa dealerul și o voi face eu personal, dacă asa este care sunt pașii?
Cumpar tichete olx, merg după certificate fiscale le introduc în aplicație?
Mai sunt și alți pași, cine depune dosarul pentru AFM, dealerul sau tot eu?
Bănuiesc ca nu exista vreo siguranță și pot rămâne cu tichetele dacă nu prind loc la Rabla Plus. Orice informație este binevenita.

#38
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012
Dealerul se ocupa in cazul persoanelor fizice, dar parca se mai vaita pe aici un client de Tesla ca a fost lasat cu ochii usor in soare.

#39
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
din ce am inteles, in cazul sesiunii anterioare pentru rabla plus, fondurile s-au epuizat in mai putin de 1 ora, asta inseamna ca dealerul Tesla trebuie sa incarce toate dosarele intr-un interval foarte scurt, iar la cate comenzi vor fi, plus ca sunt 2-3 oameni care se ocupa, iar alti producatori dispune de mai multi dealeri, clar acestia se vor misca mai repede si vor bloca cat mai multe fonduri, spre exemplu Dacia spring, sunt o gramada de dealeri care vor procesa mai multe dosare decat poate reusi tesla. in acest caz ce sanse sunt sa prinzi rabla?

#40
Dorin_11

Dorin_11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.02.2019

View PostEagle Raider, on 16 ianuarie 2023 - 11:37, said:

din ce am inteles, in cazul sesiunii anterioare pentru rabla plus, fondurile s-au epuizat in mai putin de 1 ora, asta inseamna ca dealerul Tesla trebuie sa incarce toate dosarele intr-un interval foarte scurt, iar la cate comenzi vor fi, plus ca sunt 2-3 oameni care se ocupa, iar alti producatori dispune de mai multi dealeri, clar acestia se vor misca mai repede si vor bloca cat mai multe fonduri, spre exemplu Dacia spring, sunt o gramada de dealeri care vor procesa mai multe dosare decat poate reusi tesla. in acest caz ce sanse sunt sa prinzi rabla?
Sa înțeleg ca ma sfătuiești sa ma ocup eu de dosar sau îmi spui ca nu are rost sa încerc sa cumpăr Tesla?

#41
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
raspunsul nu era referitor la intrebarea ta, intrebam si eu, dar am dat o fuga pana la Tesla si am intrebat. mi-au recomandat sa achizitionez rablele direct de la ei 3500 lei/bucata, ca altfel e complicat, merge mai greu, etc. Deci daca iei 2 rable de la ei, reduci fix 50000 lei din pretul masinii. Probabil daca le-as lua eu, m-ar costa pe putin 5000 lei ambele, dar pana la urma trebuie sa faca si ei profit, asa ca pentru 2000 lei in plus, lucrurile vor fi mai rapide si mai putina implicare din partea mea, ceea ce e ok

in schimb i-am tot auzit pe dealeri vorbind cu alti clienti, ca rabla de anul asta ar limita acordarea voucherelor doar autovehiculelor sub 50000 euro, ceea ce ar face posibila incadrarea doar a 2 variante, model 3 si Y standard range, dar eu n-am auzit ca se va impune aceasta limitare anul acesta, ramane de vazut

#42
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012
Dupa recentele reduceri de preturi, era coada la dealer?

#43
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
Era ceva agitație pe acolo, dar am găsit 2 consultanți care nu aveau pe nimeni și î-am întrebat dacă au liber, unul din ei m-a invitat pe scaun. Ceilalți erau ocupați și era ceva lume în showroom-ul lor. Aveau o gramada de MY în parcare care probabil își așteaptă noii proprietari. Am văzut și noua culoare quicksilver, dar nu m-a impresionat sa merite cei 3000 euro extra.

#44
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012
O gramada de MY care mai mult ca sigur nu au prins rabla si asteapta noua transa in aprilie, de-asta ziceam ca fondurile trebuie sa poata fi accesate pe toata perioada anului.

#45
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
ei au zis ca in februarie au livrari de peste 400 de masini

LE: ei mi-au zis ca cele pe care le au nu sunt pentru rabla si as inclina sa il cred, deoarece pana acum, la rabla, Tesla iti confirma comanda doar daca aveai si voucherele rabla, altfel nu iti confirma comanda daca ai solicitat rabla

Edited by Eagle Raider, 17 January 2023 - 10:03.


#46
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012
Mi se pare ok asa.

#47
radicon

radicon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.11.2005
Pentru treaba cu achizitionat rablele pt Rabla Plus direct de la ei oare aveti o metoda de contact cu ei alta decat in persoana?
Am incercat numarul de telefon public de m-am plictisit, nu raspunde nimeni veci.

#48
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 12.09.2013
Se pare ca e de toata jena biroul/ce dracului o fi din Ro.

#49
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Musk nu crede in lacrimi si Rabla Plus se lasa asteptata.

Preluata de pe Whatsapp grup Waiting Tesla

Quote

"Buna ziua,
Echipa Tesla Romania va multumeste pentru comanda dumneavoastra.
Avand in vedere ca ati plasat comanda in data de 10-Mar-22 11:01:39 si inca nu avem informatii clare de la dumneavoastra, suntem nevoiti sa va contactam.
Stiind ca nu ati aplicat inca pentru Programul Rabla, sau nu am primit documentele pentru a aplica in numele dumneavoastra, nu am putut onora contractul RNxxxx.

Ne dorim sa primim confirmarea dumneavoastra prin care doriti livrarea masinii Tesla FARA programul rabla in urmatoarele 7 zile – pana in data de 06.02.2023.

Daca nu avem un raspuns pana atunci, o sa consideram ca nu sunteti pregatit pentru livrare, iar comanda o sa fie anulata.

Va rugam raspundeti AICI.

Va rugam sa nu raspundeti acestui e-mail, fiind un mail automat.

Ramanem in continuare la dispozitia dumneavoastra daca apar intrebari, si asteptam sa va vedem conducand o Tesla !"

Pe scurt, vine masina!
O iei fara Rabla Plus sau renunti la comanda.

#50
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Mda, macar pe astia ii anunta.
Mie mi-au anulat comanda fara a anunta si acum ma cert cu ei.
Declarativ, verbal (nu scris) au spus sa fac comanda noua si imi vor da masina la pretul vechi.
Pretul nou e cu 21800 eur mai scumpa, pt fix aceesi configuratie.

Ii las pana pe 1 Februarie, apoi petitie ANPC.
Deja e ticluita cererea...

#51
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostCourage, on 27 ianuarie 2023 - 19:25, said:

Mda, macar pe astia ii anunta.
Mie mi-au anulat comanda fara a anunta si acum ma cert cu ei.
Declarativ, verbal (nu scris) au spus sa fac comanda noua si imi vor da masina la pretul vechi.
Pretul nou e cu 21800 eur mai scumpa, pt fix aceesi configuratie.

Ii las pana pe 1 Februarie, apoi petitie ANPC.
Deja e ticluita cererea...

Nu ai deja un Model3 livrat? Ai mai luat inca una? Mai lasa si la altii 😁

Edited by Catean, 29 January 2023 - 13:41.


#52
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Are MY si abia indeasa 3 copii in ea. Si la mine abia ii indes in M3, dar sufera baba la frumusete.

Tesla deja are surplus, de aici prb actuale.
Pana acum nu era graba, venea Rabla Plus inaintea masinilor.

#53
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Pai asta e pentru voi atunci : https://www.volkswag...rs/id-buzz.html

#54
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Am studiat, e teapa si nu ma incant sa fiu sofer de autobuz, chiar daca e mini.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate