Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Ansamblul North 1 Heritage Estates Balotesti

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Un nou ansamblu de duplexuri la iesirea din Balotesti,dupa intersectia cu soseaua spre Dimieni-Tunari.De fapt nu este prea nou,pentru ca a fost inceput de prin 2018.Locuieste cineva acolo,pareri,opinii.

#2
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Nu cunosc dar locatia suna smecher - Heritage Estates. Nu si Balotesti - asta suna naspa.
Heritage Estates te duce cu gandul la ceva vechi, mai vechi si decat fanariotii.

#3
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Nimeni,nimic?Ce pot sa spun eu despre acest ansamblu este pozitia,intrarea este din soseaua Unirii si celalalt capat se termina in Bavaria Park.Interesante sunt caile de accesspre Bucuresti si anume ori prin soseauaUnirii-DN1,pasajul de la Hornbach,sau Prin Dimieni-Tunari si de aici Otopeni centura,sau prin pipera,sau prin A3.

#4
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007
Preturi?

#5
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
De pe imobiliare.ro,110500+TVA.

#6
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Au oferta si la case pe parter cu teren dublu fata de duplexuri.Saptamana trecuta erau 140000E+TVA.

#7
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Preturile cresc.Duplexul a ajuns la 118125 euro si cele pe parter 158900euro cu tva inclus.Oare unde vom ajunge?

#8
Hantu12

Hantu12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.09.2016
Duplex-urile se vand cu 125.000 EUR tva inclus "la cheie" acum iar casele pe parter la 147.000 EUR cu tva inclus "la cheie". "La cheie" la aceste preturi este inclusa doar incalzirea clasica cu radiatoare (nu in pardoseala). Daca ceri incalzire in pardoseala platesti suplimentar, trebuie sa o pui neaparat de la Romstal si ai doua variante de plata: 3000 EUR "la negru" la constructor sau 3600 EUR "cu factura" la constructor. Instalarea se face cat mai simplu, cu un termostat cu functii minime montat undeva central si nimic altceva: fara smart, fara zone, fara proiect etc. (pe incredere ca la noi) Pentru termostat cu fir pe 4 zone platesti 800 EUR in plus iar daca vrei termostat fara fir te mai costa inca 700 EUR (pe langa cei 800 mentionati anterior).

Am sa revin cu impresii mai in detaliu in curand, deocamdata nu au inceput bine. Posted Image

#9
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Ceva poze? Site ?
Suprafete ?

#10
Hantu12

Hantu12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.09.2016
Salut,

Sunt doua modele de case:

- individuala doar parter, suprafata utila 114mp, suprafata construita 141,  teren 470mp, curtea utila efectiv 200mp. Diferenta in ceea ce priveste curtea este in fata, unde nu este ingradit dar este tot in proprietate, in cea mai mare parte cu trotuar si doua petice cu pamant unde se pot pune flori, copaci, ce doreste fiecare.
- duplex, parter plus etaj, suprafata utila 121mp, suprafata construita 144mp (amprenta 72mp), teren 236mp.

Momentan mai sunt disponibile doar duplex-uri. Forma curtii este patrata la duplex si dreptunghiular la individuala. Am sa pun si poze mai recente de la fata locului in curand dar sunt cateva si puse de ei pe site,

URL: https://heritage-estates.ro/north-one/

#11
cetateanro2805

cetateanro2805

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2023
Vad ca anuntul pentru casa single inca mai este postat si updatat si chiar apare la pret "promotional" de 140 000E +TVA. Chiar mai e disponibila sau doar vor sa vada daca mai e cerere in piata?

 Hantu12, on 09 februarie 2023 - 20:32, said:


Momentan mai sunt disponibile doar duplex-uri. Forma curtii este patrata la duplex si dreptunghiular la individuala. Am sa pun si poze mai recente de la fata locului in curand dar sunt cateva si puse de ei pe site,


Legat de incalzirea in pardoseala si pretul casei - ai reusit sa negociezi ceva la pretul casei, fie un discount, fie sa iti includa incalzirea in pardoseala sau alte chestii in pret?

 Hantu12, on 13 decembrie 2022 - 16:08, said:

Duplex-urile se vand cu 125.000 EUR tva inclus "la cheie" acum iar casele pe parter la 147.000 EUR cu tva inclus "la cheie". "La cheie" la aceste preturi este inclusa doar incalzirea clasica cu radiatoare (nu in pardoseala). Daca ceri incalzire in pardoseala platesti suplimentar, trebuie sa o pui neaparat de la Romstal si ai doua variante de plata: 3000 EUR "la negru" la constructor sau 3600 EUR "cu factura" la constructor. Instalarea se face cat mai simplu, cu un termostat cu functii minime montat undeva central si nimic altceva: fara smart, fara zone, fara proiect etc. (pe incredere ca la noi) Pentru termostat cu fir pe 4 zone platesti 800 EUR in plus iar daca vrei termostat fara fir te mai costa inca 700 EUR (pe langa cei 800 mentionati anterior).

Am sa revin cu impresii mai in detaliu in curand, deocamdata nu au inceput bine. Posted Image

Mersi

#12
Hantu12

Hantu12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.09.2016
Am incercat dar nu au fost dispusi sa lase deloc la pret. Pare ca ar mai fi una disponibila desi s-a lucrat la interior si acolo. Ma gandesc ca porbabil o fi cazut tranzactia cu cei care intentionau sa o cumpere dar cel mai bine suna la numarul din anunt si afli informatii exacte in acest sens, nu e agentie si nu te vor stresa apoi cu telefoanele. Daca este disponibila acum la pretul de anul trecut ar fi o achizitie buna tinand cont de TVA-ul mai mare de la 1 Ianuarie. Probabil au gasit ei o smecherie sa pastreze acelasi pret cumva.

Ce am mai remarcat intre timp este ca bugetul pentru amenajarea interioara este infim. Am facut prostia sa nu insist in cadrul discutiilor preliminare pe acest subiect iar ei au fost isteti sa dea doar informatii foarte vagi pe parcurs de fiecare data cand am intreabat si sa devieze repede discutia in alta directie in timp ce eu facut niste presupuneri total paralele cu realitatea de care m-am lovit ulterior. Pe scurt 3000 de lei la sanitare si 50 de lei pe m2 pentru placare parchet/gresie/faianta tot sistemul (adica la parchet inclusiv plinta, folia etc.). La banii acestia nu gasesti absolut nimic nicaieri astfel incat vei plati in plus mai mult sau mai putin in functie de ce pretentii ai, dar sigur vei plati in plus.

Asa per total in schimb casa mi se pare in continuare cea mai buna din tot ce am vazut in jurul acestui pret, in primul rand compartimentarea interioara si forma curtii... asadar daca inca mai este una disponibila si esti hotarat sa iei ceva in Balotesti merita vazuta in ciuda anumitor neplaceri de care te vei lovi oricum si la alti dezvoltatori, poate nu aceleasi dar na... ca asa e in Ro.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate