Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Finala Eurovision România.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
claudiu2021

claudiu2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.05.2021
Am urmarit selectia si sunt dezamagit de juriu ca toti ceilalti. Acum ne-au ramas cele 10 piese. Din vizualizarile youtube si comentarii ar fi 4 piese care se intrec un cantec patriot pe ritmuri de manele Minodora cu piesa Romania mea, un blues autentic One night al lui Gabriel Basco, o piesa rock folk cu influente folclorice Dora Gaitanovici si WRS cu cea mai antrenanta piesa Llamame.
Mai sunt 6 piese dar sincer nu au potential.
Care credeti ca va castiga pe 5 martie la ora 21 cand va avea loc finala Eurovision Romania si de ce ?

#2
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
WRS

#3
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Care le-o plăcea la beșinoșii ăia din juriu. Ce-a fost bun s-a dus, a mai rămas WRS care poate să ne reprezinte ok, dar nu are nici o șansă la comuniștii ăia corupți, în frunte cu botoxata Iuliana Marciuc. Ptiu drace!

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
M-am uitat la semifinala si am vazut ce balbe au bagat cei de la TVR. Asa ca la finala cred ca o sa zic pas. Oricum, la ce melodii au ramas in finala, n-avem nicio sansa.

#5
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
In mod normal as fi ramas profund dezamagit, dar totusi vorbim de fkin' TVR frate, o televiziune ramasa blocata prin 1995 toamna. Ai vazut ce mizerie de organizare au avut? Prezentatorii se calareau unul pe altul, se certau. Au fost probleme si cu sonorizarea. De juriu nu mai zic, o adunatura de irelevanti.

Sa-mi zica si mie ce cauta fosila de Romcescu in juriu? Dar grobianul Faur? Randi un pic prea destept pentru nivelul lui, de ce nu a participat el cu o piesa daca le stie asa bine?

Per total o mizerie, sugatoarea de bani publici isi bate joc de oameni.

eu personal merg pe WRS, Basco sau Dora Gaitanovici. Desi la ce mizerie e m-as astepta sa-i trimita la Torino ori pe aia ai lui Costi ori pe Andrei Petrus.

Edited by horhescu, 19 February 2022 - 04:30.


#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Poate are sanse WRS...

#7
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,365
  • Înscris: 25.04.2007
Trimit la Torino pe cine are cea mai mica sansa sa castige acolo. Nu se doreste trofeul deoarece nu vor sa organizeze un Eurovision in Romania. Le e frica de bataia de cap, ca sunt incapabili si nu in ultimul rand, nu sunt bani. Se multumesc cu renumeratiile pe care le au si excursia plus diurna in tara organizatoare a finalei.

#8
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 23.02.2010
Inițial, credeam că vor merge pe Dora Gaitanovici, pe considerentul că are foarte multă experiență și ar fi țiplă live (ne-am spăla rușinea după Roxen), dar acum, după comentariile juriului, aș prezice-o mai degrabă pe Minodora, cu versurile bilingve pe care le-a promis și cu pilele evidente pe care le are Costi. Eu unul nu cred că publicul european va rezona cu mesajul din „România mea”, iar diaspora nu e împărțită avantajos între cele două semifinale. Consider că, dintre piesele inspirate din folclor, „Ana” și „Doina” sunt/erau mult mai ofertante, pentru că ele pur și simplu împărtășesc un aspect din cultura noastră și creează o lume în care ascultătorul străin se poate integra mai ușor. Discursurile alea cu „glorie din cer”, „câmp de aur”, „pământul sfânt”, „timpul unei noi uniri” nu au cum să prindă decât la acei români cărora le place patriotismul de carton.

Personal, l-aș alege pe Gabriel Basco, pentru că are un timbru foarte special, accent bun în engleză și o piesă care m-a impresionat de la prima ascultare. „One Night” sună contemporan, e ușor de înțeles, se construiește frumos, iar acel „I never could think on my feet” de la final e un deliciu. Cu un show minimalist de lumini, poate arăta bombă pe scena din Torino.

Păcat că Selecția Națională devine un show din ce în ce mai slab, cu toate că piese bune (cumva) încă avem. Recent am revăzut părți din finala din 2016 și lucrurile arătau mult mai roz - până și Randi părea mai simpatic și mai deschis la minte, iar formatul se asigura că nu se votează de două ori la fel. Între timp, se pare că au plecat toți profesioniștii din TVR. Până și tranzițiile sunt niște logo reveals cumpărate ieftin de pe VideoHive - vedeți acest șablon intitulat „Frozen Ice Logo”.

#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008

View PostCousteau, on 19 februarie 2022 - 08:19, said:


Astia fac cu randu', care sa mearga in fiecare an in Europa. Ii doare in plua de cine castiga, ce loc luam s.a.m.d.

#10
claudiu2021

claudiu2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.05.2021
Am ascultat Spania Albania Israel Lituania dar WRS e peste...ele...nu o pot scoate din cap....s-a intiparit in minte nu ma plictiseste o pot asculta de 1000 de ori pe zi are timbru special cantatul ala in sictir asa prinde de rupe....eu cred ca poate castiga si eurovisionul cu Llamame fara probleme nu are concurenta...asta daca nu e politizat eurovisionul international...va deveni si hit de radio si disco international fara probleme...are cel mai puternic magnet dintre toate piesele... Dora e contracandidatul principal dar chiar de are super voce mesajul piesei de tristete maxima cu Ana ....zidirea ei....dupa 2 ani de pandemie tristete depresie etc la nivel international nu poti merge cu piesa ei pt ca trebuie ceva vesel....antrenant sa iesi din starea de virusat covidat ....

#11
claudiu2021

claudiu2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.05.2021
Lupta stransa intre Dora si Wrs....ultimele videoclipuri cele din semifinala puse pe youtube de tvr incarcate pe 17 februarie arata
17.000 vizualizari pt WRS cu 737 voturi
14.000 vizualizari pt Dora cu 822 voturi
15.000 vizualizari pt Minodora cu 286 voturi
4.900 vizualizari pt Basco cu 297 voturi


Interesant este ca primul videoclip cele din preselectie publicate pe 5 februarie pe youtube de tvr datele sunt urmatoare

95.000 vizualizari cu 2400 voturi pt WRS
233.000 vizualizari cu 6600 voturi pt Dora
160.000 vizualizari cu 2300 voturi pt Minodora
81.000 vizualizari cu 3800 voturi pt Basco

interesant este ca prestatia 2 adusa de WRs doar prin simpla prezenta a celor doua fete a ridicat show ul pe cand Dora si ceilalti nu au plusat cu nimic la capitolul scena....chiar de Dora a castigat detasat preselectia ....




#12
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Daca va place E-an-na si/sau Aris, ii puteti vedea live in Quantic Bucuresti... in loc sa va uitati la TV la finala
https://www.iabilet....-quantic-72247/
Sau cu o zi inainte la Cluj, dar fara Aris.
https://www.iabilet....ed-space-72215/

#13
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zbVUrF1Y2uQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate