Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Descoperire de cont Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021
Scurt si la obiect, de cate luni muncite am nevoie pentru a face o descoperire de cont de 3 salarii? Mentionez ca am shufa peste 95% si sunt constient de dobanda mare (10-13% pe an, daca tin bine minte)

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
Difera foarte mult de la banca la banca si in functie de salariul tau. Daca ai un salariu ridicat, poti si cu 3 salarii. Daca este mai scazut in general cer intre 3 si 6, asta depinde de cat timp locuiesti in Germania, daca mai lucrezi in proba si asa mai departe.

Intereseaza-te la banca ta direct.

#3
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Nu stiu, descoperire de cont nu se poate face doar daca ai card de credit? ....Care in general se poate face dupa 3 sau 6 luni, depinde de venitul disponibil si de siguranta jobului. Un medic isi va putea face card de credit chiar si mai repede de 3 luni pe cand cineva care castiga 1400€/luna cred ca are sanse mai mari sa il obtina dupa 6 luni.

Edited by giuliani, 15 February 2022 - 15:11.


#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
Descoperit de cont nu are nimic in comun cu cardul de credit.

#5
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021

View Postgiuliani, on 15 februarie 2022 - 15:09, said:

Nu stiu, descoperire de cont nu se poate face doar daca ai card de credit? ....Care in general se poate face dupa 3 sau 6 luni, depinde de venitul disponibil si de siguranta jobului. Un medic isi va putea face card de credit chiar si mai repede de 3 luni pe cand cineva care castiga 1400€/luna cred ca are sanse mai mari sa il obtina dupa 6 luni.
Descoperirea de cont inseamna sa poti intra pe minus cu contul pana la o anumita suma, exemplu: daca tu ai salariu 2000€ si iti accepta banca descoperire de 3 salarii, tu o s poti retrage pana ajungi la -6000€ in cont, si banii care intra dupa iti acopera gaura

#6
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 25.10.2016
Eu dupa 7 luni de munca am luat credit cu 4% dobanda.
Incearca pe Check24 sa vezi de dobanzi ai.
Daca intrebi dupa cate luni poti face, sigur ai pana in 2-3 luni muncite, si vrei sa te bagi la datorii.

#7
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postrobertbv1414, on 15 februarie 2022 - 20:47, said:

Descoperirea de cont inseamna sa poti intra pe minus cu contul pana la o anumita suma, exemplu: daca tu ai salariu 2000€ si iti accepta banca descoperire de 3 salarii, tu o s poti retrage pana ajungi la -6000€ in cont, si banii care intra dupa iti acopera gaura

Mersi de explicatie, chiar nu m-a interesat treaba asta pana acum. Ma gandesc ca la dobanzile alea mai bine iei un credit normal, dar nu cred ca ti-l accepta asa repede ca o descoperire de cont.

Edited by giuliani, 16 February 2022 - 09:34.


#8
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021
depinde, daca ai nevoie de bani urgent gen 500-600€ dobanda ar fi undeva la 60€ deci nu e buba asa mare, si odata ce iti accepta descoperirea tu o sa poti retrage oricand. Daca abuzezi de asta si retragi ca nemancatul mii de euro, da, nu merita

Edited by Dany_Darke, 16 February 2022 - 14:08.


#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
Exista "Sofortkredit" in Germania. Unde primesti dobanda sub 10%. Nu merita sa dai 10% la banca, intereseaza-te.

#10
Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 12.09.2021

View Postrobertbv1414, on 15 februarie 2022 - 13:44, said:

Scurt si la obiect, de cate luni muncite am nevoie pentru a face o descoperire de cont de 3 salarii? Mentionez ca am shufa peste 95% si sunt constient de dobanda mare (10-13% pe an, daca tin bine minte)
Cel mai bine te duci la banca unde ai cardul si intrebi de "Dispo". Iti vor face programare si te vor chema cu ceva acte ( buletin, anmeldung, ultimele 3 lohn-uri). In functie de banii pe care ii castigi, vei primi o suma ce poate fi scoasa de la bancomat sau de la banca imediat dupa semnarea actelor. Aceasta "optiune" poate ramane mult si bine atasata contului. Dupa acoperiarea gaurii, poti sa faci din nou descoperirea fara sa mai treci pe la banca. Despre acelasi lucru vorbea si "robertbv1414" .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate