Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Ce a dus la decăderea posturilor de televiziune și de radio din România?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
pai vezi? problema pare sa fie la tine ca nu te adaptezi.
vrei sa vezi realitatea? intra pe iutub si da pe trending.
viata ta practic fiind doar forumul (netraind in societate), ti-ai format un concept comunistoid
pe forum exista cenzura, in viata reala doar autocenzura, tu insisti si manifesti pentru cenzura in viata reala, nu-ti dai seama cat de deranjant, contra-productiv si distructiv e CNAul, nu-ti dai seama ca e doar o forma de cenzura care ar fi trebuit sa dispara de mult...
avand in vedere de cat de irelevanat a devenit televiziunea in favoarea internetului care nu beneficiaza de CNA si unde nu da nimeni aprobari de publicitate
posibil chiar CNAul sa fi influentat declinul televiziunii
oamenii vor sa se exprime liber, sa nu fie incorsetati
tu vrei amenzi pentru intreprinzatori care iri ofera un serviciu gratuit si platesc taxe la stat (si sustin economia) si ofera locuri de munca... din pozitia ta, mi se pare cam mult... mi se pare ca ai sarit calul putin...
eu am aprox 50 de posturi TV romanesti si alte ~ 50 subtitrate/traduse) pe cablu si astea doar cele necodate
in asa conditii n-ai cum sa te plangi de calitatea continutului
la radio la fel, sunt mii de radiouri online cred, oricum, romanesti sunt peste sută

Edited by apocalipsul, 23 February 2022 - 08:09.


#56
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
C.N.A. este un organism comunistudoid atât timp cât CeNzureAză aiurea (de exemplu am şi eu ceva contra lor pe fazele cu Paraziţii şi La Familia - "Zi de zi"), dar când se ajunge la "Putoare dragostei" şi emisiuni cu Vulpiţa şi Viorel (ăştia 2 ar fi trebuit ajutaţi, nu făcuţi vedete), atunci să curgă amenzile.
Nu ţi-aş răspunde în mod normal, dar mi-e că ce zic unii ca tine sunt luate de bine. Ştii ce e ăla azbest? Ştii câţi au boli sau au murit din cauză că s-a ascuns vreo 20 de ani că e periculos? Ce zici, ăia cu azbestul dădeau şi ei de muncă la oameni, nu?
Mizeria de pe "sticlă" s-a mutat on-line. Oamenii vor exprimare liberă, nimic rău în asta, dar când mizeria ajunge în top. Şi nu mă fă comunistudoid, că nu ţine. Să te comporţi civilizat şi decent nu ţine de comunism.

#57
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

 djl, on 22 februarie 2022 - 13:34, said:

[...] atât timp cât nu contravine vreunei legi. Dar pot să amendeze producătorii unor anumite emisiuni de mai multe ori, astfel încât acei producători să nu mai considere aducătoare de profit
Pai ziceai de lege. Ce se incalca incat sa dea amenzi? Sau intoarce-ti reporsul la parlamentari, la vot si implicit la tine (si popor) cu stampila in mana. Ori nu-ti place dictatura majoritatii? Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 23 February 2022 - 14:32.


#58
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
#ontopic.

Statiile generaliste, vand ce se cere. De ce au decazut? Asta e societatea de azi. Ele fac profit. Oricum azi gasesti continut,online atat gratuit cat si cu plata pe gustul fiecaruia.
Educatie trebuie sa faca televiziunea nationala si desigur cei 7 ani de acasa, corelate apoi si cu un sistem educational performant. Nu e cazul nostru!

#59
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
uite ce a dus la decaderea bla, bla
https://fb.watch/bsSX7F4rRJ/
daca tot ai atat de mult timp liber, si ai, citeste cartea "Trust Me, I'm Lying"
iti va da lumea peste cap Posted Image sau macar ai sa-ti dai seama despre ce e vorba de fapt si pana unde merge manipularea...

Edited by apocalipsul, 02 March 2022 - 11:05.


#60
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 19.01.2015
Intr-adevar posturile din ziua de azi precum primele 2 TVR-uri, PRO, A1, Prima, National, B1 (care de aproape 11 ani este de stiri), nu mai sunt ce au fost, dar nici platformele online precum Netflix, Prime Video sau YT Premium nu ma impresioneaza asa de tare astfel incat sa ma faca sa renunt la CATV deoarece inca mai prefer televiziunea clasica in detrimentul servicilor online de streaming de pe piata globala.

#61
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
ex: antena 1 a inregistrat un sezon dintr-o emisiune, a facut promouri, a programat-o in grila si cu o zi inaintea premierei a disparut in ceață fara nicio explicatie din partea postului.
abia asta numesc eu televiziune

televiziunile mari ofera streaming, poti vedea din programul lor ce vrei, cand vrei

Edited by apocalipsul, 03 March 2022 - 08:48.


#62
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013

 vierme, on 19 februarie 2022 - 10:04, said:

Se numeste evolutie. Lumea s-a schimbat. Gusturile s-au schimbat. Sunt alte cerinte.

In anii 90 aveai 3 posturi TV iar setea ta de TV era foarte mare. Dupa zeci de ani de comunism aveai la ce sa te uiti la TV si vozionai orice prostie. Sa nu-mi spui ca te-ai mai uita acum la Sclava Izaura, Dallas, A-Team, Alf sau MacGuyver. Iar stirile erau mult mai manipulatoare ca acum, dar atunci nu aveai cum sa verifici.
Acum ai 70 statii din care poti alege. De la filme la politica, documentare, muzica. Sau alternativa Netflix, HBO, internet. Iar calitatea nu e mai slaba ca atunci. Suntem mult peste iar statiile TV de la noi sunt la nivelul celor din vest.

Radio - la fel. Aveai 3-4 statii si orice difuzau erai fericit. Acum ai din ce alege. Iar daca FM ul nu e suficient, ai numeroase alternative.

Nu mai traiti in trecut. Nu mai fiti melancolici. Trebuie sa realizati cat de mult a evoluat tara asta si cat de pretentiosi ati ajuns!

Ba să știi că am revăzut recent Dallas și Star Trekul vechi și mi-au plăcut. Nu mi-a mai plăcut Twin Peaks. Iar rahatul ăla de Izaura (nu știam care e treaba cu telenovelele, că era prima) m-a pierdut după 5 episoade, că o lălăiau grav!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate