Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Lipsa placerii sexuale.

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
loZio1990

loZio1990

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2022
Salut. Ma confrunt cu aceasta problema deja de ani de zile de cand am inceput sa iau tratament pentru schizofrenie paranoida. La inceput luam risperidona si era jale, de doi ani iau Abilify si e un pic mai bine. Sunt nedumerit fiindca psihiatrul mi-a spus ca Abilify nu cauzeaza disfunctii sexuale dar totusi nu prea simt mare lucru. Ce se poate face?

#2
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 17.11.2011
Detaliază-ne ”disfuncțiile sexuale” despre care vorbești. Mecanismul în sine, fără explicații prea grafice; ai libido dar nu poți ajunge la orgasm, sau ce?
Poate e cazul să încerci lucruri noi, dacă înțelegi ce vreau să zic, nu-i nicio rușine. S-ar putea ca medicul să aibă dreptate, medicația pe care o iei să n-aibă nicio legătură cu problema ta.

Edited by glassofwine, 16 February 2022 - 08:55.


#3
loZio1990

loZio1990

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2022

View Postglassofwine, on 16 februarie 2022 - 08:51, said:

Detaliază-ne ”disfuncțiile sexuale” despre care vorbești. Mecanismul în sine, fără explicații prea grafice; ai libido dar nu poți ajunge la orgasm, sau ce?
Poate e cazul să încerci lucruri noi, dacă înțelegi ce vreau să zic, nu-i nicio rușine. S-ar putea ca medicul să aibă dreptate, medicația pe care o iei să n-aibă nicio legătură cu problema ta.
Efectiv nu simt placere, rar ajung la orgasm. Se scoala dar parca ma frec degeaba.

#4
loZio1990

loZio1990

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2022

View Postjohnnickelby, on 16 februarie 2022 - 08:59, said:


Chiar nu inteleg de ce te ambitionezi sa faci sex.
Mie daca nu-mi place tocanita de ciuperci n-o mananc. Mai bine fac sex. Tu poti in schimb sa mananci tocanita.Posted Image
Nu e chiar asa. Simt nevoia si imi place. De cand cu medicamentele astea e problema.

#5
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Toate medicamentele de cap au astfel de efecte asupra libidoului, eu cred ca e normal sa nu ai.

#6
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011
Ce vârstă ai de curiozitate ? Sau între cât si cât .... dacă te ferești sa spui vârsta reală.

View PostloZio1990, on 16 februarie 2022 - 03:47, said:

Ce se poate face?
Ai încercat să schimbi partenera?

#7
loZio1990

loZio1990

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2022

View Postmissionnad, on 16 februarie 2022 - 10:19, said:

Ce vârstă ai de curiozitate ? Sau între cât si cât .... dacă te ferești sa spui vârsta reală.
31


Ai încercat să schimbi partenera?
M-a parasit din cauza asta.

#8
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View PostloZio1990, on 16 februarie 2022 - 10:20, said:

M-a parasit din cauza asta.
Tinea sexul prea mult sau nici macar nu te apucai?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate