Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Ce e cu muzica românească?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Inna este difuzata ca un artist international pe mai multe posturi de radio din lume. Probabil pentru ca are un manager bun, cine stie? si Alexandra Stan are acelasi succes international ca si Inna. am ascultat cateva posturi de radio nationale din alte tari din europa si din US si am auzit melodiile Innei si ale Alexandrei Stan. Sunt difuzate rar, dar ele exista in playlist-urile posturilor de radio nationale si locale din strainatate.

#38
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013

View Postpisoiu_22, on 13 februarie 2022 - 19:12, said:

Cum sa difuzeze cantareti romani in rusia? pai aia canta in ruseste?

Nu difuzeaza in bulgaria croatia si serbia si ungaria si difuzeaza tocmai in rusia.

Inna e cunoscuta dupa piesa cu sean paul, altfel nu ar fi cunoscuta decat f putin prin ce canta acum vreo 12 ani. Doar cate o colaborare cu cate un d-asta mare si international te mai scoate din anonimat. Mai canta prin colective restranse ce i se cere. Mai apeleaza careva cu cate o piesa la ea pe post de voce fiind poate mai ieftina decat alea din america.

Se chinuie astia din tara sa faca ceva si pe plan extern si nu reusesc nimic. Dj project si soundland se chinuie sub diverse nume pe piata externa. Altii canta doar pt piata interna in romaneste evident cate ceva acolo promovat inens pe la radiouri.

Cam asta e muzica. Romanii o tin mai departe cu maneaua si gata. Aia mai varstnici care nu suportau manele si ascultau altceva mai incearca sa auda cate ceva si in astea noi.

Te înșeli, INNA a fost vara trecută number one la Europa Plus Rusia cu "Flashbacks", apoi cu "It don't matter". Acum Minelli, Roxen sau Misha Miller sunt difuzate la ruși ...

#39
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View PostJemapel_cenzuratul, on 12 februarie 2022 - 21:45, said:

As putea incerca intrucat ani de zile am crezut ca daca invat sa fac muzica in FLstudio, voi devenii producator. Am aflat ca sunt un tampit. Nimeni nu isi produce muzica ci mai toti isi asambleaza sample-urile precum piese de lego. Eu prost.
Este foarte greu, mai ales daca nu avem studii in domeniu. suntem cativa care incercam sa facem ceva ca si hobby dar cu rezultate timide. Probabil mai sunt si altii. Ar fi interesanta o lista.

https://www.youtube.com/@mihaimcmusic
https://www.youtube.com/@porkypig9899

View Postzyppster, on 13 februarie 2022 - 17:10, said:

daca tot esti intr-o cautare arzatoare dupa artisti romani, intra pe soundcloud si cauta-i, acolo multi artisti romani underground sunt foarte apreciati la nivel national si international.
Trebuie facuta o lista cu un top al celor mai bune piese. Daca azi queen ar fi una din acele formatii ar trece neobservata deoarece nimeni nu are timp sa inoate printre mii de melodii si artisti. Daca dai din intamplare peste o piesa naspa de la queen zici ca e formatie slaba si treci mai departe.

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
A intrat bubuiala numită trap în trend. Asta, combinat cu moda lălăielilor post 2007-2008...

#41
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Păi voi sunteți culmea, vreți distracție și ”succesuri” maxime dar fără parale, așa doar, calicie pe felie.
Artiștii au nevoie de bani ca să trăiască, alături de gloata care îi susține și îi promovează.
Uite, ca reper notabil, cum se face treaba adevărată: turneul lui Taylor Swift generează un flux de cheltuieli de 5 MILIARDE de dolari, nu milioane, miliarde!
Iar voi vreți vedete care să vă gâdile orgoliul și gusturile, dar care să se descurce cu șaorma cu de toate...

#42
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,806
  • Înscris: 14.10.2008
Si romaneasca si straina s-au dus in jos de tot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate