Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Aplicatie pentru evaluat alunite - risc de cancer

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 Devanu, on 19 februarie 2022 - 22:59, said:


Se cheama angioame ce ai tu acolo si sunt inofensive.
Da, asa mi-a spus medicul. Dar daca te uiti pe net si mai ales, nu te pricepi (cum se intampla de obicei), te ingrozesti.

Acum cativa ani, nu ma gandeam ca telefonul imi va lua pulsul, masura temperatura si cate si mai cate. Sunt convins ca in viitor, medicina va avansa cu ajutorul tehnologiei, pana, si dincolo de analiza alunitelor.

#20
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010
nu-ti face probleme (mari) sigur ai sa apuci 54 de ani (eu sunt plinde alunite si inca nu sunt  cancerigene)  Posted Image

#21
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 12.04.2008
Postez aici ceva autentic, poate ajut pe cei care se confrunta cu probleme ale pielii.
Am primit si eu aceasta dovada de la un prieten si o pastrez pe calculator cu alte chestii verificate, in folderul "Ingrijirea bolnavului".

Prietenul s-a trezit ca evolueaza pe scalp o chestie care ar duce la ideea de cancer.

A cercetat pe net si, la un moment dat, a gasit, din Germania, cum ca planta Galbenele a fost declarata Planta Anului de catre o comisie internationala de medici, in urma rezultatelor obtinute la tratarea defectelor de piele, a polipilor tubului digestiv s.a.

Axand cautarea pe Galbenele, a gasit relatari despre utilizarea cremei Extrat Total de Galbenele (Petrolatum, Lanolin, Cera Alba, Calendula Officinalis extract). Se gaseste in farmacii (de evitat cele cu parfumuri si "vitamine", contin galbenele in procent redus).

Pe un forum al pacientilor a gasit detalii despre tratamentul unei "bube" exact cum avea prietenul: spalare pe cap in fiecare seara, aplicarea cremei si masarea usoara cateva zeci de secunde, prosop pe perna. Dimineata, la fel, stergerea (degresarea), aplicarea cremei cu masare, o sapca trasa pe cap, sa nu provoace intrebari la serviciu, seara iarasi baie samd. Fara pauze.

Cam dupa doua saptamani apar vizibile primele reactii: buba incepe sa se umfle in sus sub forma de broboane, ca la zmeura (incepe pielea de sub ea sa creasca sanatoasa si o impinge in sus), marginile se subtiaza si sangereaza dupa spalarea cu sampon, apoi se vindeca frumos. Buba dispare treptat, de la margini spre centru, bulbucandu-se in sus.

Conform datelor exif ale fotografiilor facute la autoexaminare, prima poza a fost pe 10.01.2010 (cand a intrat in alerta), a doua a facut-o dupa doua saptamani, la prima sangerare vindecatoare, apoi a perseverat si, dupa circa 3 luni, a disparut problema (si nu sunt recidive nici astazi).

A repetat vindecarea cu acelasi succes si in cazul sotiei, la ea buba de acelasi aspect fiind tot pe scalp, inspre ceafa.

(ca sa fiu sincer pana la capat, prietenul acesta al meu, dupa ce aplica crema si temina masajul zonei, incheia cu o cruce facuta deasupra si cu o rugaciune catre Bunul Dumnezeu, fiind el asigurat ca Dunmnezeu lucreaza, fara tam-tam, adica in taina, prin medicamente si inspira pe doctori).

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate