Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Extindere imagine pe latime in GIMP

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Salutări!
Am acest PNG transparent.
Ceea ce am nevoie este să îi extind lățimea (extindem partea dreaptă, astfel încât să pot adăuga mai multe layere de text).
Am încercat Image - Scale și am mărit lățimea, dar nu de asta am nevoie, deoarece asta mărește imaginea și spațiază toate layerele.

Trebuie doar să-i extind partea dreaptă, astfel încât să pot continua să adaug layere de text cu simboluri (acest fișier conține multe simboluri adăugate prin layere separate unul lângă altul, astfel încât un alt software îl va citi.)
Cum pot face partea dreaptă mai mare? (extindere partea dreaptă fără a deranja restul imaginii)
Gimp 2.10.30

Mulțumesc!

Attached Files


Edited by ovisergiu, 18 February 2022 - 16:58.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Faci un alt PNG transparent la dimensiunea dorita, pe ăsta actual îl imporți cumva în ăla, poziționat cum vrei.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Image -> Canvas Size...

#4
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
GIMP nu folosesc, dar la o cautare rapida vad ca are ‘Crop and Resize’ si are si optiune ‘Allow enlarging <Alt>’ <https://docs.gimp.or...-tool-crop.html>. (Imposibil sa nu fi avut, pana si batranul Paint din Windows are de cand lumea ‘Image’/ ‘Attributes’ de unde poti specifica noile dimensiuni fara a scala ceea ce exista - taie sau adauga in dreapta si/sau jos.)

#5
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012

View Postdani.user, on 18 februarie 2022 - 17:18, said:

Image -> Canvas Size...
Bingo! Mulțam'!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate