Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Care au fost reacțiile voastre când ați făcut cunoștință cu internetul?

* * - - - 9 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,219
  • Înscris: 13.06.2004
Chestia aia de semăna cu o dischetă şi intra în unitatea de C.D. se numea caddy. Am un asemenea C.D.-R.O.M., e pe S.C.S.I., are viteza 3x şi s-a bulit   :(    Are cam 1 kilogram chestia!   :w00t:

#74
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
De acolo si-o fi luat Caddy de la BUG porecla? Uzzi (pistol), Caddy si Juice, devenit ulterior Tataeee si apoi Tata Vlad.

#75
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Din cate stiu eu, vine de la Cadillac. Are unul tatuat pe picior si tot el zice:
Umblu-ncet si sigur ca un Cadillac

#76
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Mda, stiam de mult ca americanii zic Chevy la Chevrolet.

#77
EASTERN_TIME

EASTERN_TIME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.03.2009
An facut cunostinta cu internetul in 1995, pe timpul ala imi cautam serviciu, si nu era internetul pe care il stim astazi, paginile era primitive, si browserul folosit era Mosaic mai tarziu Netscape si Internet Explorer, trimiteam pe email primele documente cu CVul, dar multe companii inca foloseau faxul, unele necesitau sa te duci sa lasi CVul la receptie in persoana... imagineaza azi chestia asta.
Da era la moda sa le printezi / listezi pe hartie cerata ori putin altfel colorata ca sa iasa in evidenta din lista de CVuri ce era primite la Departamentul de Resurse Umane.
Era ciudat sa vezi pe autobuse reclame cu adrese de email la diferite chestii, si motoare de cautare care astazi sunt defuncte de genul Altavista ori Lycos ori Ask Jeeves ... ce repede a trecut timpul, parca ma si vad cum faceam anticamera la diferite firme sa depun CVul ..Posted Image
Tin minte cand au lansat Windows 95 eram aici, si au inchiriat CN Towerul ( Turnul de TV din Toronto ) si au lansat un banner urias de cateva sute de metri cu Windows 95 de sus din platforma de observatie pana jos pe pamant, a fost un mare show cu artificii cu toate alea, promotii cu dirijabile care sburau deasupra orasului cu Windows 95 ... LOL

Complet diferit fara de astazi, am facut upgrade la  windows 11 fara nici un fas... de la Windows 10, pur si simplu m-a promptat daca il vreau, am zis OK, si a facut upgradeul .

Edited by EASTERN_TIME, 12 April 2022 - 05:45.


#78
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,219
  • Înscris: 13.06.2004
Io, când am făcut am făcut curs de info la generală (chestie în 1995-1996) erau afişe cu 'Windows' 95 în laboratorul de info. Mă întrebam ce e aia. Noi am învăţat MS-D.O.S. şi nimeni dintre cei 4-5 colegi de clasă nu a priceput ceva. Cu 'Windows' 95 am umblat în schimb foarte uşor în 1997? când am avut primul P.C. Pentru utilizatorul normal a fost o mare uşurare; acum ştiu să umblu cât de cât cu MS-D.O.S.
Internetul, bun prieten al studenţilor din cămine.

#79
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu stiu sa umblu cu MS-DOS, daca Windows sau Android nu se mai incarca, PC-ul sau telefonul este bricked.

#80
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,219
  • Înscris: 13.06.2004
MS-D.O.S. are o structură tip arbore - creangă. Sau scară de bloc - magazin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate